Scad

Stavridas - mazs izglītība zivis zvejas atdalīšanās percoid, kas dzīvo Atlantijas okeānā, un šajā laika posmā Jora ievadot Melno jūru. Izaug līdz 50 cm garš, sver līdz 400 g Reizēm pastāv liels Stavridas Melnā jūra
   paraugus sver līdz 2 kg. Ķermenis stavridām vārpstveidīgs, iegarena, nedaudz saspiests uz sāniem ar tievu astes kātiņu. Raksturīga iezīme horsemackerel - kaulu plāksnes gar visā garumā sānu līnijas zivju, dažos gadījumos - ar vērsti atpalikušajiem tapas. Tie ir paredzēti, lai aizsargātu zivju no plēsoņām, netraucējot to, bet tajā pašā laikā, saliekt ķermeni ātri peldēšanas laikā.

Life scad reti ilgst vairāk nekā 9 gadus. Tā barojas ar maziem zivis, zooplanktona, vēžveidīgo un galvkāju.

Melnā jūra skumbrija

Melnā jūra stavridas ir pasuga skumbrijas Vidusjūra, ģimenes carangidae. Izplatīta Melnajā jūrā, tiekoties gar tās krastiem no maija līdz oktobrim. Masu nārsta par "mazo" stavridu, līdz 30 cm garumā ietilpst vasaras vidū. Zivis ir augsta auglība - katrs skumbrijas ražo aptuveni 150-200000 olas. Savā garša ir pārāka par Melnās jūras skumbrijas okeāna, tiek izmantoti, lai sagatavotu svaigu, vārītu, sālīti un konservu formām.

Derīgās īpašības stavridas

Scad ir konkursa gaļu bez maziem kauliem. Tauku saturs atsevišķu indivīdu skumbrijas rudenī un vasarā spēj līdz 15%.

Kalorijas 100 grami horsemackerel - 114 kcal, no kuriem proteīns - 18, 5 g, tauki - 4 5 g

Šī nelielā bet garšīga zivs ir vitamīnu avots, mikro un makro. Ķīmiskais sastāvs stavridu:

 • Vitamīns (0, 01 mg);
 • Vitamīns PP (7, 3 mg);
 • Tiamīns (B1 vitamīns) - 0, 17 mg;
 • Riboflavīns (B2 vitamīns) - 0, 12 mg;
 • Piridoksīna (B6) - 0, 1 mg;
 • Folijskābe (vitamīnu B9) - 10 g;
 • C vitamīns (1, 5 mg);
 • E vitamīns (0, 9 mg);
 • Vitamīns PP (10 7 mg).

Scad ir avots, omega-3 taukskābes - bāzes vesels sirds un asinsvadu sistēmu, un elementi, piemēram, kalcija, nātrija, magnija, fosfora, kālija, dzelzs, sērs, jods, cinka, mangāna, vara, fluora, hroma, kobalta, niķeļa, molibdēna .

Stavridām izmantošana nav tikai atbalsta normālu funkcionēšanu sirds un asinsvadu - ir pieejams tā sastāvā Jods uzlabo vairogdziedzera un normalizē organisma vielmaiņu, stabilizē hemoglobīna līmenis asinīs un stiprina imūnsistēmu un palielina intelektuālo potenciālu.

Augsts saturs Sagatavošana stavridu
   P - vai, kā to sauc, "par dzīvesprieku elements" ir izdevīga ar nervu sistēmu, novēršot miegainība, apātija, un palielinot efektivitāti un nodrošinot nervu impulsus vajadzīgajā ātrumā.

Sakarā ar augsto mobilitāti makreles satur nelielu daudzumu tauku un ir plaši iesaka dietologi kā noderīgu jauda kad aterosklerozes, išēmija, hipertensija, un vielmaiņas traucējumi.

Harm scad

Pēc dažu ekspertu, kā daļa no gaļas plēsīgas zivis satur augstu dzīvsudraba, radot noturīgas neiroloģiski traucējumi. Tāpēc, ļaunprātīga stavridu ēdieniem bērniem un grūtniecēm nav ieteicama.

Razdelyvaya stavridas, vienmēr noņemt galvu: šajā daļā zivs uzkrāt kaitīgas vielas, ko satur jūras ūdeni.

Pēc izmantošanas stavridu ar pārtiku, būtu jāpakļauj rūpīgai karkass temperatūras ārstēšanai, kā jebkurš jēlas zivis ir potenciāls infekcijas avots daudziem parazītiem.

Яндекс.Метрика