Margarīns

Margarīns - lēts aizstājējs dabas sviestu, līdzīgi kā to ķīmisko sastāvu, struktūru, smaržu un garšu.

Margarīns  Margarīns - lēts sviests aizstājējs
   Tā tika izveidota Francijā ķīmiķis Hippolyte Inter-Mourier.

Ražošana un sastāvs margarīna

Šobrīd ražo sviestmaizi un sviestmaižu bārs-veida mīkstu margarīnu, margarīns uzlabota kvalitāte un galda margarīnu. Patērētāju vidū populārākie sendvičtipa margarīni gaiši dzeltena.

Jo pārtikas ražošanā izmanto palīgiekārtas un galveno izejvielu. Kā galveno izejvielu ir tauku substrāts. No fizikāli ķīmiskajām īpašībām un reoloģiskās īpašības pamatiem lielā mērā ir atkarīga no gatavā produkta kvalitāti.

Cietība, kušanas punkts un koncentrācija cietās fāzes - svarīgākie rādītāji īpašībām margarīnu. Uzkrāšanas odnokislotnyh raznoplavkih glicerīdu dod šo produktu maigumu un augstu kušanas - pieauga cietību.

Kā tauku bāzes margarīnu bieži izmanto dažādus rafinētā saulespuķu eļļas bez garšas un smaržas. ASV, galvenā izejviela, lai ražotu šim produktam ir sojas eļļa, un Rietumeiropā - rapšu.

Ražošanā mazkaloriju margarīnu plaši lietotas Palmu, kokosriekstu un palmu eļļu. Lietojot šīs eļļas ir iegūts produkts lokāmu. Vācijā, daži margarīnu šķirnes pievieno cūkgaļas tauki (speķi).

Brusas ciets margarīns ir 80% no hidrogenēto tauku un 20%, - ar šķidriem taukiem (parasti eļļa). Liquid margarīni 40-50% sastāv no šķidriem taukiem.

Margarīna sastāvs aksesuāru sastāvdaļas parasti ietver pienu, sviestu, sāli, cukuru, konservantus, emulgatorus, aromātiskas un garšas (vanilīnu, kakao pulveris, kafijas ekstrakts). Palīgmateriāli komponenti veido ūdeni piena produkti.

Sāls, kas sastāv no margarīna piešķir tai sāļa garša, un samazina šļakatu, ja to izmanto cepšanai pārtiku.

Papildus piena margarīnu, tagad ražo margarīnu, kas ietvēra pienu. Tomēr dažām sugām, piemēram produkts sabojājis krējuma pievieno nātrija kazeināta.

Kā konservanti ražošanā margarīnu mūsu valstī ir atļauts izmantot sorbīnskābes, citronskābi un benzoskābes skābes. Nīderlandē un Dānijā izmanto sorbīnskābi un kālija sorbātu. Lielbritānijā un ASV tiek izmantots kā sorbīnskābes un benzoskābes, un to nātrija un kālija sāļiem. Ūdens bāzes, lai palielinātu mikrobioloģiskā pretestību iepazīstināja pienskābe un citronskābi. Citronskābe ir sinerģiska ietekme uz oksidantiem un konservantus.

Lai palielinātu stabilitāti cieto tauku oksidēšanās šajā margarīnu ietver oksidētāji - butilhidroksianizolu un Butilhidroksitoluēns koncentrāciju 0, 02%. Tās parasti tiek atjaunots maisījumā ar tokoferola, lecitīna un citronskābes.

Emulgatori palīdzēt saglabāt mitrumu, kā arī piemīt anti-šļakstīšanās īpašības un nodrošina izturību produkta uzglabāšanas laikā.

Šobrīd ražo margarīnu šokolādi (brūnās), rozā, dzeltenā un citas krāsas.

Uzturvērtība un kaloriju margarīns

Par kaloriju margarīna nedaudz zemāka sviestu. Kaloriju margarīns ir 745 kcal uz 100 g

Simts šī produkta grami ietverti 16 g ūdens, 5, 0, 5 g pelnu, 3 mg holīna, 25 mg E vitamīna, 0, 03 mg B2 vitamīna, 0, 02 mg A vitamīna, 400 mg PP vitamīnu.

Turklāt, margarīnu ietver 7 ug fosfora 10 mg kālija, 187 mg nātrija, 1 mg magnija un 11 mg kalcija.

Visas uzturvielas pievienot šim produktam mākslīgi.

Izmantot margarīns

Enerģētiskā vērtība margarīna ir augstāka nekā sviesta, tāpēc šis produkts tiek uzskatīts par labu tauku avots. Turklāt, tas satur vairākus mikroelementiem un vitamīniem.

Pabalsts  Margarīns iepakojumā
 margarīns ir tās augu izcelsmes sastāvdaļām. Tieši tāpēc tas nesatur holesterīnu. Lai gan dažreiz produkta sastāvu pievieno dzīvnieku taukus, lai uzlabotu tā garšu.

Izmantojiet margarīns ir tieši atkarīga no izejvielu kvalitātes, no kuras tas tiek ražots.

Margarīna kaitējums

Zinātniskajās aprindās un prese bieži apspriež briesmas margarīnu.

Produkts sastāv no trans taukskābju (TIZHK) un paliekas dažādu ķīmisko vielu. Tieši tāpēc ievērojams kaitējums, margarīns var izraisīt pieaugušo un bērna ķermeni.

Cilvēka gremošanas fermenti nevar apstrādāt daļu margarīna mākslīgās sastāvdaļas. Tieši tāpēc regulāra lietošana TIZHK pat mazos daudzumos izraisa vielmaiņas traucējumus, pie samazināšanos imunitāti, un palielina risku saslimt ar diabētu, sirds un asinsvadu slimībām un vēzi. Turklāt transtaukskābes pasliktināt mātes piena kvalitāti, un novest pie dzimšanas zīdaiņiem ar mazu dzimšanas svaru.

Vīriešiem, regulāra un ilgstoša lietošana izraisa pasliktināšanos margarīns spermas kvalitāti, un samazina testosterona un palielina risku neauglību.

Uzglabāšanas nosacījumi

Margarīnu jāuzglabā ledusskapī pie temperatūras no 0 līdz 4 ° C, - sešām nedēļām, pie temperatūras no -10 līdz -20 ° C, - apmēram divus mēnešus. Uzglabāšanas laiks ir atkarīgs no iepakojuma veidu arī.

Яндекс.Метрика