Sojas paste

Sojas paste ir tradicionāls Āzijas ēdiens, kas ir izgatavoti no raudzētiem sojas.

Sastāvs un īpašības

Daļa  Atbilstība sojas pastas
 sojas pastas satur nātrija glutamāts, sojas, cukura, graudaugu un daži sēņu veidus. Tas paste parasti norūdījies gaļa, dārzeņi, pirmie ēdieni un uzkodas. Krāsu paste var būt tumši sarkana vai gaiši brūna. Gatavošanas metode ir atkarīga garšu, krāsu un aromātu.

Dažām sugām tas paste pievieno rīsu, miltus un cukuru, un ne tikai raudzētu, bet speciāli apstrādāta pupiņas.

Japāņu virtuvi sojas pastas ir bieza konsistence, garša un aromāts oriģināla. Tas paste var būt ļoti asas un nedaudz pikanta ar garšvielu. Visvairāk apsildāmi paste tiek uzglabāti 6 mēnešus, un tā sastāv no cukura sīrupu, glikozes, kviešu miltiem, un sarkano aso piparu. Tas paste ir spice, kas pievieno dažādiem ēdieniem.

Mazāk pikants sojas pastas ir izgatavots no rīsu miltiem, pupas un garšvielas. To pievieno rīsu ēdieniem, dārzeņiem un gaļu.

Derīgās īpašības sojas pastas

Sojas paste ir populārs ēdiens Japānā, Ķīnā un Korejā. To var pieteikties uz brokastīm, pusdienām vai vakariņām, kā arī uz svētku galda.

Šajā paste satur lielu daudzumu vitamīnu, D un B, cinka, kalcija, dzelzs un magnija.

Medicīniskie pētījumi parādīja terapeitisko iedarbību sojas pastas uz vēža šūnām, it īpaši, slimību resnās zarnas vēža. Ekstrakts sojas pastas samazina ātrumu plaušu vēža šūnas. Pētījumi makaronu ēšanas pelēm un vēža šūnas ir ievērojami samazinājies.

Divus gadus sojas paste pretvēža iedarbība ir vairākas reizes lielāks nekā tikko gatavotu ēdienu. Arī šis makaroni veicina šūnu atjaunošanos, stiprina organismu, uzlabo sejas krāsu un aizkavē novecošanos.

Kā daļu no sojas pastas satur augu estrogēnu, kas ir labi osteoporozes profilakse un artrītu.

Sēnes, kas ir daļa no šīs Āzijas ēdieniem satur D un kalciju vitamīnu, kas stiprina kaulus, zobus un nagus.

Sojas pastas, tiek izmantots kā uzkodu, uzlabo gremošanu, neitralizē indes sēņu, dārzeņu un jūras veltes.

Tas paste var būt daļa no kaloriju diētu un veselīgas pārtikas sastāvdaļu, jo tā satur augu tauki un olbaltumvielas, kas vajadzīgi veģetāriešiem.

Noderīgas aģenti sojas pastas palīdzību novērst simptomus sirds un asinsvadu slimības, normalizē holesterīna līmeni asinīs, uzlabo stāvokli asinsvados.

Sagatavošana sojas pastas

Sojas paste saistīti ar uztura ēdieniem, un ir arī imūnregulējoša rīcību.

Gatavošanas process  Sojas pastas iepakojumā
 šis paste ir sadalīta vairākos posmos. Galvenokārt, vārīti un fermentēta sojas pupas, un tad sāli pievieno tam, sajauc ar graudaugu, zemes sarkano piparu, sēnes un dažas lapu dārzeņi, kas dod īpašu garšu trauciņā.

Bieži sojas paste piemēro gaļai, dārzeņiem un rīsiem, un ir sabalansēts ēdiens, kas rada smaguma sajūta kuņģī, un veicina pareizu gremošanu.

Kontrindikācijas

Sojas pupas var darboties nomācoši uz endokrīno sistēmu, tāpēc to nav ieteicams lietot bērniem un pieaugušajiem ar vairogdziedzera slimību. Sojas produkti ir kontrindicēta grūtniecēm un bērniem līdz 3 gadiem.

Kontrindikācijas sojas pastas ir idiosinkrāzija un nosliece uz alerģiskām reakcijām uz sojas un sojas proteīnu.

Neēd šo makaronu Alcheimera slimības, smagas cerebrovaskulāras slimības, neveiksmes funkcionēšanā hormonu, smagas slimības, gremošanas sistēmas.

Яндекс.Метрика