Melna kafija

 Dabas melnās kafijas pupiņas
 Dabas melna kafija - viens no populārākajiem dzērieniem pasaulē, daudzi cilvēki vienkārši neatspoguļo sākumu jaunai dienai bez tasi aromātiskas kafijas atsvaidzinoša. Tomēr līdz pat šai dienai ir diskutēt par ieguvumiem un bīstamību šo produktu. Daudzi pētījumi, daži zinātnieki vēlreiz apliecina kafijas negatīvo ietekmi uz cilvēka ķermeni, bet citi turpina atvērt savas jaunas funkcijas, kas iepriekš nav zināmi.

Ir vērts atzīmēt, ka ļoti maz cilvēki regulāri dzert tas reālas melnās kafijas pupiņas, pārsvarā izvēlas tās šķīstošie analogs, kurš izgudroja Šveices ķīmiķis Max Morgentaller. Šis kafijas veids ir vieglāk un ātrāk sagatavot, bet garša ir daudz mazāka par tagadni. Un ka tā satur lielu daudzumu kofeīna, tāpēc mīļotājiem kafijas ieteicams dzert dzert no graudiem, un tā garšīgāka un veselīgāka.

Melnas kafijas stāsts

Homeland kafijas koks tiek uzskatīta province Kaffa Etiopijā, un līdz ar to nosaukumu, pašu produktu. Leģenda ir tas nepareizi. Kādu dienu (tas bija aptuveni ar XIII gs) Etiopijas gans pamanīja, ka kazas pēc ēšanas augļus koka zināms, sāk lēkāt uz kalniem. Pēc tam viņš kļuva par drabiņas kafijas pupiņas un dod saviem mācekļiem, ka tie nav aizmigt vakara lūgšanas laikā.

Jau XVI gadsimtā melna kafija bija izplatījusies Persijā, Amerikā, Turcijā un Eiropā. Pirmo Eiropas valsti, lai sāktu "dzerot kafiju", bija Itālija. Krievijā, šis dzēriens būs pirmā reize, kad 1665. Tajā laikā, mūsu valsts ir bijusi ļoti aktīva tirdzniecības attiecības ar valstīm Tuvajos un Vidējos Austrumos, kur kafijas jau ir ļoti populāri. Savā popularizēšanu mūsu valstī man ir devuši lielu ieguldījumu Pēteris I, kurš izmanto dzert šo dzērienu Holandē.

Mazliet kofeīna

Kofeīns - tas ir galvenā aktīvā sastāvdaļa kafijas ietverti kafijas sēklu un tējas lapas un kolas riekstiem. Zinātnieki ir pierādījuši, ka šis alkaloīds ir spēcīga stimulējoša iedarbība uz centrālo nervu sistēmu, personas, tāpēc tas tiek izmantots kā stimulants. Kofeīns arī palielina ierosināšanas procesus smadzeņu garozā, tā melnā kafija pieaug fizisko un garīgo veiktspēju, kustību aktivitāte, mazina miegainību un nogurumu. Tomēr pārdozēšanas šī produkta var veicināt izsīkums nervu šūnām.

Ir vērts atzīmēt, ka atsevišķi ietekmi kofeīna uz katru no mums, un atkarībā no nervu darbības veida. Turklāt pavājināšanās efekts alkaloīdu narkotisko un miega zālēm.

Daļēji atspēkotu viedokli un ka kofeīns ir narkotikas, kas izraisa fizisku un psiholoģisku atkarību. Patiesībā, melna kafija faktiski var izraisīt fizisku atkarību, bet to nosaukt zāles nebūtu pareizi, jo psiholoģiskā atkarība, atšķirībā no narkotikām, tas nav svarīgi. Turklāt, zinātnieki ir apstiprinājuši priekšrocības kafiju, ar nosacījumu, ka tie netiks ļaunprātīgi, ti, dzert dienā, ne vairāk kā 2-3 tases.

Derīgās īpašības kafijas

Avicenna un Aristotelis bija pazīstams derīgās īpašības kafiju. Katrs graudu satur daudz dažādu vitamīnu un mikroelementu, galvenie no tiem: kalcijs, kālijs, nātrijs, dzelzs, sēra un fosfora. Turklāt, šis produkts satur vairāk nekā 30 organiskās skābes.

Sakarā ar to derīgās īpašības kafijas novērš attīstība diabētu par 30% samazina risku žultsakmeņi.

Ir pierādīts, ka kafija ir serotonīna, ko sauc arī par "laimes hormonu", tāpēc tas paceļ garastāvokli un palīdz pārvarēt depresiju. Ar regulāru lietošanu melnās kafijas (bet ne vairāk kā 3 tases dienā) samazina depresijas risku. Saskaņā ar statistikas datiem, cilvēki, kas regulāri dzer kafiju, pie reizes mazāk varētu izdarīt pašnāvību, salīdzinot ar tiem, kas nav dzert šo dzērienu.

Zināms priekšrocības kafijas uz centrālo nervu sistēmu, tas uzlabo asins plūsmu uz smadzenēm, tādējādi palielinot smadzeņu darbību gandrīz par 10%.

Tas pierādīja, ka nelielos daudzumos šo dzērienu uzlabo potenci un spermatoģenēzi vīriešiem. Vienu tasi melnas kafijas diena ir iespēja paplašināt seksuāli aktīvas sievietes, kas ir vecāki par 50 gadiem.

Pavisam nesen, zinātnieki ir atklājuši vēl vienu īpašumu kafijas - pozitīva ietekme uz personas saistībā ar Parkinsona slimību. Šie pētījumi veikti revolūciju medicīnā, un tagad uzņēmums aktīvi strādā, lai izveidotu narkotiku, pamatojoties uz kofeīnu, kas būs iespēja apstāties un pat mainīt šo briesmīgo slimību.

Nenoliedzamo ieguvumi kafijas kosmetoloģijā. Masāža ar kafijas biezumiem ar platībām, kas pakļautas celulītu, padara ādu zīdaini gludu un dzīvoklis. Kafijas biezumi sajauc ar jebkuru krēmu - ir lielisks dabisks pīlinga, tas būs saskaņot ādas virsmas un tīrīt seju. Maz dzēriens pievieno ūdeni, lai izskalotu matus pēc mazgāšanas, padarot to spēcīgāku un veselīgāku, novērst niezi un blaugznas.

Zinātnieki no Indijas, tiek kreditēts ar melnu kafiju īpašumu, lai aizsargātu cilvēka ķermeni no radiācijas. Tomēr Eiropas ārsti nav apstiprinājusi šo viedokli.

Divi vai trīs tases aromātiskas melnas kafijas dienā var ievērojami samazināt risku, aknu cirozes un vēža krūts. Tie uzlabo uzmanību un atmiņu, pacelt garastāvokli un vitalitāti, palielinātu efektivitāti.

Noteikti jāatceras, ka ieguvumi no kafijas uz mūsu organisma būs tikai, ja ņem strikti skaits ir ierobežots - ne vairāk kā 3 tases dienā.  Zināms priekšrocības kafijas uz centrālo nervu sistēmu

Hurt Kafija

Pirmkārt, ikvienam, kas mīl dzert melno kafiju, jums ir jāzina, ka pārdozēšana izraisa galvassāpes, reibonis un bezmiegu.

Kafija ir kontrindicēts cilvēkiem ar šādām diagnozēm: koronāro sirds slimību, nieru slimību, aterosklerozes, hipertensija, glaukomas, bezmiegs un uzbudināmība.

Mēs pierādītu kaitējumu kafijas čūlu un hronisku gastrītu. Turklāt, tas ietekmē vielmaiņu kalcija cilvēka organismā.

Dzēriens satur miecvielas, viņi var aizplūšanu kuņģa gļotādu, tāpēc nav vēlams dzert tukšā dūšā.

Neiesakām lietot šo produktu bērniem un veciem cilvēkiem.

Bojājums kafija izteikts faktu, ka mazgā ārā no ķermeņa minerālvielas, kā arī kalciju. Tāpēc labāk ir dzert dzēriens ar pienu vai krējumu. Kā variants - kafijas cienītāji var veikt vitamīnu kompleksus.

Vēl nesen aizliedza dzerot kafiju dzer grūtniecība, bet pēdējā laikā zinātnieki ir pierādījuši, ka kofeīns negatīvi neietekmē nedz no sievietes veselību vai viņas vēl nedzimušo bērnu.

Vēl viens kafijas ilgu laiku zinātnieki kaitējums aicināja spēja izraisīt vēzi taisnās un resnās zarnas, aizkuņģa dziedzeris. Tomēr jaunākie pētījumi liecina, ka melna kafija, gluži pretēji, samazina aktivitāti dažu kancerogēnu.

Яндекс.Метрика