Majonēze

Šī baltā un garšīgi mērce ir ļoti populāri starp cilvēkiem visā pasaulē.  Majonēze - auksti balto mērci

Ar majonēzi ēst gandrīz jebkuru ēdienu - Shawarma un karstmaizes, salātus. Tas tiek izmantots arī kā marinādē gaļas, aizstājot tos un vīna etiķi. Amazing garša majonēzes nopelnījis viņam lielu slavu, bet tajā pašā laikā par šo produktu un veido daudz kritikas.

Vēsture majonēzi

Jau XVIII gadsimtā franču karaspēks pakļautībā hercoga Rišeljē vadīja aplenkumu Spānijas pilsētas Mahon. Long aplenkums ir radījusi, ka franču armija bija nopietnas problēmas ar pārtiku. Stock palika tikai olīveļļu, olas, sāli un dažas garšvielas. Ēšanas daži olas ļoti ātri noguris no kareivjiem, un tad hercogs Rišeljē lika pavāri izgudrot garšīgs ēdiens pārtikas noliktavā. Tas ir, kad recepte tika izgudrots maonskogo mērci - majonēze.

Majonēze: kaloriju un uzturvērtības īpašības

Tā galvenajiem pārvadātājiem garšas uzskatīja tauku, var apgalvot - ka garša majonēzes ir labāka, nekā tā resnāks. Eiropā, ir īpaši standarti, kas nosaka tauku un kaloriju majonēzi. Tādējādi, salāti majonēze tauki ir jābūt 50-70%. Ja tauku saturs ir mazāks, šāds produkts ir sauc salātu mērci, ne majonēze.

Majonēze pārdod Krievijā par tās kaloriju saturu var iedalīt trīs grupās:

  • Klasisks majonēze - satur vairāk nekā 55% tauku. Tās siltumspēja pārsniedz 600 kcal uz 100 g 0;
  • Majonēze vidējais tauku saturs - daļa tauku tas ir 40 līdz 55%, un tās kaloriju saturu - 380-550 kcal;
  • Light Majonēze - kaloriju produkts 100-350 kcal, un tauku saturs ir mazāks nekā 40%.

Glikēmiskais indekss ir kaloriju majonēze vidēja 60. Tā satur 5 2% ogļhidrātu, 40% tauku un 0, 5% olbaltumvielu.

Harm majonēze

Majonēze, izgatavoti rūpniecības ceļu un tiek pārdota veikalos ir gandrīz noderīgs produkts cilvēku veselībai, kā tā satur lielu daudzumu konservantu, un skābes, kas nepieciešami, lai palielinātu glabāšanas laiku no produkta. Damage majonēze ražo nozarei izraisa fakts, ka tā vietā, lai dabas olu ražotāji izmanto sojas vai olu lecitīns un emulgatori. Šīs vielas dot majonēzi klasisku garšu, bet tas nav droši veselībai. Veikalā, tur ir arī majonēze glutamāts un citas garšas pastiprinātājus, kas izraisa pārtikas atkarību.

Izmantot majonēze

Derīgās īpašības majonēzi nosaka īpašībām tās sastāvdaļu produktu:  Kaloriju majonēze classic - vairāk nekā 600 kalorijas uz 100 g produkta

  • Olas ir bagātas ar sagremojamā proteīna - albumīnu, un to dzeltenums ir vērtīgs avots holīna, būtiska sastāvdaļa kompleksa vitamīnu grupas B. Tiek uzskatīts, ka olas ir bagāti ar holesterīnu, bet, lai iegūtu minimālo dienas devu vielas jums ir nepieciešams ēst apmēram 80 olas!
  • Augu eļļa - satur polinepiesātinātās taukskābes un labu holesterīna. Sakarā ar tās augsto enerģijas saturu ir avots viegli sagremojams enerģiju. No augu eļļas sastāvs ietilpst vitamīni F un E. Turklāt, augu eļļa palīdz uzsūkšanās no kuņģa un zarnu trakta A vitamīna
  • Etiķis - novērš kaitīgās baktērijas, kas var būt gotten vērā majonēzi procesā padarot to. Bet, lai palielinātu izmantot majonēzi ieteicams vietā parasti, pievieno ābolu sidra etiķi, kas ir ārstnieciskās īpašības.

Majonēzes lietošana, mājās gatavotu, nav šaubu. Bet pavārs tas būtu tikai augstas kvalitātes un svaigiem produktiem. Jāatceras, un ka majonēze ir ātri bojājošos produktu. Nekad to izmantot pārtikā, ja tas nav uzglabāt ledusskapī, jo tas var izraisīt diezgan smagu saindēšanos ar pārtiku.

Bet fani nedrīkst aizmirst majonēzi, majonēze, vārītas pat mājās - tā ir tikai mērci un tā ir jāizmanto tikai kā garšviela, nevis kā pamatēdiens. Tās bagātība ir gandrīz divas reizes lielāks nekā skābo krējumu un majonēzi ar ievērojamu izmantošanu var viegli papildus svara pieaugumu, kas noved pie attīstības aptaukošanās, hipertensija, sirds un asinsvadu sistēmas slimībām. Ap ir jāzina, kad apstāties un ievērot noteikumus par veselīgu uzturu!

Яндекс.Метрика