Pangasijas

Pangasijas - saldūdens zivis no ģimenes Pangasiidae, ko sauc par "haizivs sams", jo raksturīgo formu, ķermeņa un asu, "haizivis" fin. Habitat pangasijas - upes un krātuvju Austrumāzijā (Vjetnamu, Kambodžu, Taizeme, Laosa). Lielākais iedzīvotāju sams atrodams upēs un Mekongas Chauphray.

 Pangasijas - plēsīgās zivis
 Pangasijas - bentiskās plēsīgās zivis, kas pārtiek no vēžveidīgajiem, mīkstmiešiem, mazo zivju un pietiekami liels. Tā ir tumši pelēkā virsbūves krāsa uz augšu, pamazām Pievēršoties gaiši pelēka uz sāniem un vēders. Fins pangasijas - melnā vai tumši pelēkā krāsā. 1. var sasniegt 3 metrus garš un sver vairāk nekā 44 kg, tomēr, individuālā vidējais izmērs piemērots komerciālai lietošanai, kas parasti nepārsniedz 1-1, 5 kg.

Ir divu veidu pangasijas:

  • Pangasijas hypophthalmus un pangasijas Siāmas;
  • Pangasijas bocourti vai Wonton Bokorta.

Galvenais piegādātājs pangasijas - Vjetnama: valsts pieaug un eksports 90% no haizivs sams ražots visā pasaulē. No Vjetnamas specializētā zivjaudzētavu apjoms ir aptuveni 1 milj. Gadā Tons pangasijas. Krievijā un Ukrainā nāk, galvenokārt, tikai pangasijas filejas vakuuma iepakojumā.

Pangasijas fileja uz Vjetnamas rūpnīcās tiek sagatavoti manuāli noņemt no liemeņa kauliem, ādas un taukiem (apgriešanu), bet pēc tam tiek sasaldētas un iepakotas. Lai pasargātu preci no plaisāšana pangasijas fileja pārklāts ar plānu garoziņu ledus. Šī procedūra tiek saukta gleyzing. In Krievijas un Ukrainas tirgos Wonton bieži pasniedz kā vienīgo, bet patiesībā - ir divas pilnīgi atšķirīgas jūras veltes.

Derīgās īpašības pangasijas

Audzēti ekoloģiski tīrā vidē pangasijas ir noderīga cilvēka veselībai. Kā daļa no viņa miesas ir B vitamīni, vitamīnu PP, A, E un C. Starp makroelementiem klāt pangasijas filejas, ir kalcijs, kālijs, sērs, fosfors, magnijs, nātrijs; mikroelementi - cinks, dzelzs, hroms, fluorīds, un citi.

Salīdzinot ar citu saldūdens zivju pangasijas ir augsts saturs omega-3 taukskābju un olbaltumvielu. Izmantojiet pangasijas pienācīgi sastāvu tās komponentu, īpaši liels, lai cilvēki, kas cieš no sirds un asinsvadu sistēmas, kuņģa-zarnu trakta, un balsta un kustību sistēmas slimībām.

Kaloriju pangasijas

Neskatoties uz to, ka zivis tiek klasificēta kā tauku, zemu kaloriju sams - tas ir tikai 89 kcal / 100 g ēdamo daļu. Tas ļauj jums, lai atsauktos uz uztura pangasijas produktiem.

Enerģētiskā vērtība pangasijas:

  • Olbaltumvielas - 15 g (67%);
  • Tauki - 3 g; (Trīsdesmit%);
  • Ogļhidrāti - 0 no

Pangasijas kulinārijā

 Ceptas sams filejas
 Pangasijas fileja izmanto sagatavošanai pirmajā, otrajā kursos, salāti, uzkodas, sautējumiem, suflē, pildījumi kūkas uc Metodes sagatavošanai pangasijas ir ierobežotas tikai ar iztēles saimniece: jūs varat cept, vārīt, cept.

Atkausēts pangasijas filejas ieteicams dabiskos apstākļos, bez karstā ūdens palīdzību un mikroviļņu krāsns, tādā mērā, ka fileju var viegli griezt ar nazi. Tālāk atkausēšanas zivis būs jau uz pannas vai katlā: Wonton tā spētu saglabāt maksimālo summu uzturvielu.

Harm pangasijas

Pašlaik daudz runāt par to, kas ir kaitīgs cilvēka wonton. Faktiski, audzē mākslīgi zivjaudzētavās Vjetnama zivis var būt bīstami cilvēka veselībai.

Pirmkārt, sakarā ar to, ka Mekongas upe, kas kalpo galvenais biotops pangasijas atrodas blīvi apdzīvotā jomā valstī un tīrību nevar lepoties: dīķī nākt un atkritumu ražošanu, un notekūdeņus. Turklāt, lai paātrinātu izaugsmi zivju dažās nozarēs var piemērot ķīmiskas piedevas.

Teikt, ka pangasijas ir kaitīga veselībai nevar viennozīmīgi - zivju filejas kvalitāte var būt neapmierinoša, bet vaina ražotājs. Gadījumā izmantošanas pangasijas mājoklī ekoloģiski tīrā vidē, ieguvumi no jūras veltēm acīmredzama.

Яндекс.Метрика