Rapšu eļļa

Rapšu eļļa - eļļa, kas iegūta no rapšu, var attiecināt uz vienu no visbiežāk globālā līmenī, to  Rapšu eļļa - eļļa, kas iegūta no rapšu
 ražošana ir aptuveni 14% no kopējā saražotā augu eļļām.

Izvarošana - augs par krustziežus ģimenes, tas audzē jau vairāk nekā 6000 gadus. Tā ir aukstā izturīgi augs, tas labi aug mērenā klimatā, bet, saskaņā ar vairumu zinātnieku, ir dzimtene rapša Vidusjūrā. Rapša augi prasīgi pret mitrumu.

No rapšu stumbra saknes, aug augsnes dziļums līdz 2 metri, stumbra taisni, pārklāti ar zilganu ziedu, lapas un stublāju bazālo rozete atšķiras. Salīdzinoši lieli ziedi ziedkopas izvarošanu kā suku ir dzeltens vai balts. Tie satur daudz nektāra, tā novērtēta kā medus augs.

Rapšu pākstīm ir 10 cm garumu un platumu 3 cm, ārpus tās ir gludas. Vienā pākstīs 15-30 sfērisku sēklas melnā un brūnā, diametrs no 2 līdz 5 mm. Sēklas nogatavojas nevienmērīgi augstums augi, tāpēc viņi ir pārliecināti, lai saglabātu kādu laiku pirms pārstrādes un nobriest.

Lauksaimniecībā, rapšu audzē un kā ziemas un pavasara kultūras patīk. Bez šī auga uzlabo struktūru un augsnes auglību, kas aug un bagātina to ar slāpekli. Pēc sētu Šajā brīdī graudiem palielina to produktivitāti.

Rapšu eļļas lietošana

Rapšu eļļa natūrā izmanto pārtikā, tas ir izgatavots majonēzi, margarīnu. No rapšu eļļas īpašības ir tuvu olīvu, tas ir caurspīdīgs uz ilgu laiku nav pasliktināties gaisā, neiet sasmacis. Optimālā attiecība fizioloģiski svarīgu skābju liek priekšrocības rapšu eļļa, pirmajā vietā, salīdzinot ar citām augu eļļām.

Iespējams, rapšu eļļas lietošana ne tikai kā pārtikas produktu, bet arī kā izejvielu par vairākiem tehniskiem produktiem. No tā ir taukskābju esteri, kas var samazināt cetānskaitlis un noderīgs kā biodīzeļdegvielu.

Gumijai, tērauda ražošana, smērvielas, ražošana filmas - tas nav pilns saraksts no piemērošanas rapšu eļļas nepārtikas mērķiem.

Atkritumiem, kas radušies no ražošanas rapšu eļļas (kūka), ir labs dzīvnieku barība. Bet zaļo augu daļas izvarot, jo augsts saturs augu olbaltumvielu tiek augsti vērtēti lauksaimniecībā, tie tiek dota dzīvniekiem, svaigas vai skābbarību.

Rapšu eļļas lietošana

Rapšu eļļa ir patīkama garša. No rapšu eļļas lietošana ir klātbūtne neaizvietojamo aminoskābju savā struktūrā, kas nevar tikt sintezēta cilvēkiem - linolskābes un linolēnskābes.

Rapšu eļļa satur daudz E vitamīna un A - dabīgos antioksidantus, kas aizsargā šūnas no bojājumiem, ko skābekļa radikāļu. Bez viņiem, daudz rapšu eļļā, B vitamīni

Par nozīmīgiem ieguvumiem Rapšu eļļa ir augsts saturs mikroelementiem: kalcija, vara, mangāna, magnija un cinka. Tie ir ietverti rapša priekšu sojas eļļas, un to sagremojamība no rapšu eļļas iepriekš.

Eļļa no rapša pozitīvu ietekmi uz vielmaiņu, tas samazina "kaitīgu" holesterīna līmeni un novērš trombu veidošanos asinsvados, kavē krūts vēža sievietēm.

Rapšu eļļas izmantošana kosmētikā kā daļa no maskas vai vannā uzlabo veselību un izskatu ādu.

Rapšu eļļas bojājums

Kaitējums rapšu eļļa ir klāt tradicionālo šķirņu rapša un 50% erukskābes. Iezīme  Rapšu eļļa pudelē
   Šī skābe ir tā, ka to nevar šķelt enzīmi organismā, tāpēc tas uzkrājas audos un palīdz palēnināt izaugsmi, aizkavējot pubertātes sākumu. Arī erukskābes izraisa traucējumus, sirds un asinsvadu sistēmu, kas izraisa aknu cirozi un infiltrāciju no skeleta muskuļiem. Droša slieksnis no skābes saturu eļļā ir 0, 3 - 0, 6%.

Turklāt, rapšu eļļa kaitēt organisko sēru saturoši savienojumi, kas ir toksiskas īpašības - glikozinolaty, thioglycosides un to atvasinājumus. Tie negatīvi ietekmē vairogdziedzeri un citus orgānus, un dot eļļu rūgta garša.

Audzētāji iegūti rapšu šķirnes, kurā erukskābes saturs, un thioglycosides minimālo vai pilnīgi samazina līdz nullei. Bezerukovye rādītājs (Spar, Agate, PROMIN) ievērojami samazina kaitējumu rapšu eļļu.

Rapšu šķirnes rapša satur thioglycosides. Eļļu iegūst no tā sauc rapšu, tas ir pilnīgi drošs cilvēkiem, un to izmanto ēdiena gatavošanai, salātu mērces, utt

Nelietojiet rapšu eļļu, ja tās indivīds neiecietību, caureja, žultsakmeņi, hronisku hepatītu, jo tas negatīvi ietekmē aknas un visu gremošanas traktu.

Яндекс.Метрика