Piena pulveris

Piena pulveris - produkts, ko iegūst no dabas govs piena kondensācijas un izžāvējot īpašos kaltēs. Šis labi zināms, produkts ir šķīstošs pulveris, kas  Piena pulveris - produkts, ko iegūst no dabīgām govs piena
   tika izšķīdināta siltā ūdenī. Gatavs dzēriens saglabā visas derīgās īpašības dabīgā piena. Šis produkts pirmo reizi tika izmantots agrīnā deviņpadsmitajā gadsimtā. Pirmā komerciālā ražošanas sausā piena dibināta 1932. ķīmiķis M. Dirchov.

Dzēriens tiek ražots, pasterizācija un sabiezēšanu svaiga govs piena. Tas tika homogenizē un izsmidzināšanu izžāvētu un rullīšu žāvēšana temperatūrā 150-180 grādiem pēc Celsija. Pēc žāvēšanas produkts tika sijā un atdzesē.

Šis produkts ir vairāk populārs ziemā, reģionos, kur svaigs piens ir pieejama ierobežotā daudzumā.

Sastāvu un kaloriju saturu piena pulvera

Šodien ražo visu pienu, vājpiena un instant. To atšķirība procentos dažu vielu piemērošanas jomās.

Veselas un vājpiena pulveri sastāvā satur 4 un 5% mitruma, 26 un 36% olbaltumvielu, 25% tauku un 1, 37 un 52% laktozes, 10 un 6% minerālvielas.

Visa Kaloriju piena pulveris ir 549, 3 kcal kaloriju nonfat sausais piens - 373 kalorijas.

100 grami piena ir vitamīnu - 0 003 mg B1 - 0, 046 mg, B2 - 2, 1 mg, D - 0, 57 mikrogrami holīna - 23, 6 mg vitamīna PP - 5 mg E vitamīna - 3, 2 mg, C vitamīns - 4 mg, vitamīns B12 - 0, 4 mcg Vitamīns B9 - 5 mkg.

No piena pulvera sastāvs ir iekļauts ievērojamu daudzumu kalcija (1000 mg), nātrija (400 mg), kālija (1200 mg) un fosfora (780 mg). Neliels daudzums piena ietverts magnijs, kobalts, molibdēns, selēns, mangāns, un dzelzs, jods, sēru un hloru.

Šis dzēriens satur visas divdesmit neaizvietojamās aminoskābes.

Piena pulvera izmantošana

Diezgan bieži, mediji apsprieda nomaiņa dabisko piena ražotājiem atšķaidīt sausa. Kāda ir atšķirība starp pienu no jauna dzēriena? Ar analītisko Salīdzinājumam pierādīja, ka atšķirība starp pilnpienu un pienu pagatavotais no sausā pulvera nenozīmīgu. Piena pulveris priekšrocības galvenokārt ir fakts, ka tas ir izgatavots no pašas fiziskās govs pienu. Tomēr uzturvērtība fiziskas govs pienā ir lielāks, jo olbaltumvielu, vitamīnu un ogļhidrātu. Holesterīna saturs ir apmēram tāds pats gan sausas un dabisku pienu.

Vitamīns B12 ir ietverts sausā piena lielos daudzumos, padarot to noderīga anēmija. Simts atjaunotā piena pulvera grami apmierina ikdienas vajadzību pēc šī vitamīna.

Piena pulvera izmantošana atkarīga no tās kvalitāti. Tikai kvalitatīvs produkts var īslaicīgi aizstāt dabisko pienu.

Harm piena pulveris

Būtisku kaitējumu  Piena pulveris iepakojumā
 piena pulveris var izraisīt, ja nav cilvēku enzīma šķelšanas laktozi. Raksturīgie simptomi neiecietības var būt caureja, vēdera uzpūšanās, sāpes vēderā.

Ievērojams kaitējums piens izraisa cilvēka ķermeņa ražotājiem neatbilstību tehnoloģisko normu ražošanas dzēriena sniegta. Piemēram, vājpiena, daži ražotāji pievieno bez piena taukiem, un zemas kvalitātes dezodorē augu taukus, kas atņemtu produktu taukos šķīstošo vitamīnu. Identificēt šādu pārkāpumu ir iespējama tikai ar laboratorijas testiem. Tāpēc izvēle piena, ir vēlams dot priekšroku pazīstamu zīmolu lieliem ražotājiem.

Izmantojot pienu

Lai sausais vājpiens izrādījās, tas ir nepieciešams, lai sagatavotos. Šim nolūkam ir nepieciešams, lai izšķīdinātu pulveri ar siltu ūdeni proporcijā viens pret trīs. Saskaņā ar dažu zinātnieku, vislabāk ir dzert pienu agri no rīta vai vēlu vakarā. Citreiz no dienas, šis dzēriens var kaitēt gremošanas sistēmu. Pēc tam, tas nav ieteicams ēst pārtiku. Pienu var pievienot mazliet cukuru vai medu un dilles, kardamons - tie nomierina nervu sistēmu.

Produkts tika izmantots zīdaiņu pārtikā, kā arī, lai ražotu maizes izstrādājumu, ar konditorejas izstrādājumiem, kā piedevu desas un gaļas produktu.

Turklāt šis dzēriens tiek izmantots kosmētikā, lai sagatavotu maskas, krēmi. Maska, pamatojoties uz piena ievērojami uzlabo ādas tonusu un ir liftinga efektu. Par pārslains un ļoti sausai ādai perfektu maska ​​maisījumu medus un linu sēklām. Sausai un normālai ādai ir lietderīgi piemērot masku maisījuma medus, olu dzeltenumu un pienu.

Uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt sauso pienu tumšā un sausā vietā, pie 85% mitruma un temperatūras no 0 līdz 10 grādiem pēc Celsija. Uzglabāšanas laiks - līdz astoņiem mēnešiem no izdošanas dienas.

Яндекс.Метрика