Salāti

Salāti  Salāti - augs ģimenes Asteraceae
 ne tikai ir ļoti noderīgs un garšīgas lapu dārzeņi, bet arī kalpo kā lielisks apdares svētku galda.

Apraksts salāti

Salāti - augs ģimenes Asteraceae. Homeland salāti droši zināms. Saskaņā ar dažām aplēsēm tiek uzskatīts, ka senči auga ir savvaļas salāti, kas ir plaši izplatīta šobrīd Āzijā, Eiropā, Āfrikā un Amerikā.

Pieradināti augi vairākiem tūkstošiem gadu. To aktīvi izmanto pārtikas pat iedzīvotāji Senajā Romā, Grieķijā un Ēģiptē. Šodien, salāti ir viens no populārākajiem dārza dārzeņiem, un augt gandrīz visās pasaules nostūri.

Salāti ir daudz šķirņu, kas atšķiras pēc lieluma, formas un krāsas lapām. Visizplatītākā šķirne ir krupnokachanny un visvairāk garšīgi - itāļu šķirne "Radich" ir nedaudz rūgta garša. Distributed kā franču šķirni "Batwa", kam dažas pikantu garšu. Amerikā, populārākajiem pakāpes "Ice Mountain", kas ir spēcīgas kraukšķīgs lapām.

Lietošana kulinārijā

Salāti ir plaši izplatīta vārīšanas. To lieto tās neapstrādātā veidā, pievienojot dažādus dārzeņu salātus, zupas, mērces, uzkodas, kā arī zivju un gaļas ēdieniem. Laba salāti un termoapstrāde. Jūs varat cept vai sautējums, bet jāpatur prātā, ka, lai gan lielākā daļa derīgo īpašību salātiem zaudē.

Bieži salāti ir vienkārši izmanto, lai rotā ēdienus.

Salāti ir nepieciešams izmantot tikai svaigu, tāpēc tas ir labāk izmantot uzreiz pēc iegādes. Ja jums ir yellowed un mīksts salātu lapas un sagriež kāts līnija ieguvusi brūnganu toni, tad salāti sastāvējies.

Turklāt, sagriezti salāti nav ieteicams ilgstoši saglabāt ūdenī, citādi tie zaudē savas derīgās īpašības un vitamīnus. Norūdījies salāti tieši pirms pasniegšanas. Ja tas ir pārāk ilgi gulēt uzlādes tas nokārtotu un apgūt nepievilcīgu.

Sastāvu un kaloriju saturu salātiem

100 g salāti satur ūdens, 1, 6 g ogļhidrātu 1 36 g olbaltumvielu, 1 g šķiedra 3, 0, 6 g pelnu, 0, 15 g tauku 95 grami,,; vitamīnus: beta-karotīns (A), tiamīns (B1), riboflavīns (B2), niacīna (B3), holīna (B4), pantotēnskābe (B5), piridoksīna (B6), folskābes (B9), askorbīnskābe (C ), tokoferols (E), phylloquinone (C); makroelementiem: fosfors, nātrijs, magnijs, kalcija un kālija; mikroelementi: selēnu, varu, mangānu, dzelzi, cinku.

Kaloriju salāti ir apmēram 15 kcal uz 100 g produkta.

Derīgās īpašības salātiem

Salāti ir ārstnieciskās un diētiskās lapu dārzeņi. Ieteicams izmantot uztura un uztura galdi, iekļaut uzturā vecāka gadagājuma cilvēkiem un tiem, kas nesen pārcietis smagu slimību.

Salātu lapām  Piemērošana salātiem virtuvē
 piemīt pretklepus, atkrēpošanas, nomierinošs un diurētiķis. Derīgās īpašības salātiem izmanto diabēta, aptaukošanās, bezmiegs, aterosklerozes, tuberkuloze, hipertoniju, gremošanas slimības, nervu un urīnceļu sistēmām.

Regulāra patēriņu salātu pārtikā pazemina holesterīna līmeni asinīs un palīdz atbrīvoties no kuņģa-zarnu trakta slimībām.

Salātu izmanto tautas medicīnā sulu, lai mazinātu nervu uzbudināmību un atbrīvoties no bezmiega, aknu slimībām. Bet infūzija sasmalcinātu salātu sēklas palīdz barojošām mātēm uzlabot laktāciju.

Kontrindikācijas

Salātus nav ieteicams lietot hronisku un akūtu enterokolīts un kolīta, urolitiāzi un podagru.

Яндекс.Метрика