Tomātu pasta

Tomātu pasta - koncentrēts masu, kā rezultātā siltuma apstrāde svaigiem tomātiem. Veicot  Sagatavošana tomātu pastas mājās
 paste nogatavojušies tomāti mizoti un sēklas, notīra un vāra. Ēdiena gatavošanas laikā, kā rezultātā iztvaikošanu no mitruma ietverto tomātiem, ir pakāpeniski palielināt koncentrācijas cietvielu līdz 30-45 procentiem. Augstāka koncentrācija sauso sastāvdaļu pastas, jo vairāk tomāti tika izmantoti tās sagatavošanai, un tā tas ir labāk. Laikā termiskās apstrādes tomāti saglabā visvairāk noderīgas īpašības. Tāpēc dabas tomātu pastas izgatavoti nogatavojušās svaigiem tomātiem, tiek uzskatīts par ļoti noderīgs produkts.

Pirmā tomātu pastas ražots 19.gadsimta prototips. Lai gan Itālijas šefpavāri mēģināt pagatavot tomātu mērci, pievienojot olīveļļu ar ķiplokiem un pipariem. Tagad tomātu pastas ražo divos veidos - sāls pastas kā tirgo kārbās vai stikla burkās, vai nesālīta veidā paste. Nesālītu makaroni visbiežāk pārdod mucās.

Ir šādi šķirņu tomātu pastas: Extra, Extra klase un klases. Makaroni pakāpes Extra un augstākajā pakāpē ir intensīva oranži-sarkans krāsojums. Pasta pirmās pakāpes bieži brūngana. Visvērtīgākā un kvalitatīvi uzskatīts paste izgatavoti no tomātiem, apkopo un apstrādā vienā dienā.

Sastāvu un kaloriju saturu tomātu pastas

Kvalitatīvie rādītāji Paste ir uzskatāma masas daļa sausnā. Parasti, jo tomātu pastas nav nepieciešams pievienot papildu komponentiem (aromatizētāji, krāsvielas, ciete), jo tas satur visu nepieciešamo, tajā skaitā nelielu daudzumu sāls un cukura.

Šī produkta struktūrā ietilpst cieti, mono- un disaharīdus, organiskās skābes un šķiedrvielu. Jo pastas ietver ievērojamu daudzumu A vitamīna (300 mikrogrami). Tur tajā un vitamīni PP, E, C, B1 vitamīns un B2. Daudzi no derīgo īpašību tomātu pastas paskaidroja būtisku saturu kālija (875 mg), fosfora (68 mg) un magnija (50 mg). Turklāt, pastas satur dzelzi, nātriju un kalciju.

Kalorijas tomātu pastas - 100 kcal uz simts gramos produkta. Simts produkta grami satur proteīnu 4, 8 gramus un 19 grami ogļhidrātu.

Derīgās īpašības tomātu pastas

Mazkaloriju tomātu pastas iesaka savu diētisks produkts. Tomātu uzturs ir arī ieteicama vēnu slimībām un tieksmi tromboze. Ieteikt makaroni un reimatisms, podagra.

Pēc zinātnieku domām, vislielākā koncentrācija izdevīgu dabisks antioksidants likopēns netiek novērota svaigiem tomātiem, proti, vārītiem vai ceptiem dārzeņiem. Šo vērtīgo dabas sastāvdaļas pastas ir aptuveni desmit reizes vairāk nekā svaigiem tomātiem. Ir pierādīts, ka antioksidants likopēns, kas aizsargā šūnas no nevēlamiem apkārtējās vides ietekmes un priekšlaicīgas novecošanās, ir daudz labāk uzsūcas pēc termiskās apstrādes. Tāpēc derīgās īpašības, kas tomātu pastas ir daudz augstāks nekā svaigiem tomātiem.

Augsts  Tomātu pasta bankā
 kālija saturs produktā ļauj pilnu funkcionalitāti sirds un asinsvadu sistēmu un arī palīdz pazemina asinsspiedienu.

Amerikāņu ārsti iesaka, cik vien iespējams izmantot paste no tomātiem pārtikā. Pēc viņu domām, ja ikdienas lietošanai vismaz nedaudz tomātu pastas vai mērces no tā, vēža risku, ir samazināts uz pusi. Tomātu pasta, kā arī tomātiem paši, satur hormonu prieka - serotonīna. Tādēļ tā izmantošana palīdz tikt galā ar stresu un uzlabo garastāvokli. Katru dienu, vēlams lietot vismaz trīs deserta karotes tomātu pastas. Vislabāk ir apvienot svaigus tomātus un mērces, pamatojoties uz tiem. Svarīgi, ka likopēna uzsūcas tikai klātbūtnē tauku.

Pasta ar tomātiem uzlabo gremošanu. Pēc produkta lietošanu, ir palielināts sekrēciju kuņģa sulas. Tieši tāpēc paste ir lietderīgi izmantot smago pārtiku, piemēram, makaronu.

Gada pavasarī šī veselīgu pārtiku var pilnīgi aizstāt burkānus. Galu galā, tas satur A vitamīnu, noderīga redzējumu un palēnina novecošanās procesu. Fosfora pastas stiprina zobus, kaulus un nagus.

Harm tomātu pastas

Runājot par briesmām tomātu pastas, jāņem vērā fakts, ka dabas kvalitātes produkts ir būtiski nespēj negatīvu ietekmi uz cilvēka ķermeni. Damage no tomātu pastas, var būt ievērojams, ja izmanto tā ražošanā lētām izejvielām ar papildus ūdens, cietes, stabilizatoru un konservantiem.

Piesardzības pasākumi būtu ēst makaronus ar augstu kuņģa skābumu, gastrīts vai kuņģa čūla, žultsakmeņi. Pārmērīga izmantošana pastas, var novest pie skābumu un iestājoties nepatīkamas sajūtas pieaugumu kuņģa apvidū.

Яндекс.Метрика