Plaudis

Plauži - saldūdens zivis no karpu dzimtas. Ir divu veidu plauži - bronzas un sudraba. Plicis  Plauži - saldūdens zivis no karpu dzimtas
 strechaetsya ļoti reti. Bronzas plauži tiek uzskatīts par komerciālu zivis. Šī zivs veidu bieži audzēti mākslīgiem dīķiem.

Dzīvo plauži rezervuāros, dīķos, ezeros, dodot dziļi backwaters un dubļainu apakšā. Plaudis ir saplacinātu ķermeni, mazu galvu un mute, un ne pārāk augstu muguras spuru ar raksturīgu gropi un svari uz sāniem. Krāsa mainās no zivju noved pie melnīgsnēji krāsu.

Šī zivs aug ļoti lēni. Tādējādi divu gadu vecumam plauži sver aptuveni 25-30 g Svars plauži var būt līdz astoņiem kilogrami vai vairāk. Garums plauži var sasniegt septiņdesmit centimetrus.

Pārtikas vērtība un kaloriju karūsa

Šī zivs gaļa tiek uzskatīta uztura. Simts ēdamo daļu grami satur 17 plauži, 1 g olbaltumvielu, 55 mg holesterīna, 4, 4 g tauku, 77 g ūdens, 0, taukskābju 9 gramus un apmēram viens grams pelnu. Proteīns šķeļ celulozes plauži par 91-97%.

Simts zivju grami satur aptuveni 105 kalorijas. Pārtikas vērtība un kaloriju plaužu atkarīga no vecuma un dzimuma nosacījumiem tās biotopa un pārtikas pieejamību, kā arī sezonas, kurā zivis tika pieķerts. Mazkaloriju skaitlis plaužu nozvejotas nārsta periodā vai uzreiz pēc tā. Maksimālais skaits noderīgas komponentu ietvertā zivis, pirms nārsta.

Sastāvs un derīgās īpašības karūsa

Mīkstuma zivju sastāvs ir komponenti, kas spēlē nozīmīgu lomu metabolismu. Tādējādi, simts grami miesas plaužu satur 220 mg ļoti noderīga cilvēka organismā fosfora, 265 mg kālija un 165 mg hlora.

Bez tam kompozīcija satur 25 mg plauži kalcija, 4 g molibdēnu, 30 mg magnija 6 mg niķeļa un 70 mg nātrija.

Plauži un ir iekļauti svarīgākie vitamīnus cilvēka organismā. Tādējādi, vitamīns PP zivis satur aptuveni 6 mg vitamīna A - 0, 03 mg. Nelielos daudzumos, ir klāt ar zivju vitamīnu C, B1, B2, C, E un D sastāvu

Runājot par tauku satura zivis ir otrais tikai uz Beluga. Augstākais tauku daudzumu (aptuveni 9%), kas ir kopijas barošanu plauži, un miesa mazo zivju un plānas dryish. Turklāt liels skaits mazo kauliem nedaudz samazina tās kvalitāti. Zivs gaļa Azovas kritums nozveja tiek uzskatīta vērtīgāko.

No zivju eļļas sastāvs ir zināms, lai iekļautu polinepiesātināto taukskābju omega-3 un dažādas aminoskābes. Omega-6 un omega-3 zivju miesa sastāvā samazina holesterīna līmeni asinīs palīdz novērst holesterīna, tādējādi samazinot risku saslimt ar hipertensiju, insults, un koronāro artēriju slimību.

D vitamīns, atrasti zivīm, palīdz stiprināt nagus, matus un kaulus.

Plaužu miesa tiek uzskatīts lielisks antioksidants. Tā satur antiseptiska un pretiekaisuma līdzekli, ir pozitīva ietekme uz ādas stāvokli un gļotādām organismā.

Regulārs  Sagatavošana karūsa
 ēšanas Miesu zivju palīdz regulēt cukura līmeni asinīs un kavē hormonālo traucējumu.

Fosfors, kas sastāv no iesaistīto veidošanās skeletu un audu būvē zivju. Fosforskābe palīdz saglabāt organisma sintēzi svarīgu fermentu vajadzīgajā līmenī.

Medicīnā aktīvi piemēro medikamentus, kas satur sastāvdaļas, kas iegūtas no orgānu un audu plauži (pankreatīns, insulīnu, utt ..).

Caviar zivis tiek plaši izmanto kosmētikā, lai sagatavotu dažādas kosmētiskās maskas.

Metodes gatavojas plauži

Zivju ēdieni ir plaši izmanto uztura un slimnieku ēdināšanā. Food ražo patiesi sulīgs un garšīgs, ja plaudis sver vairāk nekā divus kilogramus.

Karūsas pagatavot dažādos veidos - vārītas, ceptas, sautētas, ceptas, marinētas, un kopēt jauno auss un galerts. Tomēr populārākais veids, lai sagatavotu šo zivi tiek uzskatīts žāvēšanas. Advance sagatavošana pirms vārīšanas zivis ir izķidātas, tīrīšana un izvešana no žaunām.

Lai atvieglotu izņemšanu cietā mērogā, daži pavāri ir ieteicams iepriekš berzēt zivi ar sāli.

Griezumi pa visu viņa ķermeni plaužu sniegt mīkstināšanās daudziem maziem kauliem termiskās apstrādes zivju.

Fileja plaužu izmanto ēdiena gatavošanai zivju sarakstā.

Cep, cepetis vai zivs sautējums ir vislabāk ar dažādiem dārzeņiem un garšvielām.

Ķiploki, salvija, apiņi-suneli, rozmarīns, lauru lapu uzlabotu garšu zivīm.

Plaudis kūpināta satur bīstamas kancerogēniem. Tāpēc, zivis šajā veidlapā vajadzētu ēst taupīgi.

Karūsas cep folijā, ir ievērojami juicier un maigāka citi ēdieni gatavoti ar šo noderīgo zivīm.

Яндекс.Метрика