Paprika

Capsicum augļi sauc herb no ģimenes Solanaceae, kas pazīstams arī kā "paprikai". Tomēr ne visi šķirņu šo augu var saukt paprika un sarkano augļu. Biežāk tomēr saprotam zem garšvielas paprikas pulvera konsekvences, kas ir izgatavoti no iepriekšminētā augļiem. Lai ražotu garšvielas paņēma pienācis, visvairāk sarkani augļi, kas ir raksturīga noteikta sīvumu. Šim nolūkam, sarkano piparu augļi izžāvē un pēc tam smalki samalts.  Paprika - sarkano augļu zālaugu augs nightshade ģimeni

Paprika asums ir atkarīgs no tā, vai pievieno pulverim un daudzumu piparu sēklas un membrānu sienām pākstis, kas satur kapsaicīns. Ir pat īpašs Scoville skala, par kuriem mēs varam novērtēt asumu un asums garšvielas 0-1000 punktiem.

Saldie pipari šķirnes, kas piemērotas ražošanai paprikas, galvenokārt audzē Turcijā, ASV, Ungārijā un Spānijā. Tas ir Ungārija - galvenais piegādātājs garšvielu.

Eiropas valstīs, paprika tika importēta no Centrālamerikā, bet klimatiskie apstākļi Eiropā ir novedusi pie tā, ka sarkano piparu zaudējusi savu pārsvaru, iegūstot vēl izteiktāku saldumu.

Paprika izmanto kulinārijā, ne tikai kā garšvielas, bet arī kā krāsvielas ražošanā desu un citu gaļas produktu.

Uzturvērtība, sastāvu un kaloriju saturu papriku

Uzturvērtība garšvielas sastāv no šādām: olbaltumvielas 14, 4 g; tauki - 12, un 89 g ogļhidrātu - 53, 99 g uz 100 g produkta. Kaloriju paprika sasniedz 282 kcal. Neskatoties uz salīdzinoši augsto, šī garšviela ir maz ticams, ka būtiski ietekmēt kopējo skaitu kalorijas dienā, jo tas ir pietiekami, ļoti maz, lai ēdiens sāka spēlēt ar jaunām krāsām.

Garšvielas ir bagāts ar dažādiem vitamīniem - E, B6, C, B5, B1, A, B2. A vitamīna satura sasniedza rekordaugstu līmeni no 2,463 mg.

Arī plašs saraksts ar minerālvielu garšvielās: cinks, varš, selēns, mangāns, fosfors, dzelzs, nātrija, kalcija, magnija un kālija. Masas daļa kālija šajā gadījumā ir apmēram 2300 mg, un tas ir absolūts rekordists starp citu minerālvielu, kas ietverti garšvielas.

Turklāt, paprika satur jau iepriekš minēts kapsaicīns (savienojums definē zhguchest garšvielas), taukskābju eļļas, karotinoīdu (krāsa pazīme piedod papriku), kā arī dažas ēteriskās eļļas.

Derīgās īpašības papriku

Pievienojot paprika pārtikas labvēlīga ietekme uz darbību vairāku ķermeņa sistēmām. Tādējādi šajā garšvielu satur vielas, kas novērš trombu veidošanās asinsvados un kopumā uzlabot asinsrites sistēmu.  Ground Paprika Garšvielas

Cilvēki, kas cieš no aptaukošanās, uztura speciālisti iesaka visvairāk ēdienus norūdījies ar papriku, jo tas spēj paātrināt procesus gremošanu un vielmaiņu izklīst. Eksperti iesaka regulāri ēst garšvielu ar krampjiem, meteorisms, vēdera krampji un zarnu gāzes.

C vitamīna saturs garšvielas stimulē imūnsistēmu un palīdz cīnīties ar saaukstēšanos. Askorbīnskābes ietvertās sarkano piparu daudzums, ir vairākas reizes lielāks nekā citrons!

Tajā pašā laikā paprika ir āmja ietekme uz gļotādām, uzlabo vīriešu potenci.

Paprika lieto kulinārijā dažādus ēdienus: tas notiek arī ar gaļu, pirmajiem ēdieniem, dārzeņiem un salātiem.

Bīstamās īpašības paprika

Paprika ir noderīga ne visiem, un pirms jūs pievienot to bagātīgu pārtiku, ir svarīgi zināt, ko šis garšvielas, ir kontrindikācijas. Žāvēti dārzeņpipari, nav ieteicams lietot tiem, kam ir alerģija pret tās sastāvdaļām, kā arī tiem, kuriem ir aknu slimību un nieru mazspēja, pankreatīts slimniekiem, stenokardijas un kuņģa slimību hroniskā formā.

Яндекс.Метрика