Rīsi

Rīsi ir graudaugu kultūras, un pieder pie ģimenes labības.

Šis kultūras  Rīsi - graudaugu Labība ģimeni
 augs aug galvenokārt tropu un subtropu reģionos pasaulē, jo īpaši Āzijā un Amerikā, Āfrikā un Austrālijā.

Viens no visbiežāk ražas ir rīsi stādīšana, viss pārējais, kas saistīti ar vairākiem senākajām pārtikas kultūrām. Rīsu pieradināšana ir vairāk nekā 9 tūkstoši. Gadiem.

Mūsu valstī, vārds "rīsi", tika izmantota tikai 19. gadsimta beigās, pirms tam tā tika saukta par "Saracen kvieši" vai "Saracen graudu", nedaudz vēlāk - ". Sorochinsk prosa"

Figūra mūsdienu pasaulē patērē visur tomēr dažādas pieejas tās izmantošanai. Tradicionāli, tie ir sadalīti "Austrumi", kas ir tipisks Āzijas valstīm un, attiecīgi, "Rietumu", kas dod priekšroku Eiropā un Amerikā. Āzijā, rīsi ir alternatīva kartupeļiem un kviešiem, un ir pamats daudziem ēdieniem. Austrumu kultūra ēdot rīsus pārtikai un ziņkārīgs veidā, iedzīvotāji Āzijas rīsu ēd ar pirkstiem, lai aglutinācijas reakciju graudos, pats noteikums attiecas uz zemi. Gargraudu rīsi, tvaicēti un drupans, izgatavoti ēst ar irbulīšiem.

Labības šķirne ir tik liels, ka līdz šai dienai ir problemātiski saskaitiet tos. Pēc vispiesardzīgākajiem standartiem šāda veida graudaugu sasniedz 1000 šķirnēm. Klasifikācija rīsu veikts no vairākiem parametriem: apstrādes veida, garums graudu, cena - šie ir tikai daži no tiem.

Uzturvērtība, sastāvs un kaloriju saturu rīsu

Neskatoties uz dažādu veidu rīsu, graudaugu sastāvs ir gandrīz identisks. Produkts ir bagāts ar vitamīniem B un E un PP. Noderīgas elementus savā sastāvā: dzelzs, cinks, kalcijs, mangāns, fosfors, kālijs, selēns.

Rīsu uzturvērtība sastāv no šādiem parametriem: 6, 7 g olbaltumvielu; 0, 7 grami tauku; 78, 9 g ogļhidrāti. Kaloriju rīsi galvenokārt nosaka augstu ogļhidrātu. Tomēr tas nedrīkst baidīt tie, kas seko skaitlis. Fakts ir tāds, ka ir norādīts graudaugu ogļhidrātu - sarežģītu, tāpēc tie pastāvīgi piesātināti un dod enerģiju ķermenī, lēnām uzsūcas organismā un uzņemšanu. Jo pilnuma sajūta, pat zemā izmantošanu graudaugu nāk ātri un ilgst ilgu laiku. Neskatoties uz to, ka kaloriju rīsi ar pietiekami augsts - aptuveni 344 kcal uz 100 gramiem, kas pārsniedz ikdienas kaloriju vajadzībām ar to ir gandrīz neiespējami, jo iepriekšminētajām īpašībām.

Kopā ar šis skaitlis veido 8% olbaltumvielu savienojumu. Tāpat ir svarīgi atzīmēt, ka lipekļa - augu olbaltumvielas, vaininieks rašanos alerģijas, - tas nesatur.

Derīgās īpašības rīsu

Derīgās īpašības dažādu šķirņu rīsu tiek augsti vērtēti dažādās valstīs tūkstošiem gadu.

Sakarā ar augsto kālija saturu, šis produkts neitralizē sāli no organisma pati, jo tas nesatur. Šis īpašums ļauj ieteikt rīsus par slimībām, kas prasa ievērot diētu ar zemu sāls. Tas attiecas galvenokārt uz un locītavu slimību, kā arī traucējumi, saistīti ar nieru funkcija, vai sirds un asinsvadu darbības.

Vitamīnu B komplekss, kas ietverts labības un uzlabo stāvokli matu, ādas un nagiem, kā arī stiprina nervu sistēmu un ir iesaistīta veidošanos enerģiju no uzturvielām.

Rīsu, pārkāpjot kuņģa-zarnu trakta lietošana izraisa tas satur cieti un šķiedrvielas, kas aploksnei un aizsargāt gļotādu. Bieži vien, jo šī nekustamā īpašuma rīsu diēta ir ieteicama gastrīts un čūlas. Laba rīsi ūdens un caureja, un gremošanas traucējumi.

Turklāt eksperti uzskata, ka, izmantojot rīsu atkarīga no tās šķirnes. Tādējādi, jēlnaftas brūnie rīsi satur daudz vairāk minerālvielu nekā balta rafinēts, kas atrodami tās miziņa.

Black rīsi, kopā ar barības vielām, kas ir baltā krāsā, kā raksturo antioksidantiem klātbūtni, saskaņā ar kuru tās lietošana ir ieteicama pacientiem ar vēzi.

Harm rīsi

Pavisam  Pavārmāksla rīsi
 nenoliedzamas priekšrocības, ko patērē lielos daudzumos rīsiem nav ieteicama. Tas jo īpaši rafinēts balto rīsu. Saskaņā ar dietologiem, piemēram rīsi ir attīrīti pārtika, pārmērīga un bieža lietošana, kas ved uz attīstību, diabētu un sirds un asinsvadu slimībām.

Kuņģa-zarnu trakta darbu var uzlabot, ne tikai ēst rīsus, bet arī viņa pārmērīgu pieņemšanas pārtikas laikā pasliktinājās. Fakts, ka celulozes un cieti, kas palīdz ar caureju var izraisīt aizcietējumu un bloķētu zarnu. Šāds bojājums rīsiem nav atkarīga no tās tipa.

Tiek arī uzskatīts, ka šo garšaugu produktiem, kas izraisa alerģiju. Tāpēc, ka bērni un pieaugušie, kuri ir pakļauti alerģiskas reakcijas, lietošana rīsu var izraisīt izsitumus, niezi un citus simptomus alerģijas.

Visbeidzot, kaitējums rīsiem ir manāms, kad nepareizi kombinācija ar citiem produktiem. Jo tā satur lielu daudzumu ogļhidrātu, tas nav ieteicams lietot kopā ar uzturu, kas satur lielu daļu no ķermeņa tauku. Pretējā gadījumā, nevis gaida, kad patērētājs rīsu diēta svara pieaugumu.

Яндекс.Метрика