Luteus

Sviests sēnes - Boletus ar gļotu vāciņu, plakana vai izliekta forma. Peel eļļotājs cap ir dažādās krāsās, viegli noņemt. No sēnītes miesa ir dzeltenīga krāsa, kas, sagriež ar nazi, var mainīt krāsu uz sarkanu vai zilu.  Sviests sēnes - Boletus

Sviests sēnes aug skujkoku mežos. Īpaši izplatīta starp priedēm un lapegles. Dabā ir apmēram 40 sugu naftas, bet Krievijā pieaug daudz vairāk. Visizplatītākā mūsu valstī, ir šādi:

  • Luteus parasts;
  • Luteus graudains;
  • Larch beka;
  • False beka.

Raksturīga iezīme parasto eļļu ir brūnas, izliektas, gļotains cepure kāju cilindriska forma un dzeltenīgs mīkstums. Sēne dod smilšaina augsne un atvērtās sundecks sils.

Atšķirībā no parastā naftas graudains ir sausa, plakanas cepuri, liela diametra (12 cm). Pēdas ir klasisks cilindriska forma, un celulozes sēne raksturīga patīkama augļu garša. Sēņu izvēlēties vietu uz zemes, bagāts ar kaļķi.

Cap no lapegles naftas zeltaini brūna, un āda, atšķirībā no citām sugām, lapegle krūtsgals nolobās nav viegli. Kāju eļļotājs ir tumši sarkanā krāsā, un mīkstumu, ja sagriež ar nazi krāsotas rozā krāsā. Sēne ir visbiežāk atrodams lapegles mežos.

Viltus sviests sēnes mainīt krāsu uz pārtraukuma un ir sarkans mīkstumu. Ir diezgan reti.

Garšas ir salīdzināma ar beka sēnēm. Vienlaikus aug lielās grupās, un var novākt no maija līdz oktobrim.

Cooking eļļa

Sviests sēnes var ēst vārītas, ceptas, sautētas un marinētu. Šīs sēnes pierādījuši sevi kā atsevišķu ēdienu, un kā par sastāvdaļu un papildus citiem izstrādājumiem.

Svarīga iezīme eļļas ir tas, ka pirms lietošanas jebkāda veida iepriekš ir jāiztīra no ādas un gļotādas baltu plēvi zem vāciņa.

Ir dažas vienkāršas vadlīnijas ātrai un efektīvai tīrīšanai eļļu. Novāc sēnes jāliek saulainā vietā 30-40 minūtes, nedaudz sausa un sākt tīrīšanu. Pēc gļotas sēnīte žūst mazliet, tīrīšanas procedūra iet daudz ātrāk.

Ieguvumi no naftas

Arī izcilu garšu, sviests sēnes un ir ārstnieciskas īpašības. Tas jau sen ir novērots, ka naftas ēdieni vieglāk podagru, kā arī palīdz mazināt galvassāpes.

Saskaņā ar saturu barības vielu un mikroelementu beka neatšķiras no citām ēdamajām sēnēm, otrajā vietā balto sēņu. Olbaltumvielu saturs ir 4%, ogļhidrātu - 1, 5% tauku - 1%. Īpaši daudz olbaltumvielu žāvētā baravikām. Ir zināms, ka buljonu no eļļas saturu olbaltumvielu komponentu pāris reizes buljona.  Sviests sēnes cepti ar sīpoliem

Kaloriju-eļļa ir atkarīgs no vecuma sēnītes un no tās veida. Skaitīšanas kaloriju pārtikas eļļas un to izmantošanu, nevajadzētu aizmirst par sagatavošanas procesu un citiem kaloriju sastāvdaļām. Piemēram, bieži vien aizmirst, lai ņemtu vērā faktu, ka papildus naftas kad cepšanas vai cukuru, kad kodināšanas.

Neto kaloriju svaiga eļļa svārstās robežās no 9-19, 2 kcal 100 gramos produkta.

Harm eļļa

Neaizmirstiet, ka sviests sēnes, tāpat kā citas sēnes, var būt kaitīgs cilvēka organismam. Fiber bagāts hitīns pazemina sagremojamība eļļu, un var arī pasliktināt citus gremošanas produktus. Bez olbaltumvielām sēņu sašķelts ar lielām grūtībām, kas vēl vairāk slodzes kuņģa-zarnu traktu.

Luteus pieder grupai sēnes spēj nosaka radioaktīvo elementu. Tas jāņem vērā, izvēloties vietņu kolekcijas, kā arī kulinārijā no naftas. Ja šaubāties Radiācijas drošības sēnēm nevajadzētu izmantot tos pārtikā.

Яндекс.Метрика