Stevia

Stevia ir daudzgadīgs no Aster ģimenes Asteraceae un veida. Izplatīti un aktīvi izmantoti stevia Dienvidamerikā un Centrālamerikā, ir vairāku veidu būtiskiem medikamentiem.  Stevia - augs ģimenes Asteraceae

Bioloģiskās īpašības un izplatīšana

Stevia aug savvaļā sausos līdzenumiem un kalnu reģionos Centrālamerikā un Āzijā. Pēc kultūras audzēšanas iekārtā tika pavairo veģetatīvi ar. Krievijā tas pirmo reizi tika importēta no Latīņamerikas vidus 20.gadsimta akadēmiķis Vavilovs.

Stevia pirmo reizi tika audzēta Dienvidamerikā un ir populārs augs Mayan.

18. gadsimtā Spānijas conquistadors redzēja, ka iedzimtie dzert tēju ar stevia ar dažādām slimībām, arī sāka izmantot šo augu medicīniskiem mērķiem. Līdz 19.gs., šis augs ir izplatījusies visā Latīņamerikā un Eiropā.

20. gadsimtā tas ir pierādīts terapeitiskās īpašības stevia. Augu atgūst vielmaiņu, palēnina novecošanās procesu un pasargā organismu no apkārtējās vides kaitīgās iedarbības.

Beigās 70. 20. gadsimta Padomju Savienībā bija izstrādājusi speciālu programmu "Stevia", saskaņā ar kuru augs ir jāizmanto kā produktu par veselīgu uzturu militāro, astronautu, ūdenslīdēji, zinātnieki un valdības locekļu pakalpojumiem.

Tika noteikts, ka stevia saldinātājs ir efektīva un noderīga, diabēta, aptaukošanās un traucējumi ogļhidrātu un lipīdu metabolismu.

Beigās Pasaules simpozija tā apstiprināja, ka Stevia ir herb, kas ir daudzas noderīgas īpašības.

Derīgās īpašības stevia

Augsta izmantošana stevia izrādījās ar dažādos starptautiskos pētījumos. Šis augs ir zāles un var tikt izmantots kā dabas saldinātājs.

Izmantojiet stevia augstu attiecībā uz normalizētu asinsspiedienu, pazemina cukura līmeni asinīs un holesterīna līmeni, uzlabo gremošanas sistēmas un attīra ķermeni.

Stevia infūzija var izmantot skalošanai mutes iekaisuma procesus un kā dabas zobu pastas, kas uzlabo stāvokli zobiem un smaganām.

Dzērieni, pamatojoties uz šī auga darbības uzlabošanai gremošanas traktā, palīdz gremošanu un uzlabo zarnu darbību.

Pateicoties antibakteriālām īpašībām auga tiek veikta novēršanu ādas slimību un traucējumu funkcionēšanu sirds un asinsvadu sistēmu.

Stevia palīdz dezinficēt brūces un ir pretiekaisuma iedarbība.

Stevia lietošana

Plaši izmantot stevia saņemto Japānā, kur tas tiek plaši izmantots pārtikā un medicīnā. Jo stevia stevioside iegūta, kas tiek izmantota kodināšanas dārzeņiem, žāvētas jūras veltes vārīti sojas mērci un miso.

Japāņu diētu ēdienkartes ir augs, ko izmanto ēdiena gatavošanai zupas, sautējumi un salātus.

Stevia tiek aktīvi izmantota, gatavojot desertu un saldie ēdieni, kā arī graudaugu, jogurtu, saldējumu un konfektes.

Ķīnā, Malaizijā un Stevia izmanto kā pārtikas piedevu, un arī kā sastāvdaļu tējas medus, kas uzlabo gremošanu un veicina svara zudumu.  Stevia - līdzeklis normalizējot asinsspiedienu

Latīņamerikā, šis augs tiek izmantots kā efektīvs līdzeklis diabēta ārstēšanai, tas tiek pievienots tēju un citu produktu, un tiek izmantots arī kā saldinātājs.

Stevia augs ir netoksiskas un tai nav mutagēna aktivitāte. Klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka izraksts lapām auga samazina testosterona līmeni, uzlabo seksuālo funkciju vīriešiem un veicina normālu darbību smadzenēs.

Hipertensiju izrakstu lapām šī auga palielina izdalīšanos žults un uzlabot urinēšanu. Stevia ir stimulējoša, tonizējoša un tonizējošs efekts.

Harm Stevia

Lai izmantotu stevia kontrindikācijas ir idiosinkrāzija un nosliece uz alerģiskām reakcijām uz rūpnīcu. Augu lapas ir antihipertensīva iedarbība, tāpēc stevia ir kontrindicēta lietošanai cilvēkiem ar zemu asinsspiedienu.

Stevia ir kaitīgs lielos daudzumos cilvēkiem ar diabētu un traucējumiem lipīdu metabolismu. Pie izmantošanas iekārta ir nepieciešams, lai pastāvīgi kontrolēt cukura līmeni asinīs.

Var būt kaitīgs Stevia (jo ēterisko eļļu, miecvielas, uc) cilvēkiem ar traucētu glikozes vielmaiņu un nopietnām slimībām, elpošanas sistēmu.

Stevia ir kontrindicēta smagas slimības, gremošanas sistēmas, smagi asinsrites traucējumi, hormonālā mazspēja, psihiskiem traucējumiem un pēcoperācijas periodā.

Яндекс.Метрика