Datums

Phoenicia - auglis datumu palmu.  Koks ar datumiem
 Savvaļas Datumi izmantoja senči arābiem par pirms vēl 5-7000 gadus. Saūda Arābija - pasaules līderis ražošanas un pārdošanas šiem augļiem. Audzē dārzeņus Alžīrijā, Bahreinā, Ēģiptē, Irākā, Irānā, Lībijā, Marokā, Omāna, Sudāna, Sīrija, Tunisija. Datums plaukstām arī ir ieviesti, lai Kalifornijā, Meksika, Dienvidāfrika, Austrālija un citas valstis.

Nenobrieduši augļi datumiem ir ovālas cilindriska forma. To garums ir 3-7 centimetri diametrā - divas vai trīs centimetrus. Inside augļu satur sēklas. No kauliem augļa biezums no 6 līdz 8 mm. Atkarībā līmeņa maigumu datumiem iedala mīksta, pusmīksts un sausa.

Jo nogatavojušies augļi krāsa variē no spilgti sarkanas līdz sarkanīgi dzeltenas. Nogatavojušās vīģes - brūna, nedaudz krunkaina augļi ar sulīgu mīkstumu.

Šajā pasaulē ir aptuveni 450 šķirņu datumiem. Dažas no tām tiek izmantoti pārtikā, daži lopbarībai, un daļa tiek izmantota, lai ražotu mēslošanas līdzekļu un farmācijas nozarē.

Pārtikas visbiežāk izmanto šķirnes šādiem datumiem:

  • Shark - viens no visbiežāk šķirņu augļiem. Datumi šajā klasē var uzglabāt gadiem;
  • Suki - ļoti populāra šķirne. Šīs šķirnes augļi ir ļoti liels;
  • Maktumi - augļi spilgti dzeltenā krāsā, ļoti sulīgs un konkursa;
  • Raziz - ļoti mīksts pakāpe datumiem;
  • Shishi - augļi zelta krāsu;
  • Anbar - dažādas lielo un mīksto datumiem. To audzē ierobežota skaita, kas ir atspoguļots vērtības dažādiem augļiem;
  • Barney - dzeltens daļēji galvenie datumi.

Pārtikas vērtība un kaloriju saturu datumos

Šo augļu kompozīcija ietver 2, 5 g proteīns, 0, 5 grami tauku, 69, 2 g ogļhidrātu, 20 g ūdens, 6 g šķiedrvielām, 69 g saharīdu, 0, 1 g nepiesātināto taukskābju, 0, 3 g organiskām skābēm 1, 5 g pelnu.

Sastāvā auglis kāliju, kalciju, magniju, nātriju, fosforu un dzelzi.

Simts datumiem grami ietverts 0, 05 mg B1 vitamīna, 0, 05 mg B2 vitamīna, 0, 8 mg vitamīna B3, 0, 1 mg vitamīns B6, 0, 3 mg C vitamīna, un P. 0 līdz 8 mg vitamīna

Kalorijas vīģes - 274 kcal uz 100 gramiem augļu.

Derīgās īpašības vīģes

Tās ārstnieciskas īpašības datumi bija zināms jau ilgu laiku. Saskaņā ar medicīnas, uztura un uztura īpašības datumi ir salīdzināmi ar visvairāk noderīgas graudaugu kultūrām.

Datumu izmantošana ir tāda, ka šie augļi piepilda ķermeņa vitalitāti, stiprina nieres, sirdi, aknas, veicina izplatīšanu labvēlīgo mikroorganismu zarnās, atbalstīt līdzsvara līdzsvaru organismā, un asinis tiek piesātināts ar noderīgām sastāvdaļām un stimulē smadzeņu darbību. Šie augļi satur ievērojamu daudzumu olbaltumvielu, kad citi augļi tas parasti nav.

Tiek uzskatīts, ka regulāra patēriņa šiem augļiem, kas sausā veidā palīdz palielināt produktivitāti smadzeņu par 25% vai vairāk.

Tas ir lietderīgi izmantot šos augļus, lai paātrinātu atveseļošanos no dažādām infekcijas slimībām, kā arī hipertensija, anēmija.

Regulāra patēriņu datumiem, samazināt risku, osteoporozes un kaulu trauslumu.

Svarīgi datumi dot labumu ārstējot bronhītu - tās paātrina noņemšanu flegma un nomierina klepus.

Tomēr kaitējums datumi var būt ļoti nozīmīga nierakmeņi vai migrēnas.

Diētiskās Fiber datumi samazināt risku saslimt ar vēzi.

Dietologi iesaka katru dienu patērē 100-150 g datumiem.

Kaloriju datumus augsts, taču šiem augļiem nav holesterīna.

Damage datumi zobiem ir tā, ka Žāvēti augļi satur 60-65% cukura. Cukurs ir zināms, lai iznīcinātu emalju. Šie augļi ietverts veidā, glikozes un fruktozes, tādā veidā ķermenis ir daudz vieglāk sagremot nekā saharozi. Palmu cukurs ir daudz veselīgāka par ķermeņa nekā cukurniedrēm vai cukurbietēm. Un, ja pēc ēšanas datumiem, nekavējoties izskalot muti ar ūdeni, zaudējumi no datumiem nebūs pārāk grūts.

Pavisam nesen, zinātnieki ir pierādījuši liels ieguvums auglim un datumiem ķermeņa grūtniecēm, lai atvieglotu dzemdības un pēcdzemdību periodu.

Ir pierādīts, ka datumi ietver īpašas stimulatorus, kas stiprina muskuļus dzemdes grūtniecības laikā, lai atvieglotu dzemdības un samazinot periodu pēcdzemdību asiņošana.

Šie augļi ir mātes piens ir piesātināts ar barības vielām un vitamīniem. Turklāt no šiem augļiem sastāvs satur īpašas sastāvdaļas, lai palīdzētu atbrīvoties no pirmsdzemdību un pēcdzemdību depresiju.

Svarīgs derīgās īpašības datumiem - gaismas stimulējot un iemidzinošs efekts. Triptofāns datumiem cilvēka organismā pārvēršas melatonīnu - miega hormona un serotonīna - hormons, labs garastāvoklis. Šie augļi ir selektīvi - aktivizē smadzeņu darbību ar nogurumu, un palīdz ar bezmiegu iemigt.  Kalorijas vīģes - 274 kcal uz 100 g

Metodes piemērošanas datumiem

Datumi tiek sagatavošanā izmanto konditorejas, graudaugu, želejas, kompotus, alkohols, milti, cukurs. Svaigi augļi pavāri pievieno smalkmaizītes, pīrāgi, kūkas, cepumi, augļu salātiem.

Svaigi un žāvēti augļi var aizpildīt ar mandelēm, sukādes Sukādes, valrieksti, sviestu un marcipānu.

Arābi no šiem augļiem ir sagatavotas īpašas makaroni, cepumi un pudiņi.

Lībijas pavāri sagatavos analogu augļu pūdercukurā, etiķi un medu.

Dažās islāma valstīm, pamatojoties uz šiem augļiem gatavo bezalkoholisko šampanieti.

Uzglabāšanas nosacījumi datumi

Tā pakāpe mitruma datumiem ir ļoti zems (30%), šis auglis var saglabāt savas derīgās īpašības uz ilgu laiku. Hermētiskā traukā istabas temperatūrā, datumu var uzglabāt vairākus mēnešus. Par ilgāku uzglabāšanu, tie jānovieto ledusskapī.

Яндекс.Метрика