Mīdijas

Mīdijas - dubultā spārna clams.  Mīdijas - clams
 To apvalks ir gluda, garums ir apmēram 20, 0 cm. Virspuse krāsa violeta, zeltaini brūns vai dzeltenīgi zaļā krāsā, un tā iekšpusē ir pārklāta ar slāni perlamutru. Mīdijas dzīvo lielās kolonijās uz piekrastes akmeņiem un barojas ar planktonu. Tie ir ļoti ražīgs, laikā nārstošanas sezonā, katra sieviete izstaro līdz pat 20 miljoniem olu. Šie moluski viegli panest izmaiņām ūdens temperatūru un sāļumu. Pacific mīdijas dzīvo apmēram 30 gadus, ziemeļu - 11. - 12 gadu, un Melnās jūras līdz 6 gadiem. Par mīdiju čaulas bieži dārgakmeņi.

Biologi sauc mīdijas aktīvs filtrāta jūras ūdeni. Viņi aktīvi laiž cauri ķermeņa ūdens, attīrot to no dažādiem piemaisījumiem. Bet, tomēr rezultāts šajā procesā organismā mīdijām tiek deponēts dažādas toksiskas vielas. Tie nerada nekādu kaitējumu vēžveidīgos.

Mīdiju izplatība

Mīdijas ir atrodamas tropu un mērenā ūdeņos okeānos. Krievijā, šis mollusk ir jāizrok Tālajos Austrumos un Melno jūru. Daudzās valstīs, mīdijas ir ne tikai aktīvi iegūst savā dabiskajā vidē, bet arī audzē iskustvennno, īpašās "fermās", piemēram, Francijā, Japānā, Beļģijā. Un pirmais "saimniecības" ir radīti no XIII gadsimta holandiešu jūrnieki.

Par mīdijām un to sastāvu īpašības

 Mīdijas - avots polinepiesātināto taukskābju
 100 0 grams mīdiju gaļas satur 3 gramus ogļhidrātu 3, 2, 0 un 11 grami tauku, 5 gramus proteīna, proti, olbaltumvielu saturs vairāk nekā zivīm vai gaļu. Bez tam, mīdijas ir daudz vitamīnu B, D un E, kā arī minerālsāļus, dzelzs un fosfora. Izmantojiet mīdijas tas izpaužas tādējādi, ka tie satur lielu daudzumu polinepiesātināto taukskābju, kam ir spēcīga antioksidantu iedarbība. Augstas koncentrācijas cinka gaļā ēdamgliemenes ir pozitīva ietekme uz vīriešu potenci un tas ir iemesls, kāpēc ārsti sauc gliemene dabīgs "Viagra". Ir pierādīts, ka mīdijas stiprina imūnsistēmu, uzlabo vielmaiņu. Hematologi ņemiet vērā, ka dažām slimībām, par kurām pastāv asins recēšanas pieaugums, gaļa no šīm moluskiem ir ārstniecisku efektu.

Kaloriju mīdijas ir ļoti zema. 100, 0 g gaļas satur tikai 77 kalorijas. Sakarā ar šo mazkaloriju ēdamgliemenes var ēst, nebaidoties no visiem, kas vēro savu svaru. Bez gardēdis jūras veltes var droši iekļaut uzturā cilvēkiem, kas cieš no aptaukošanās, cukura diabētu. Mazkaloriju mīdiju apvienojumā ar to, ka tie satur lielu daudzumu viegli sagremojamā proteīna, padarot tos neaizstājama uztura uzturu.

Lai maksimāli palielinātu ieguvumus no mīdijām atklāja tos jālieto vienlaicīgi ar graudaugiem vai dārzeņiem.

Kontrindikācijas

Gaļas mīdiju ir spēja plānas asinīs, tāpēc to nedrīkst lietot pārtikā cilvēkiem, kas cieš no traucējumiem, asins koagulācijas funkciju. Vēl mīdiju iezīme ir to augstā alergēniskumu. Šajā sakarā, šis produkts būtu pilnībā jāizslēdz no uztura personu, kas cieš no alerģiskām slimībām.

Bīstamās īpašības mīdijām

Dzīvo ūdens mīdijas, kā minēts iepriekš, veic filtrēšanas funkcijas. Viņu ķermeņi var uzkrāties patogēniem, toksīni, indes. Viņa dzīvi savvaļā laikā šie clams uzkrāt toksīnu ko izdala vienšūņus - saksitoksīns ar nervu. Šie faktori var noliegt visas priekšrocības, mīdijas. Tieši tāpēc attīstītajās valstīs atteikties savu laupījumu jūras ūdeņos un audzē īpašos "saimniecībās." Mēnesi pirms nosūtīšanas mīdijas veikalos, tie tiek ievietoti tekošā ūdenī. Ar šo metodi ir iespējams gandrīz pilnībā attīra ķermeni no vēžveidīgo satur šīs kaitīgas vielas.

Pērkot mīdijas, vienmēr atceries, ko kaitējuma un ieguvumu no mīdijām, ja tie ir bīstami, un kad viņi var droši ēst. Nekad ēst tikko nozvejotas mīdijas, kā kurā maksimālais saturs toksisku vielu, kas iznīcina, izmantojot skābi vai termiskai apstrādei, nav iespējams.

Яндекс.Метрика