Sidrs

Sidrs - zema alkohola dzert līdzīgs šampanieti. Sidrs tiek raudzējot augļu sulas (lielākā daļa no āboliem un bumbieriem) bez rauga. Interesants fakts ir tas, ka Ziemeļamerikā sauc mīkstu sidra ābolu dzērienu. Tradicionāli, dzēriens ražots Francijā un Spānijā.  Sidrs no ābolu sulas

Lai gan sidrs ir zināms kopš seniem laikiem, leģenda atribūti izgudrošanas dzēriena Charlemagne. Viņš ceļojot, iespējams, sēdēja uz maisa pārgatavojušos ābolus, tie simpātiju un pagriezās sidru. Viduslaikos bija svētku dzēriens sidrs pie Francijas zemniekiem.

Sidrs parasti ir zaļgani vai zeltaini brūna, ir raksturīga smarža ābolu, tās spēks ir no 1 līdz 8% tilp., Garšas gammu no sausa uz salds. Salds sidrs, zemāka alkohola. Vairāk dzirkstošais sidrs, salīdzinot ar šampanieti - burbuļi pēc ielejot dzērienu glāzē glabājas tajā daudz ilgāk. Laba sidrs jābūt pārredzamiem, bez duļķainība un nogulsnēm.

Sidrs labi remdē slāpes, nesatur pārtikas piedevas un krāsvielas. To tradicionāli lieto kopā ar konditorejas izstrādājumiem, pankūkas, sausie sidrs šķirnes apvienot arī ar jūras veltēm un sieru. Bieži sidrs iekļauti formulējot dažādu kokteiļu. Pasniedz sidru ar šampanieša glāzes, atdzesē līdz 6 - 8 grādiem.

Dzēriens izņemot alkoholu ietver tanīnu un pektīnu, citronskābi, ābolskābi un etiķskābi, minerālvielas un cukuru. Saskaņā ar novērojumiem, regulāra patēriņa sidra nelielos daudzumos ir novērst sirds un asinsvadu slimības.

Sidrs nevar dzert diabēta, aizkuņģa dziedzera, žultsceļu un aknu, hipertensija, ateroskleroze slimībām.

Ražošana sidru

No parastās Sidra āboli nesaņem - tie ir pārāk maz tanīns. Lai sagatavotu sidra atveda īpašas šķirnes. Izspiest āboli membrānas prese.

Gandrīz visu savu aromātu un garšu no sidra saņem zaļo ābolu mizas, tāpēc ir svarīgi, lai saglabātu ādu visa procesa pirms fermentācijas dzērienu. Rūgšana ilgst aptuveni 2 mēnešus, pēc kura sidra nogatavojas 6 - 12 mēnešiem dabiskā nokrišņu.

Šis sidrs tiek pasniegtas dažos restorānos Eiropā - ir saskaņa ar precīzu formulējumu sidra un saistītiem rituāliem.  Kaloriju sidrs - 40 kcal uz 100 g

Jūs varat mēģināt padarīt sidru mājās. Lai to izdarītu, vispirms ir nepieciešams izvēlēties pareizo veida āboliem - tie nedrīkst būt ļoti salds un tajā pašā laikā pietiekami nobriedusi. Speciālisti iesaka veikt no kopējās šķirņu ābolu Aport, Antonovka, Borovinka un Reinette. Āboli jāmazgā un jātīra no kātiņiem un puve, un tad tipināt vai cita līdzīga ierīce.

Iegūtajā masā pievieno cukuru, pārklāj ar drāniņu un jānovieto siltā vietā uz diezgan dažām dienām. Tad izkāš infūzija būtu, throwing kūka, un atkal pievieno cukuru ar ātrumu 100 - no 130 g uz 1 litru sulas. Šajā posmā, dzēriens būtu jāslēdz, un atstāj rūgt apmēram 20 dienas. Tālāk, tas ir saindēts ar gāzi ar sifonu un cieši noslēgtiem kannas un pudeles, lai tas bija apmēram 3 mēnešus. Ja sidrs mājas vārīti pareizi, pēc tā lietošanas nav paģiras.

Kaloriju sidrs

Kaloriju sidrs mainās dažādu šķirņu sidra. Tas ir atkarīgs no satura cukura dzēriena. Tādējādi, sausais sidrs satur 40 kcal uz 100 g, un salds 47 kcal uz 100 g dzēriena. Sidrs ir vājš intoksikācija, ja to izmanto, lai jūs varētu baudīt dzērienus vienā reizē diezgan daudz. Vienu tasi sidra satur vidēji 117 kcal. Dietologi neiesakām iekļaut šo dzērienu uzturā aptaukojušos cilvēku, jo kaloriju sidru.

Яндекс.Метрика