Omārs

Lobsters vai omārs pieder uz decapods kārtībā. Kad šie vēžveidīgie ir piemēroti lietošanai tikai kā ēsmu zivju vai mēslot zemi. Ar delikateses un gardēdis pārtiku no šiem dzīvniekiem sāka veikt salīdzinoši nesen.  Lobster - decapod

Paliekot šie posmkāju izvēlētas akmeņains sēkļi uz kontinentu, kam izvēlēts tikpat siltā un aukstā okeāna ūdeņos visā pasaulē. Lielums un garša dažāda veida omāru ievērojami atšķiras. Bet krāsu, neskatoties uz sākotnējo starpību (no zaļgani-zils līdz pelēcīgi zaļš), vienmēr kļūst sarkans, kad vārīti.

Kulinārijā, īpaši novērtē Norwegian (ko sauc arī Atlantic) omāri. To izmērs nepārsniedz 22 cm, bet garša ir patiesi neticami.

Eiropas omārs, sasniedzot milzīgu garums 90 cm un svars 10 kg, ir atrodams jūrās Eiropā no Norvēģijas uz Āfrikas krastiem.

Piesātināts un neparastas garšas slavens mazie omāri, kas dzīvo Indijas okeānā. Ja iespējams, gardēži ieteiktu viņiem vienmēr patīk.

Interesanti, ka mūsu valstī biežāk nosaukums gliemenēs ir franču vārdu "omāru", savukārt Eiropā dod angļu titulu - ". Omāru"

Šie jūras sugas atšķirt ar spēcīgu nagiem klātbūtne un ļoti konkursa un garšīgu gaļu, kas ir ietverta galvenokārt kājas omāru astes vai kakla. Gaļa, pieejamas nagiem, veikt arī pārtikā, bet tā konsistence ir cietāka. Gardēži arī nekad neņemt zaļo aknas vīriešu omārus - "Tom", no kura konkursa zupas un mērces. Lobster kaviārs tiek uzskatīta par delikatesi vidū cienītājiem.

Sastāvs, uzturvērtība un kaloriju saturu omāriem

Lobster gaļa satur neticami klāstu vitamīnu, minerālvielu un citu uzturvielu. Vairāk nekā tikai omāriem ietverti holīna vai vitamīns B4 - apmēram 80 mg. Bez tam, uzturvērtība posmkāju atpazīst, kas sastāv no vitamīniem PP, K, E, B12, B6, B9, B5, B2, A, B1. Minerāli, kas ietverti omāru - selēna, vara, mangāna, cinka, fosfora, dzelzs, nātrija, kālija, kalcija, magnija.

Kopā ar šo kaloriju omāru tikai 77 kcal uz 100 g

Derīgās īpašības omāriem

Eksperti saka, ka līdzsvars starp locekļiem omāra vitamīnu un minerālvielu ļauj to izmantot kā līdzekli, lai nepieļautu veidošanos ļaundabīgo audzēju, kā arī uzturvielu, kas uzlabo imūnsistēmu. Mēs pierādītu, ka omāri uzlabot procesus asinsradi, kā arī stimulētu izaugsmi un darbību šūnu. Turklāt regulāra patēriņš omāru gaļas palīdz pazemināt asinsspiedienu, stiprina artērijas un asinsvadus, atjaunot funkciju nervu sistēmu.  Lobster - ātri bojājas

Lobster: kaitējums, kontrindikācijas un glabāšanas apstākļi

Neskatoties uz izteikto labvēlību omāru gaļu, šis produkts, kas pārmērīgā daudzumā var nodarīt kādu kaitējumu organismā. Fakts, ka holesterīna omāru pietiekami liels - apmēram 95 mg uz 100 g Saistībā ar izmantošanai neierobežotos daudzumos, var veicināt sirds un asinsvadu slimībām.

Lobster - kaprīzs produkts, kas ir nepieciešama īpaša aprūpe, kad glabāšanai. Ļoti zema uzglabāšanas laiks omārs (ne vairāk kā 2 dienas), var attiecināt uz produkta kategoriju ātri bojājas, tāpēc, lai ne-saldētu un mizoti omāriem krājumus nav ieteicama. Bruņas trūkums šajā vēžveidīgo var izraisīt strauju žāvēšanu gaļas un zaudējumu savu lielisku garšu un aromātiskās īpašības. Izvēloties omāru vērts īpašu uzmanību pievēršot vēžveidīgajiem: ja piedalījās tumši plankumi, tāpēc svaigumu atstāj daudz ko vēlēties, un iegāde šāda produkta ir jāatsakās.

Яндекс.Метрика