Rīsu etiķis

Pēdējo desmit gadu laikā rīsu etiķi kļuva plaši pazīstama starptautisko virtuvi. Līdz šim, tas ir visizplatītākais veids etiķa Āzijā biežāk izmanto Eiropas ēdienus.  Baltie rīsi etiķis

Apraksts

Termins "su" japāņu valodā nozīmē "rīsu etiķis". Tur bija šis produkts Ķīnā pirms vairāk nekā diviem tūkstošiem gadu. Japānā, viņš parādījās aptuveni 4-3 gadsimtā pirms mūsu ēras. Tur rīsu etiķis izmaksas pasakaini dārgs, tik populārs bija tikai priviliģēta sabiedrības slāņi. Virtuvē arī parastie cilvēki, viņš parādījās par 16.gadsimtā.

Pirmkārt, "Su", tika izmantota kā garšviela rīsiem .  Laika gaitā, izmantošana rīsu etiķi paplašināts, un tā tika izmantota, sagatavojot Japānas nacionālo ēdienu - suši .  Sākotnēji suši sagriež mazos gabaliņos jēlas zivis, sālītas tos un sajauc ar rīsiem .  Pēc kāda laika zivs izdalīt fermentus, kas ietekmē rīsus ražo pienskābi .  Tas, savukārt, ir process atvieglota saglabāšana zivju nospiests .  Šo dabisko "kodne" ne tikai deva trauku īpašu mīkstu un nedaudz skābu garšu, bet ļaut viņam nav sabojāt uz ilgu laiku .  Šī pienskābes fermentācijas process aizņem ilgu laiku - no diviem mēnešiem līdz gadam .  Tāpēc, 17.gs., jaunā preparāta suši, kas tika balstīta uz izmantošanu rīsu etiķi .  Ar šo produktu ilgu suši ne tikai ievērojami samazināta, bet kvalitāte un garša ievērojami bagātina .

Pavārmāksla rīsu etiķi

Raksturīgi, rīsu etiķis ir izgatavots no rīsu vīna vai raudzētu rīsiem.

Līdz šim, ir trīs veidu "su": balts, melns un sarkans.

Pie sirds melnā "su" ir maisījums lipīga rīsu un dlinnozernovyh šķirnēm, kuras pievienot miežu, kviešu un rīsu pelavas. Šis maisījums ir dubultā fermentācija, pēc kura tā uzstāj septiņus mēnešus. Produkcija ir etiķis tumšs, biezs un flavorful, kas, atkarībā no vēlmēm ražotāja, sākot no salds stingrāku.

Sagatavošana sarkano rīsu etiķi notiek ar iztvaicējot sarkanā rauga rīsi, t.i., rīsu pirmapstrādi sarkanā rauga. Tās aromāts un garša dažādu augļu un pīrāgu-salds toņos.

White etiķis tiek gatavots no lipīgs rīsi, un tas ir mildest garšu. Savā smalkumu un maigums balto rīsu etiķi apiet pat slaveno franču vīna etiķi.

Starp citu, neskatoties uz sarežģīto sagatavošanas rīsu etiķi, tas ir pilnīgi iespējams darīt mājās .  Galvenais nosacījums - lai izmantotu augstas kvalitātes rīsi .  Lai sagatavotu nepieciešamos 300 gramus rīsu mazgāt aukstā ūdenī, ielieciet keramikas vai stikla traukā un pārlej 1, 2 litri ūdens .  Apmēram 4-5 stundas ēdienu siltā vietā, un pēc pāris dienām pāriet uz vēsā vietā .  Pēc dažām dienām celms rīsus, un rezultātā šķidrums pievieno 900 g cukura, labi samaisa, līdz tas izšķīst un risinājums ir likts uz tvaika vannas uz pusstundu .  Noņem no sildītāja un ļauj atdzist, tad ieliet divu litru burkā un pievienot atpakaļ viena trešdaļa ēdamkaroti rauga .  Atstājiet etiķi klīst uz nedēļu, un tad ieliet vīna bļodā, pārklāj ar marli un atstājiet uz augšu "ienākumi" vēl mēnesi .  Pirms izmantot iegūto rīsu etiķi var atkal aizplūšanu un ielej nelielos traukos .

Rīsu etiķa lietošana

"Su" ir ideāls kā garšvielu. To bieži izmanto kodināšanas dažādiem jūras veltes, tā ir daļa no daudzu mērces. Tās var pilnīgi aizpildīt salātus un visu ēdienu veidus no zivīm un gaļu.

 Red rīsu etiķis
 Parasti izmantošana rīsu etiķi atkarībā no tās veida. Black "Su", piemēram, ir ideāli piemērots lietošanai ar gaļu un sagatavot sautējumi. Red "Su" bieži norūdījies zupas, nūdeles un jūras veltes, un baltais etiķis ir piemērots, lai sagatavotu sašimi un suši, marinēties zivis un ir neaizstājama sastāvdaļa degvielas uzpildes austrumu sunomono salātus. Arī ar palīdzību balto "su" ir gatava cepšanai cepšanai jūras veltes.

Sastāvs un izmantošana rīsu etiķi

Rīsu etiķa lietošana neaprobežojas tikai vārīšanas. Arī, ka tas tiek izmantots medicīniskiem nolūkiem. Japāņu zinātnieki konstatēja, ka "su" ietver vairākas svarīgas ķermeņa aminoskābēm - histidīns, leicīns, valīns, lizīns, fenilalanīns, izoleicīns un alginin.

Turklāt, tāpat kā jebkuru produktu rauga fermentācijas, jo "su" satur vitamīnus un minerālvielas, īpaši kalcija, fosfora un kālija. Šo mērci, kas bauda lielu popularitāti Austrumos, palīdz uzlabot gremošanu un labdarības ietekmi uz darbību, sirds un asinsvadu sistēmu.

Kontrindikācijas

Šodien tirgus ir pilns ar visu veidu nedabisks produktu un viltojumu, tāpēc pērkot rīsu etiķis ir jābūt uzmanīgiem. Nelietojiet nolaidība rūpīgu izpēti iepakojuma un rūpīgi izlasīt, jo daži no produkta sastāvdaļām ir veikts. Aizstājējs rīsu etiķis satur lielu daudzumu kaitīgi organismā ķīmisko piedevu.

Tāpat nav iesaistīties rīsu etiķi cilvēkiem, kas cieš no gastrīta, diabēta, aptaukošanās, hipertensija un nieru slimības.

Яндекс.Метрика