Store

Sturgeon ir liela ieejas vai daļēji anadroma saldūdens zivis, kas saistīti ar stores ģimenei. Ķermenis bija izkārtoti gareniskas rindas kaulu skalas corymbose un spuras - garš  Sturgeon - Zivis, stores ģimene
 stariem. Ir 19 sugu stores. Būtībā - komunicē zivis, ka vidēji sasniegt 3 m garumu un sver aptuveni 200 kg. Dažas no visveiksmīgākajiem zvejniekiem izdevās noķert balto storu paraugus, kuru svars bija vairāk nekā 800 kg.

Zivis izplatīta Kaspijas, Azovas un Melno jūru un upēm, kas plūst galvenokārt caur Krievijas teritorijā. Dažreiz jūs varat redzēt diezgan lielu pārstāvjus šāda veida, neskatoties uz to, ka to skaits ir ievērojami samazinājies pēdējā laikā. Kaspijas jūrā, Persijas store var tikt nozvejotas, krievu, smaile un stores. Baltijas jūrā un upēs Baltijas jūrā atrasts galvenokārt vācu stores baseinā Ziemeļu Ledus okeāna parastā zvaigznīte. Pavasara stores pienācis nārsto upēs ezeros Sibīrijas, kur viņš nozvejotas lielā skaitā, jo īpaši baseina Jeņiseja, ob un Amūras. Viens no visplašākajiem jomām biotopa ir Atlantijas store. Ir iespējams noķert Eiropā (Francijā, Spānijā, Ziemeļvalstīs Adrijas jūru), Amerikā, Turcijā, Rumānijā, Bulgārijā un Ķīnā.

Vēsture

Vēsture stores ir maisījums leģendas, fakti un baumas. Bet tas tikai uzsver unikalitāti zivis, jo daudzi uzskata, ka tas ir tas pats vecums dinozauru un Mamutu. Ja patiess, zivis varētu izdzīvot visus katastrofas, kas notikušas visā pasaulē. Ķīnā, ir pārliecība, ka mūža beigām stores pārvēršas pūķis. Un saskaņā ar feniķiešu arheoloģiskajiem atradumiem datēti 2400 BC, stores ikri jau vecos laikos izmantoti konservi gariem reisos laikā.

Aristotelis piemin stores savās aprakstiem seno svētkos. Tur no uzvaras gājiens melnā stores ikriem skaņa tika pasniegtas galda uzvarētājiem. Bet Eiropā par stores dzirdēja tikai pēc Advent Aleksandra Lielā, Aristoteļa skolēnu. Viņš nesa olas stores kā armijas noteikumiem. Hērodots savos rakstos par to skitu ciltīm, kas ēd galvenokārt stores. Es teicu šo brīnišķīgo zivis un grāmatās arābu hroniku. Marco Polo un Olearius detalizēti aprakstīta nozvejas Storu Kaspijas jūrā.

Pašlaik, stores galvenokārt dzīvo Kaspijas jūras. Mass-zveja pēdējos gadu desmitos ir izraisījusi ievērojamu samazinājumu tās iedzīvotāju. Ietaupa store tikai ļoti bagāta auglību, kas ļauj viņam izdzīvot šajā nežēlīgs un kopējās nozvejas. Jo nārsta periodā olām ir aptuveni 1/5 no no zivs ķermeņa masas un skaita olu vairākiem miljoniem.

Store nozare vērtē ne tikai tauku konkursa gaļu un lielu skaitu olu, bet arī muguras horda - vyazigu ka ēd, kā arī peldēt urīnpūšļa, kas gatavoti no zivju līmi. Stores gaļa tiek pārdota svaigas, saldētas, kūpinātas, sālītas un kaltētas formu.

Sastāvu un kaloriju saturu storu

100g stores satur 10 gramus tauku, 16 g olbaltumvielu. Kaloriju store vidējo un aptuveni 164 kcal uz 100 g produkta.

Proteīns ietvertā  Caviar store iepakojumā
 zivīs ir gandrīz pilnībā absorbē cilvēka organismā. Stores gaļa satur fosforu, aminoskābes, kalciju, kāliju, magniju, dzelzi, molibdēnu, hromu, un hloru. Šķīdums ietverts zivju vairāk nekā citiem produktiem. Zivis bagāta ar vitamīniem B2, C, B1, RR et al. Sturgeon zivju eļļas 10-15% robežās.

Derīgās īpašības stores

Store ir klāt lielos daudzumos noderīgas taukskābes, kas palīdz samazināt holesterīna līmeni. Regulāra patēriņu šī zivs ir lieliska profilakse miokarda infarkta. Mēs arī zinām, ka jebkurā jūras zivju jodu ir klāt, kas ir jābūt, lai pabeigtu darbu vairogdziedzeris.

Stores gaļa satur ļoti sagremojamā proteīna ar līdzsvarotu sastāvu polinepiesātināto taukskābju un aminoskābju, kas ir tik nepieciešams, lai cilvēkiem ar nervu un sirds un asinsvadu slimībām.

Vitamīns ir ietverts stores, nepieciešams cilvēkiem ar vāju redzi, D vitamīna, fosfora un kalcija ir izdevīga grūtniecēm un bērniem, mikroelementus un E vitamīnu - cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu un veciem cilvēkiem. Izrādās, ka kaviārs un stores gaļa ir izdevīga visiem iedzīvotāju slāņiem.

Kontrindikācijas

Sakarā ar salīdzinoši augsto kaloriju stores, tās pārmērīga lietošana var izraisīt aptaukošanos, alerģiskas reakcijas, un progresē cukura diabētu.

Яндекс.Метрика