Līdaka

Pike - saldūdens zivis, tikai ģimenes loceklis Schukovyh.  Pike - plēsīgās saldūdens zivis
 Šī zivs ir diezgan liels, un var sasniegt garumu pusotru metru un sver līdz 35 kg.

Pike ir torpēdu formas ķermeni, plašu muti un lielu galvu. Color viņa ir atšķirīgs, atkarībā no vides, raksturu un apjomu veģetāciju, un var būt pelēki zaļš, pelēks-dzeltens, pelēks, brūns ar tumši muguras un lielu olīvu vai brūni plankumi uz sāniem. Pārī spuras apelsīnu un nepāra - dzeltena, pelēka vai brūna ar tumšiem plankumiem. Dažās ūdenstilpju var atrast sudraba līdakas. Mūžs zivis vidēji apmēram trīsdesmit gadus.

No visiem saldūdens zivju līdakas tai ir plašākais biotopu. Viņa dzīvo saldūdenī Ziemeļamerikā un Eirāzijā. Viņš dod priekšroku dzīvot piekrastes zonā, iegarenas vai plūstošs ūdens, ūdens biezokņos. Ezeros un upēs, līdakas ir sēdošs. Dažreiz tas var atrast iesāļajos daļās jūras, piemēram, Kuršu, Rīgas un Somu līcī, kas Taganroga līcī Azovas jūrā.

Mute līdakas perfekti pielāgots, lai attēlotu cietušajam sakarā ar asiem zobiem dažāda kalibra apakšējā žokļa un mazāku daudzpusīgas kuteris sēž dziļi gļotādā, caur kuru zivs norij labu laupījums. Turklāt reverse nav iespējams, lai ražotu: pie mazākās pretestības pret zobiem pieaugs no gļotādas un bakstīt upura ķermeņa, piemēram, tūkstoš adatām. Tie barojas galvenokārt zivju līdakas (minnows, asari, raudas). Raksturīgs līdaku un kanibālisma, kas ēd mazākus savas sugas pārstāvjus. Viņi arī medī ūdensputnu zīdītājiem (molu un pelēm), rāpuļus un abiniekus. Vai nav nievājums atliekas zivju un atšķirīgs, maitas un maziem kukaiņiem, jo ​​to negausīgs rijība.

Dabiskos apstākļos, sievietes sāk vairoties trešajā vai ceturtajā dzīves gadā, un vīrieši - piektajā. Nārsts notiek dziļumā no 0, 5-1 m temperatūrā 3-6 grādiem pēc Celsija, tikai pēc tam, kad ledus kūst. Laikā nārsta līdakas seklā ūdens kāpumu un prieku šļakatām. Lūdzu, dodieties uz nārstot labākos paraugus, un liels pēc tiem. Šajā laikā, saglabāt Pike grupas. In mazs, ir divas sievietes, četri vīrieši un kopumā - astoņi.

Catch līdaku vairākos veidos, bet visbiežāk ir iepatikusies vērpšanai. Zvejojot ar vērpšanas kā ēsmu izmantojot šādu rīku, kā silikona zivis, vobleriem, twisters, irdinātāji spinners.

Pike kulinārijā

Kulinārijā līdaka sāka izmantot kopš viduslaikiem. Tā uzreiz ieguva sirdis daudzu gardēžiem, jo ​​tā ir lieliska garša jebkurā veidā - sautēti, cepti, cep. Pike sagatavot gardu pastēte, tas ir ēst ar kāpostiem, dažādām mērcēm un sālītas, kūpinātas vai vienkārši vārīti.

Gaļa līdaka ir ne tikai ļoti garšīgs, bet sakarā ar zemu kaloriju, līdakas vēl ir diētisks produkts, ir ideāls stacijām, tāpēc tas ir mīļākais ēdiens klosteros. Turklāt gaļas līdakas noderīgas daudzas citas šķirnes zivis, un viņas aknas kopš 17. gadsimta tiek uzskatīts par izsmalcināta delikatese. Šajās dienās, līdakas ir būtiska iezīme uz galdiem no bagātākajiem sabiedrības sektoru. Bija pat ģilde "ogļrači līdaka", kas ir ekskluzīvas tiesības piegādāt šīs zivis.

Pike - saturīgs zivis un ideāli piemērots vārīšanai izpildi, kotletes, ruļļos, ​​un pildījumam. Vislabāk ir izmantot kulinārijā vidēja izmēra zivis, kas sver ne vairāk kā 2-2, 5 kg, jo lielākas zivis gaļas žāvētājs.

Sastāvu un kaloriju saturu līdakas

100 g neapstrādāta 78 satur līdakas, 92 g ūdens 19, 26 g olbaltumvielu, 1, 2 g pelnu, 0, 69 g tauku; vitamīni retinola (A), tiamīns (B1), riboflavīns (B2), holīna (B4), pantotēnskābe (B5), piridoksīna (B6), folskābes (B9), ciānkobalamīns (B12), Niacīns (PP), askorbīnskābes acid (C), alfa tokoferola (E) calciferol (D), phylloquinone (C); makroelementiem: fosfors, nātrijs, magnijs, kalcija un kālija; mikroelementi: selēnu, cinku, varu, mangānu un dzelzi.

Kaloriju līdaka ir zems, apmēram 88 kcal uz 100 g produkta.  Pildīti līdaka

Derīgās īpašības līdakas

Pirmkārt, neapšaubāmi noderīgs iezīme līdaka ir tās uztura īpašības, pateicoties tās zemo tauku saturu un zemu siltumspēju.

Otrkārt, gaļa līdakas ir spēcīgs dabisks antiseptiķis, stiprina imūnsistēmu un palīdz cīnīties ar bakteriālu infekciju. Tāpēc vēl viens noderīgs iezīme ir gripas profilaksei līdakas.

Līdaka satur daudz fosfora un kālija, B vitamīnu un citas vielas, tāpēc tās regulāra lietošana samazina risku sirds aritmija.

Pike ir noderīga cilvēkiem, kas cieš no kuņģa-zarnu trakta, aptaukošanās, hypovitaminosis, sirds un asinsvadu slimības slimībām.

Яндекс.Метрика