Naktene

Morel - somainais sēnīte ar skaistu cepuri ovāla, noapaļota, dzeltenīgi brūnā krāsā, un mazā kamerā, kas izskatās kā šūnveida. Stumbrs ir doba, cilindriska forma, vairāki toņus gaišākas vāciņu. In lāčpurnu baltā miesā, kas ir patīkamu aromātu un garšu.  Morel - somainais sēnīte ģimene Smorchkova

Dabā pastāv trīs veidu murķeļiem:

  • Vidējā vai ēdami (Morchella esculenta);
  • Koniska (Morchella Conica);
  • Cap vai cepuri Smorchkova (VERPA Bohemica Schroet).

Cap sēņu izaug līdz 10 cm diametrā un 15 - augstumu. Pēdu var sasniegt ar biezumu 5 cm.

Vēsture un izplatīšana

Morel sēnes ir ļoti sena. Pirmais pieminēt no tiem var atrast rakstos Theophrastus, grieķu zinātnieks, kas pieder pie 4. gadsimtā pirms mūsu ēras. Senajā Romā, šīs sēnes tiek uzskatīta par delikatesi, tāpēc vārīšanas Morels neuzticas tikai kalpu, un viņi lai pie galda dārgākajām un izsmalcinātu ēdienu.

Līdz šim daudzās pasaules valstīs ar murķeļiem izturas ar lielu pietāti. Amerikā, piemēram, tie ir statuss "Royal sēnēm". Kopš 19. gadsimta vidū Francijā un Vācijā tie ir audzēti dārzos un parkos zem ābelēm. Krievijā, Morels aug savvaļā visas vietas, kas parādās uz gaismas aprīļa beigās - maija sākumā. Dod sēnes sajauc un lapu koku mežos, piemēram sūnains grāvjus un malām, un līderi laukiem, brīvs partijām un veco ugunsgrēks. Uz dienvidiem no Krievijas var atrast pat par mauriņu, dārzu un augļu dārzu.

Tika atzīmēts, ka Morels nevēlas augt tajā pašā vietā, bet botāniķi joprojām spekulējis par to, kā Morel micēlijs "pārvietot" uz citu vietu, un dažreiz pat pazūd bez pēdām.

Kā atšķirt viltus Morel par šo?

True Morels ir garšīgi ēdamās sēnes, bet viltus Morels ir indīgas. Laimi, tie var viegli atšķirt vienu no otra. Tas tiek veikts, izmantojot garenvirziena griezumu gar ķermeņa sēnītes. Jo viltus lāčpurnu vāciņu nav pievienots kāju un pēdu vatēta un blīvs, bet taisnība, sēnītes dobi kāts un dzinēja pārsega saplūst ar to.

Piemērošana murķeļiem vārīšanas

Krievijā, Morel tiek uzskatīts nosacīti ēdamās sēnes un to garšu dati pieder pie trešās kategorijas, neskatoties uz to, ka Eiropā viņi uzskata par delikatesi. Amerikā, piemēram, ikgadējā banketu veltīta amerikāņu kongresam mikoloģija ziņā jābūt apkalpoto vārītiem murķeļiem.

Pirms šo sēne ir nepieciešams vārīt un drenāžas buljonu. Tikai tad jūs varat sākt pelnīt Morels, sautējums tos, cep vai pievienot zupai. Īpaši garšīgs murķeļiem, kas kompots vai mērces. In atsevišķs ēdiens var pasniegt Morels, sautēti ar krējumu, jūs varat arī izmantot to kā pildījumu pīrāgiem. Morels nav sālīti vai marinēti, tie ir žāvēti un izmantoti kā pārtikas tikai trīs mēnešus pēc žāvēšanas. Paturiet prātā, ka žāvētas sēnes uzsūc mitrumu, lai saglabātu tos sausā vietā kartona kastēs vai papīra maisiņos, vai viņi otsyreyut un zaplesneveyut.  Receptes Morels

Piemērošana murķeļiem tautas medicīnā

Kopš seniem laikiem, Morels tiek izmantoti, lai ārstētu tuvredzības un tālredzības, kā arī reimatisma, un dažādas slimības locītavām. Tie ir pierādīts, stiprina imūnsistēmu.

Ārstnieciskiem nolūkiem, sēnes iesaka ēst regulāri uz sešiem mēnešiem. Pirms lietošanas, sēņu iztīrīti, kas piesūcināts vienu stundu ūdenī, pēc tam vāra un mazgāt zem tekoša ūdens.

Sastāvu un kaloriju saturu murķeļiem

Svaigas Morels satur apmēram 3% no slāpekli saturošām vielām, daudzi aromātiski, un 1% cukura. Klāt šajos polisaharīdu sauc FD4. 100g Morel satur 2, 9 g olbaltumvielu, 2 g ogļhidrātu, un 0, 4 g tauku.

Kaloriju tas ir apmēram 23 kcal uz 100 g produkta.

Kontrindikācijas

Sakarā ar augsto saturu toksīnu pirms vārīšanas Morel obligāti jāizžāvē vai vārītas. Ja to izmanto pareizi, kaitējums ķermeņa sēnītes nav.

Яндекс.Метрика