Mangolds

Mangold attiecas uz augiem ģimenes Amarants, kas ir cieši saistīti ar cukura un lopbarības bietēm. Ārēji augu, piemēram, spinātu lapām tās garums ir 30 cm cirtaini vai taisna tipu, kas ir ēdama.  Mangold - leaf beet

Bioloģiskās īpašības un izplatīšana

Ir divi galvenie veidi mangolds - kāts un maurloki. Stem tipa augi pirmo reizi parādījās Šveicē un ir līdzīga sparģeļiem. Tā ir sarkanīgu krāsu svītras, mīkstus un aromātiskās lapiņas, kas ir ēst.

Mangolds maurloki lapu koku veids ir izturīgas, agri augs, kas izskatās kā ligzdu un vaļēju lapu. Loksne Chard šķirnēm jāapsēj uz ne-skābā augsnē ar labu mitrumu attālumā, kas ir apmēram 20 cm no otra, tad augs ir lielas lapas un patīkamu garšu.

Liels skaits šķirņu mangolds izplatīts Rietumeiropā un Latīņamerikā, Indijā, Baltijas valstīs, Japānā un rietumu rajonos Krievijā un Ukrainā.

Kaloriju mangolds

In mangolds satur A, E un K, nātrija, magnija, kālija un dzelzs vitamīnus. Auga saknes cukura daudz, kā arī cukurbiešu.

Kaloriju mangolds ir 19 kcal. Jo katra auga ietverts 1, 7 g olbaltumvielu, 0 un 2 g tauku 3 g ogļhidrātu un taukskābju 0 03 g, 1 g disaharīdus, pelnu un ūdens.

Derīgās īpašības mangolds

Izmantot mangolds ir augsts, un ir aprakstīts senajos darbos par medicīnu, kas norādīts, ka lapas no augu sulas ir caureju, diurētiķis un tonizējoša līdzekļiem, un arī palīdz ārstēt blaugznas.

Saturīgs un sulīga lapas mangolds ir bagāti ar vitamīniem PP, A, B un E, kā arī satur daudz slāpekļa vielu, organisko skābju, fosfors, kalcijs, dzelzs, litija, kāliju un ogļhidrātu.

Izmantojiet lapu bietes saglabāto kad jūs to izmantot salātiem, zupām, aukstajiem ēdieniem un sautējumi. Kātiņu augi var vārīt vai apcep eļļā, kā arī ar kāpostiem rūgt.

Sakarā ar labvēlīgo īpašību mangolds ir efektīvs, lai ārstētu urolitiāžu, hipotensijas, diabētu un anēmiju.

Ar regulāru ēšanas mangolds uzlabo funkcija, sirds un asinsvadu sistēmas, aknu, smadzeņu un limfātiskās sistēmas. Augu stiprina imūnsistēmu un uzlabo aizsargfunkcijas organismā.

Mangold ir noderīga sastāvu diētiskās pārtikas ēdiena gatavošanai borščs, salāti un uzkodas. Ar pastāvīgu pievienojot augiem dažādiem ēdieniem no organisma tiek iegūti toksīnus un kaitīgās vielas.

Cooking mangolds

 Salāti ar mangolds
 Mangold ir populārs visā pasaulē, un ir daļa no daudziem ēdieniem, ne tikai kā galvenā sastāvdaļa, bet arī dekorēšana. Uz mangolds lapas var izplatīties dažādas uzkodas, salāti un gaļas ēdieni. Svaigi grieztu mangolds ir ideāli piemērots salātiem un rotā.

Tradicionālā itāļu ēdiens ir salāti "sitieni" ar mīkstus un sulīgs lapām auga. Arī daudzās Eiropas valstīs ir populāri bietes, vinaigrettes, zupas un plūdu, pievienojot šo augu. Kātiņu mangolds izmanto konservu gurķus un citus dārzeņus.

Kontrindikācijas ēst

Mangold nevajadzētu ēst, ja Jums ir paaugstināta jutība un klātbūtne alerģiskas reakcijas. Šis augs var izraisīt miegainību, sliktu dūšu un vemšanu, strauju asinsspiediena pazemināšanās, jo tas satur daudz gaistošo vielu.

Tas nav ieteicams lietot lielu skaitu lapu sulas auga, kas var izraisīt sirds ritma samazināšanos, reibonis un galvassāpes.

Яндекс.Метрика