Miežu putraimi

Mieži ir labības graudu miežu. Atkarībā no lieluma miežu graudi, kas ražota gurnu daļai piešķir numuru (no 1 līdz 3). Atšķirībā no visiem citiem graudaugiem, tā nav sadalīta vairākās pakāpēs. Pirms ražošanas miežu graudu labības miežiem attīrīts no minerālvielu un organisko piemaisījumu tiek noņemti no krāsu filmas, bet nav pakļauts slīpēšanai, tāpēc viņi saglabāja gandrīz visas barības vielas.  Miežu pārslas - veselīga pārtika

Āzija tiek uzskatīts dzimtene miežu. Savvaļā tas aug Kaukāzā, Centrālāzijā, Sīriju, Turciju un Libānu. Savā precocity un unpretentiousness miežu pārspēj visus graudaugus. Bet uz to uzturvērtības ēdieni miežu graudi, jo īpaši miežu putra, uzskatīja, ka visvairāk augstu kaloriju un garšīgs.

Interesanti Fakti

Avicenna savā traktātā "Canon of Medicine" rakstīts uz īpašībām miežu graudu jaudu no cilvēka organisma toksīnus un atkritumiem. Šie dati pilnībā apstiprina mūsdienu zinātne. Tāpēc, ēdieni no miežu graudi dietologiem ieteikt lietošanu saindēšanās un alerģiskām slimībām.

In miežu putraimiem satur vielu - gordetsin kam pretsēnīšu aktivitāte. Saistībā ar to, atlikušo ūdeni no mērcēšanas graudi var ārstēt ādas sēnīšu bojājumi, vai izmantot to, lai novērstu slimības, piemēram, noslaukiet ādu kājas pēc apmeklējot baseinu vai pirti.

Derīgās īpašības miežu graudu varat zvanīt tas diurētiķis, pretiekaisuma, spazmolītiskais, aptverošo un mīkstinošs rīcība. Ar savu palīdzētu ārstēt krūts slimības, aptaukošanās, aizcietējumi, saaukstēšanās, hemoroīdi, kā arī žultspūšļa, aknu, urīnceļu. Tā miežu putraimi satur "smagie" ogļhidrātus, nerada strauju glikozes serumā, trauki ir iespējams iekļaut uzturā cilvēkiem ar cukura diabētu.

Sastāvs un īpašības miežu putraimiem

Miežu putraimi - nav dārga, bet ļoti vērtīgi kvalitātes pārtiku. Lietojiet miežu graudi uz cilvēka veselību, ir saistīts ar bagātību tā ķīmiskais sastāvs. Tā satur 10% olbaltumvielu 4, 1, 3% tauku, 66% ogļhidrātu un 3 13% kokšķiedras. Turklāt, tā ir bagāta ar vitamīniem, PP, E, B vitamīnus, kā arī mikro- un makroelementu (bora, cinka, hroma, fluorīds, fosfors, silīcijs, jods, niķeļa, magnija, dzelzs, vara, kalcija un kālija).

Ievērojams šķiedrvielu saturs liek dot priekšroku miežu graudi uz gremošanas traktu. Tas ne tikai veicina gremošanu un zarnu peristaltiku, bet arī noņem no cilvēka ķermeņa toksīnus.

Olbaltumvielu miežu graudu praktiski nekas sliktāks kviešu proteīns, bet atšķirībā no tā tas uzsūcas gandrīz pilnībā.

100 kalorijas, 0 g miežu graudi ir 324 kcal.

Lietojiet miežu putraimi

Šis graudaugu tiek plaši izmantots par bērnu organizācijas un diētas uztura tāpēc, tas ir daudz veselīgāk un mīkstāks miežiem. Ar regulāru lietošanu tā pārtikā var ne tikai ietaupīt naudu sēklu budžetu, bet arī ievērojami uzlabot veselību visiem ģimenes locekļiem.  Graudi, miežu
 Tātad, īsi uzskaitīt derīgās īpašības miežu graudi:

  • Tā ir augsta siltumspēja un lieliska garša;
  • Ēdieni no miežu graudiem palīdz uzlabot gremošanu un var atbrīvoties no aizcietējumiem;
  • Tā ir anti-alerģiskas īpašības, tāpēc to var iekļaut uzturā cilvēkiem, kas cieš no dažāda veida alerģiskām slimībām;
  • Viena no īpašībām, miežu graudi ir, ka tas ir ilgs laiks, liek cilvēkam sāta sajūtu. Tas ir saistīts ar augsto saturu "grūti" ogļhidrātu un šķiedrvielu. Tāpēc, dietologi iesaka iekļaut ēdienus no miežu graudiem uzturā cilvēkiem, kas cieš no aptaukošanās un diabēta;
  • Sakarā ar augsto saturu proteīnu saturošu lipekļa miežu putraimiem var izmantot sagatavošanai dažādos uztura zupas un izmantotās labības, lai pabarotu pacientus pēcoperācijas periodā, kā arī kuņģa un zarnu slimībām;
  • Unikāla īpašība miežu graudu slēpjas spējā uzlabot garastāvokli un atvieglot simptomus depresija;
  • Regulāra patēriņu miežu graudu uzlabo ādu, izlīdzina smalkās līnijas un grumbiņas.

Harm miežu putraimi un kontrindikācijas

Miežu putraimi - ir veselīgs un ļoti barojošu pārtiku. Man nav ēst to tikai uz tiem cilvēkiem, kuri cieš no smagām hroniskām slimībām, kuņģa-zarnu trakta akūtas.

Bīstamās īpašības miežu graudi var būt tikai tad, ja ir to pārmērīga lietošana un izpaužas strauju svara pieaugumu. Lai zaudēt svaru, putra no miežu graudiem būtu ēst ne vairāk kā diviem - trīs reizes nedēļā, bet ne tas nav katru dienu brokastīs un vakariņās. Tikai saprātīga pieeja var novērtēt visas priekšrocības, miežu graudiem.

Яндекс.Метрика