Siļķe

Siļķe ir vērtīgs komerciāla zivs reņģu dzimtas.  Siļķe - komerciālā zivis siļķe ģimene
 Tas apdzīvo galvenokārt ziemeļu daļā, Atlantijas un Klusā okeāna. Par dažāda veida zivju izplatīšanas joma ietver dienvidu un rietumu daļu no Baltās jūras un Murmansk Finnmarken piekrastē, dienvidu daļā Biskajas līcī, Baltijas jūrā, Atlantijas okeāna piekrastes Ziemeļamerikā un Eiropā, kā arī ūdenstilpes ap Grenlandi.

Ķermenis ir saspiests sānos reņģu un patversmes lieliem un vidējiem svariem. No vēdera malas ir urbji, nedaudz žuburains astes spuras. Siļķu diapazonu garums 36-42 cm, reizēm ir ļoti lielas zivis līdz 75 cm. Ir vairāki desmiti sugu siļķes.

Jo zivis ir ātrbojīgām to, cik drīz vien iespējams, pēc tam, kad nozveja būtu jāiesaldē vai sālīšanas .  Atkarībā no zvejas tradīcijām un reģionālo zvejas zvejas metodes un uzglabāšanai zivis ir atšķirīgi .  Nīderlandē, piemēram, noķerti nozvejas sāla tieši uz laivām .  Vispirms ar nazi pie live zivju žaunām noņemt, un pēc tam pāriet uz barelu sāls, ar ko zvejnieki noķert un atgriešanās .  Skotijā nedaudz atšķirīga shēma .  Tās tūlīt piegādā Dienas nozveja nozvejotas zivis krastā, un no turienes tas izpaužas, ir sālīšana .  Kā zivs jau nocirstas pie beigtas zivis, kuģi asiņot daudz mazāk .  Tā rezultātā, gaļa sāļā siļķes ir mīkstas un spilgtas krāsas .  Angļu, arī interesantas tradīcijas .  Tās ceptas siļķu ogļu pannas tiesības uz piestātne .  Treknās zivis ievieto laikrakstā un ielikt cepešpannā .  Tādējādi mēs gatavi siļķe ārkārtas garša .  Ir teikts, ka šo delicious zivis var garšoja tikai angļu ostā .

Speciāli gardēži novērtēs Astrahaņa sālītas siļķes tās izcilo garšu un saturīgs. Pat lielās zivis sauc par "telpa". Lielākā daļa no siļķes nozvejoto tiek izmantoti pārtikā, bet daži tās uzskatiem tiek nosūtīti padarīt taukus un ražošanu mēslojumu, kā arī izmantot kā ēsmu, lai citas zivis.

Viņa garšu siļķes iegūst sāls. Glabājiet to tikai aukstā un tumšā vietā, jo reibumā mitruma un gaismas zivju eļļa mēdz būt oksidējas, un zivs iegūst rūgtu garšu. Kulinārijā, reņģes tiek izmantots galvenokārt gatavā veidā, ka tiek kūpinātas vai sālītas siļķes. Pirms pasniegšanas tā norūdījies ar etiķi, augu eļļu, pievieno sīpolus vai maurloki. Īpaši populārs ir zivis amatā, un kā garnīrs parasti pasniedz dārzeņu sautējums, pupiņas un kartupeļus. Viņa ir arī daļa no dažu salāti (piemēram, "mētelis").

Sastāvu, kaloriju siļķe

100 g siļķes ietverti 17, 96 g olbaltumvielu, 1, 46 g pelnu, 9, 04 un 72 g tauku, 05 g ūdens. Rich siļķe pēc vitamīniem: A, B, C, E, D, K, PP; makro- elementi: kalcija, kālija, fosfora, nātrija sāls, magnija; mikroelementi: mangāns, dzelzs, cinks, selēns, varš.

Kaloriju siļķe ir 112 kcal uz 100 g produkta.  Siļķe sālīts ar sīpoliem

Izmantot siļķe

Sakarā ar bagātīgu saturu, vitamīnu un minerālvielu, tauku un olbaltumvielu Siļķe ir vērtīgs pārtikas produkts. Tā satur daudz olbaltumvielu, kas ir klāt ar neaizstājamo aminoskābju, ka organisms nespēj saražot paši sastāvu. Turklāt, siļķe satur praktiski visu spektru vitamīnu un lecitīns ir klāt teļam, un citu organisko savienojumu, kas nepieciešami normālai darbībai organismā. Tādējādi, izmantošana siļķu veicina ātru reģenerāciju ādas šūnas, regulē asinsspiedienu, palielinātu hemoglobīna līmeni asinīs.

Tauku zivis satur "labā" holesterīna, tāpēc nepieciešams sirds un asinsvadu slimību un aterosklerozes. Tiek uzskatīts, ka izmantošana siļķu ir izdevīga darbam dažu smadzeņu darbību, redzi un samazina daži no psoriāzes simptomus.

Tomēr, papildus izmantošanas siļķu, tur viņa un kontrindikācijas. Piemēram, nav pārspīlēt to savā izmantošanu cilvēkiem, kas cieš no gastrīta, kuņģa skābumu, hipertensija, enterokolīts, čūlām. Šajos slimībām, reņģes ir parādīts ierobežotā skaitā, labāk tās iepriekš iemērc pienā, stipra tēja vai vāra, lai samazinātu sāls saturu tajos.

Яндекс.Метрика