Pīkša

Pikša - lieli pārtikas zivju mencu ģimenes (atslāņošanās gadiformes). Šī zivs ir ilgs laiks  Pikša - zivis no mencu dzimtas
 izmantot cilvēku pārtikā. Runājot par rūpnieciskās nozvejas zivis ir trešais lielākais pasaulē (aiz Pollock un mencu). Katru gadu nozvejotas par 0, 6-0, 7 miljoni. Tonnas zivju, lai gan pikšu ir uzskaitīti kā apdraudētas.

Zivju garums ir vienāds ar 55-70 centimetriem, svars pikša bieži 2-3 kilogrami. Ķermenis Šī zivs ir sudrabs, ir salīdzinoši augsts, nedaudz saplacināta uz sāniem. Boca pikša vieglāks salīdzinājumā ar ķermeni un vēderam pienaini beloe.S katru pusi no galvas jomā šī zivs ir ovāla vietu - sava veida identifikācijas zīmi, kas izskatās atgādina pirkstu nospiedumiem. Saskaņā ar to, zivis iepazīt viens otru un ir labvēlīgi, lai pasargātu no plēsējiem - lielas zivis vai plombu. Pikšu iezīme ir klātbūtne trīs muguras un divas anālās spuras.

Pārtikas vērtība un kaloriju saturu pikšu

Simts neapstrādāta produkta grami ietverti 16, 32 un 0 g olbaltumvielu, 45 g tauku un 11 mg kalcija, 0, 17 mg dzelzs, magnija 21mg, 227 mg fosfora, 286 mg kālija, 213 miligramus nātrija, 0, 32 mg cinka 0, 021 mg vara, 0, 011 mg mangāna, 25, 9 UG selēna.

Turklāt, zivju gaļas ietver triptofāns (0, 212 g), izoleicīns (0, 871 g), treonīns (0, 829 g), lizīnu (1, 736 g), leicīns (1, 537 g), cistīns ( 0, 203 g), metionīns (0, 56 g), fenilalanīns (0, 738 g), valīns (0, 974 g), histidīna (0, 557 g), arginīnu (1, 131 g). Arī šis zivju asparagīnskābi (1, 936 g), glutamīnskābe (2, 822 g), serīna (0, 771 g) un alanīna (1, 143 g).

Kaloriju pikša daudz zemākas kaloriju pārējie locekļi mencu dzimtas.

Kaloriju pikša - 74 kcal uz 100 g jēlas zivs.

Derīgās īpašības pikšu

Noderīgas īpašības identiskas tām, pikša mencu miesas.

Derīgās īpašības pikšu uz cilvēka ķermeņa dēļ satura īpašā barojošu un veselīgu tauku. Šī zivs tauki uzkrājas aknās. Tā satur jodu, fosforu, neaizvietojamās aminoskābes, polinepiesātinātās taukskābes Omega-3 sērija - eicosapentaenoic un alfa-linolēnskābe, un vitamīnus A un D. regulāra lietošana zivju eļļa nodrošina pareizu smadzeņu un acs, palīdz samazināt koncentrāciju holesterīna asins plazmā bet arī paātrina dzīšanas procesu dažādām slimībām. Šī iemesla dēļ tauki pikša bieži iekļauti dažādu medikamentu sastāvā.

Simts zivju grami nodrošina 44% no dienas devas selēnu, kam ir svarīga loma gremošanas ogļhidrātu un tauku cilvēka organismā.

Tā mīkstums satur daudz olbaltumvielu - galvenais būvmateriāls un nepieciešamās sastāvdaļas, lai attīstītu imūnās antivielas.

Pulp pikša ļoti viegli un ātri šķeļ gremošanas traktā, kā tas ir tā sastāvā nesatur elastīna (nešķīst olbaltumvielu). Mīkstums ir ideāls diētu.

Ēdot zivis pozitīva ietekme uz ādu, matiem, nagiem un gļotādām organismā. Īpaši noderīgi, lai to iekļautu izvēlnē grūtniecības laikā.

Metodes sagatavošanai pikšas

Pulp pikša  Sagatavošana pikšu
 piemērots, lai sagatavotu lielu skaitu gardiem ēdieniem. Tās maiga un viegla garša iet labi ar dažādiem dārzeņiem un garšvielām, kā arī asas un saldskābo mērci. Sakarā ar elastīgo zivju fileju var izdarīt klimpas, kūkas, zivju kūkas, suflē, pudiņi.

Šī zivs var cepti, vārīti, dūmi, sāli, vāra pāris. Fry pikša labāko keramikas pannas bez eļļas.

Blīvs un liela zivju zvīņas būtu vislabāk noņemt ar ādu.

Uzglabāšanas nosacījumi pikša

Pikša, svaiga vai atdzesēta ļoti ātri bojājas. Tādēļ, zivs jānovieto speciālā konteinerā un glabā ledusskapī ne vairāk kā divas dienas temperatūrā un zem -18 ° C.

Saldētavā zivis var uzglabāt uz sešiem mēnešiem. Pirms saldēšanas pikšu sadalīt porcijās.

Яндекс.Метрика