Pistācijas

Pistācijas izmanto pārtikā vairāk nekā 2, 5000 gadiem.  Pistācijas - auglis pistācijas koka
 Austrumos, pistāciju koki, kas aug šos riekstus sauc "koki dzīvē." Pistācijas aug tikai tropu un subtropu klimatā, viņi audzē pārdošanai Irānā, Sīrijā, Grieķijā, Itālijā, ASV un citām siltajām zemēm, tirgus līderi - Turciju un Irānu.

Tagad pistāciju koki pieradināti šajā retajām vietām var atrast savvaļas paraugus. Sami multistemmed koki ar blīvu lapotni un zems. Viņu dzīves ilgums ir līdz pat 400 gadiem.

Augļi pistācijām pareizi sauc sēklas, bet ikdienā tie parasti sauc par riekstiem. Savākt pistāciju augļus jūlijā un augustā. To forma atgādina olu, mazliet leņķa līdz 2, 5 cm garumā. Pirms uzglabājot augļus žāvē saulē. Vēl viena iespēja sagatavošana glabāšanai - mērcēšanas augļus sālsūdenī seko apdedzināšanas.

Kulinārijā, pistācijas izmanto maizes, konditorejas izstrādājumi, salāti, kā arī vienu gabalu kā ēstgribu uz dažādiem dzērieniem.

Par pistācijām priekšrocības

Pistācijas satur virkni noderīgu mikroelementu - mangāns, varš, magnijs, kālijs, fosfors. Bagāts ar minerālu sastāvu un kaloriju saturu pistācijām padarīt tās produktu izvēli uzturā cilvēkiem ar paaugstinātu fizisko aktivitāti.

Daudzi pistācijām un vitamīnus, īpaši E un grupas B. E vitamīns ir zināms par tās antioksidanta īpašības, tas arī spēlē nozīmīgu lomu funkcionēšanai reproduktīvo sistēmu.

The priekšrocības pistācijas parāda augsts saturs šādu vielu no grupas, karotenoīdu kā luteīns un zeaksantīns. Viņi ir klāt tikai veidā riekstu, stiprina kaulus un zobus, palīdzēt saglabāt redzi.

Pistācijas ir bagāti ar šķiedrvielām, par tās saturu viņi ieņem pirmo vietu starp riekstiem. Tiek lēsts, ka 30 grami pistācijām satur tik daudz tauku, kā vidējo porciju auzu.

Šie rieksti ir ieteicams iekļaut uzturs dzelte, anēmija, plaušu slimības, aknas. Kad kolikas ieguvumi no pistācijām ir likvidēt žultsvadu spazmas. Ir informācija par samazinātu risku sirds un asinsvadu slimībām un vēzi, un palēninot novecošanās procesus ar regulāru lietošanu pistācijām.

Ēšanas pistācijas palielina vitalitāti, uzmundrina ķermeni, viņi pamatoti sauc par riekstiem perfektu noskaņojumu. Vīriešiem, izmantošana pārtikas pistācijām uzlabo seksuālās potences un uzlabo spermatozoīdu kustīgumu un dzīvotspēju.  Kaloriju pistācijas - 500-650 kcal uz 100 g

Pistācijas eļļa tiek izmantota kosmētiskos nolūkos - tā var veiksmīgi iegūt vasaras raibumi un tumši plankumi uz ādas.

Kaitējuma pistācijas

Lielākā daļa pistācijas ir pieejami pārdošanai ar pusi un durvis, bet tur ir arī pilnīgi slēgtas rieksti. Hard apvalks, ja tas ir kreka zobi var bojāt zobu emalju.

Kaloriju pistācijas, salīdzinot ar citiem riekstiem zemākajām, bet absolūtā izteiksmē tas ir pietiekami augsts, un vidēji 500-650 kcal uz 100 g tauku veido pusi no enerģijas produkta vērtību. Diena cilvēks var būt, neapdraudot veselību ēst aptuveni 10 pistācijas, ka summa neizraisa svara pieaugumu vai pilnīgumu. Sakarā ar augstu kaloriju saturu pistācijām, nav ieteicams ļaunprātīgi cilvēkiem ar aptaukošanos.

Kaitējuma pistācijas var parādīties alerģiskas reakcijas uz produktu dažādas smaguma pakāpes. Alerģija parasti izpaužas kā izsitumi vai apsārtums uz ādas, vai kā pārtikas nepanesības ar sliktu dūšu, vemšanu un traucētu izkārnījumos. Cilvēki, kuriem ir alerģija pret cita veida riekstu piesardzīgi jāiekļauj diētā un pistācijām.

Яндекс.Метрика