Putasu

Putasu attiecas uz mencu ģimenes zivīm un ir sadalīta divu veidu - uz ziemeļiem un dienvidiem.

Bioloģiskās īpašības un izplatīšana

North view  Putasu - kalps mencu dzimtas
 merlangs dzīvo uz austrumu krastu uz Atlantijas okeānā, Vidusjūrā, Islandes un Barenca jūrā. Šī zivs veidu garums ir 35 cm un sver aptuveni 800 North putasu aug lēni un sasniedz pilnīgu briedumu 5-7 gados. Šī zivs plūsmas vēžveidīgo un cep anšovi, mencas, reņģes un pikšu.

Dienvidu putasu Skatīt lielāku sasniedz garumu 60 cm un sver līdz 1, 5 kg. Šī zivs ir izplatīta dienvidu piekrastē Orkneju salu ūdeņos Patagonijas šelfa Antarktīdā. Zivis, kas dzīvo Antarktikas vasarā migrē uz dienvidu salām. Dienvidu putasu ir sudraba krāsa purpura spuras un atpakaļ, nelielu salu žokļa un piecas spuras.

Dienvidu putasu dzīvo ūdens stabā, barojas no zooplanktona, olu un cep citu zivju sugu. Pašlaik, putasu ir zivju barība, kas medībās pikša, dažādus zīdītājus un delfīni. Pilna termiņš zivju sasniedz trīs gadus un reizina dziļumā 300 metru ar ūdens temperatūru 10 grādiem.

Abas sugas ir putasu zveja zivis, kas tiek zvejotas pavasarī un rudenī. Šī zivs pēdējos gados, visbiežāk izmanto zvejniecības nozarē Eiropā. 2007.gadā, apjoms komerciālo zivju nozvejas vidū putasu ieņēma piekto vietu. Ikgadējās nozveja apmēram 1, 5 miljoni. Tonnu zivju.

Zivsaimniecības nozare no merlanga nodrošina pusfabrikātus un dabas pieminekļiem. Visbiežāk tas tiek izmantots kā zivju barību mājdzīvniekiem.

Derīgās īpašības putasu

Putasu ir zema tauku zivju sugas ar patīkamu garšu un aromātu. Šī zivs gaļa ir diētisks produkts ir ieteicama cilvēkiem ar lieko svaru, kā arī bērniem un sievietēm grūtniecības laikā.

Derīgās īpašības putasu redzams stiprināšanā aizsardzības īpašībām cilvēka organismā, palielina izturību pret elpošanas ceļu slimībām un iekaisuma procesus, un tie veicina šūnu atjaunošanos, sadzīšanas no brūces un apdegumus.

Zivju bagāta ar vitamīniem A, B un D, ​​mangāna, fosfora, joda, nātrija, fluora un sēra. Mikroelementi zivju sastāvu un normalizē holesterīna līmeni asinīs un uzlabo tauku vielmaiņu.

Regulāra patēriņu merlanga var uzlabot redzi, lai saglabātu veselīgu ādu un novērš grumbu.

Izrādījās noderīgas īpašības merlangu lai stiprinātu kaulus, uzlabotu stāvokli matiem un nagiem, sakarā ar saturu retinola.

No putasu izgatavotas zivju eļļu, kas ir nostiprinot aģents, bagāts ar vitamīniem un omega-3. Šīs uzturvielas ir nepieciešams, lai ārstētu aterosklerozi un resnās zarnas, reimatoīdo artrītu un sarkano vilkēdi slimībām.

Bērniem  Sagatavošana putasu
 patērē zivju eļļa, uzlabo smadzeņu darbību, uzlabo atmiņu un garīgās procesi ir jāpaātrina.

Kalorijas Whiting

Putasu ir maiga gaļa uzturs, kas bagāts ar vitamīniem un mikroelementiem. Gaļa merlangs piemērots sāls bez uztura un veselības zivju izvēlnē. Kaloriju merlangs ir 82 kcal., Un arī zivju satur 18 g olbaltumvielu un 0, 9 gramus tauku.

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas par putasu ir idiosinkrāzija un nosliece uz alerģiskām reakcijām uz jūras produktu un zivju proteīna.

Tas nav ieteicams izmantot šo zivi ar smagām slimībām, gremošanas sistēmas un zarnu trakta traucējumi.

Яндекс.Метрика