Tilapia

Tilapijas zivs ģints no ģimenes sauc cichlids kas dzīvo tropu saldūdenī. Ja agrāk ģints Tilapia jāsaprot plašā nozīmē, šodien ir divu veidu, veidi, no kuriem ērtībai tiek saukta par "tilapijas".  Tilapia - zivis ģimenes Cichlids

Pētnieki uzskata, ka dzimtene zivīm plašumiem Mazāzijas, kur tilapijas ir izplatījies uz plašām teritorijām Āzijas un pat Āfrikā.

Ķermenis īpatņu šāda veida augstas, diezgan īss un nedaudz saspiesta pie sāniem. Zivis ir melnbalto sudraba-pelēka krāsa, lai gan daži no raksturīgo zaļu krāsu veidiem. Par lielu galvu ir lielas acis un ķermenis ir aprīkots ar garu anālo un muguras spuras.

Visticamāk nosaukums "tilapijas" iet kopsolī ar Āfrikas ciltis, kas dzīvo ezera Malāvija. Tomēr, pirms zivis bija daudz citu vārdi: tā bija un "Svētā Pētera zivs" un "upes vistas", arābi to nosauca par "Mushta" un Izraēlu sauca "amnun."

Tilapijas ir cīņas raksturs: ja ir apdraudēta viņa rūpīgi aizsargā savu teritoriju no iebrucējiem. Pateicoties spēcīgu sistēmu signāls brīdinājuma indivīdu šāda veida spēj izveidot spēcīgu pāri. Ir arī interesanti, ka sieviete inkubācijai viņas mazuļi mutē.

Neskatoties uz to, ka laikā ģints Tilapia sugas atšķiras metodē pārtikas: daži izvēlas veģetāru pārtiku, bet citi barojas ar dibena nosēdumiem, un citi bija priecēt planktona - visa zivs ir visēdāju. Starp citu, tā pētnieki uzskata tilapijas kaitīgi, bet vairāk par to zemāk.

Lai gan zivju biotops diezgan ierobežotas, tās ļoti veiksmīgs audzēti zivjaudzētavās, ne tikai Āfrikā un Āzijā, bet arī Latīņamerikā, ASV un citām valstīm ārpus Eiropas.

Popular zivis bauda ne tikai profesionāli pavāri, bet arī starp parastiem mīlētājiem jūras veltēm. Fakts, ka gaļa piedāvājums un sulīga garša zivju, un daudz vienkāršu veidu, kā gatavot tilapia ļaut dažas minūtes, lai pārvērst to par šedevru vārīšanas.

Noderīgas īpašības un kaloriju tilapijas

Tāpat kā jebkuru citu zivju, tilapijas ir bagāta ar olbaltumvielām. Taču proteīns ietverts tajā, sabalansēts aminoskābju sastāvs, kas ļauj zivis ir labi sagremota un asimilēti.

Kaloriju tilapijas zemu pie 96 kcal uz 100 g, kas sastāv no proteīna koncentrācija ir no apmēram 21 g un tauku - 1, 7 g ogļhidrātu zivju ne. Jāatzīmē arī, ka holesterīna tilapia satur aptuveni 50 mg, un saturs piesātināto taukskābju sasniedz 0, 77 g - šie skaitļi būtu pievērst uzmanību tiem, kas ievērot īpašu diētu.

Minerālu sastāvs tilapia šādi: fosforu, dzelzi, magniju, nātriju, kāliju un kalciju.

Bojājumi ķermeņa tilapia

Attiecībā uz pabalstu vai kaitējumu no tropu zivis, pētnieki ievērojami nepiekrist. Tātad, amerikāņu zinātnieki aicinot tilapijas kaitīgus uzsvērt, ka saturs noderīgu omega-3 taukskābes, ir minimāla, bet omega-6 taukskābes, ir potenciāli bīstami ķermeni, ir pārsniedz. Pirmais ir attiecība starp taukskābju nav ieteicams tiem, ar sirds slimības, astmas, artrīta, un alerģijas.

Otrs iemesls, ka tiek saukts tilapia kaitīgs - tā nevīžība. Kā minēts iepriekš, zivis ir visēdāji, kas nozīmē, ka pārtika tā patērē ne tikai mazas kukaiņiem un augiem, bet nav nievājums maitas atliekas un sadalīt paliekas citām zivīm, uc Tas ir iespējams, ka tilapijas saturs un sadzīves atkritumi, kas var nonākt upē, kur viņa dzīvo.  Tilapijas fileja kraukšķīgām kartupeļu garoziņu

Diemžēl, šis fakts kontrolēt gandrīz neiespējami. Speciālisti pārliecināti, ka tilapijas ir kaitīgs, tas ir ieteicams vai nu izslēgt zivis no uztura (jo īpaši tiem, kam tas noteikti nav ieteicams), vai samazināt tā izmantošanu līdz minimumam un rūpīgi termiski jāapstrādā.

Cooking tilapijas

Protams, katrai ģimenei sava, mīļākie veids, cooking zivis. Atkarībā no tās sākotnējās īpašībās izvēlējies piemērotu recepti. Treknās zivis ir vislabāk cept vai gatavot uz pāris, sauss - vāra vai cep. Tilapijas ir universāla šajā ziņā: piedāvājums gaļa ar nelielu tauku un kaloriju ļauj tilapijas gatavot bez bailēm sabojāt garšas īpašības.

Viens no populārākajiem receptes tilapia, iespējams, viņas cepšanai. Lai zivs izrādījās vairāk sulīgs un maigs tur, tas ir labāk, lai mazuļi tempura. Tam būs nepieciešama:

  • apmēram 8 gabali tilapia fileju;
  • 50 ml augu eļļas;
  • 300 g miltu;
  • 2 olas;
  • sāls un pipari pēc garšas.

Par mazgātas Tilapia filejas jābūt sagriež gabalos, un tad vajadzētu sākt gatavoties mīklu. Šim nolūkam ir nepieciešams, lai izjauktu olu bļodiņā, un papildināt tos šķipsniņu sāls. Citā traukā ielej miltus un nepieciešamību spice. Pēc tam, katrs gabals zivju vispirms roll miltos, un tad uz olu. Šķēles jēlas zivs mīklā nosūtīts uz pannas, kur eļļa ir jau uzsildīts. Uz katru pusi no tilapia filejas vajadzētu cept 7-8 minūtes, līdz iegūst raksturīgo nokrāsu. Kalpot labāk siltuma formā.

Яндекс.Метрика