Tuncis

Derīgās īpašības tunzivju un neparastu garšu tās gaļas izdarīja šī zivs ir neticami populārs visā pasaulē.

Apraksts

 Tunča - zivis ģimenes Scombridae
 Tunča - zivis makreļu dzimtas. Šī zivs ir diezgan liels un daži īpatņi sasniedz garumu trīs metrus un svērt līdz 500 kg. Lielākais tuncis, zināms vēsture, svēra 1355 kg. Zivis ir nedaudz iegarena, vārpstveida formas ķermenis, uz astes kātiņu paralēlo ķīļi ir ādai. Uz muguras ir pusmēness formas fin.

Tuna ir atrodams galvenokārt siltajos ūdeņos tropu un subtropu jūrās, tas bieži vien var atrast Klusā okeāna, Indijas un Atlantijas okeāna. Ukrainā, tunzivis ir atrodams Melnajā jūrā. Zivis dod priekšroku palikt mazās saimēs un peldēties izdevīgām dziļumā. Nezāles ir peldoša no vietas uz vietu, meklējot galvkāji, pelaģisko vēžveidīgo un mazo zivju. Tunča - zivis ātri un īsā laikā var braukt diezgan attālumu. To var sasniegt ātrumu 77 kilometri stundā, pateicoties spēcīgu asinsrites sistēmas un perfekta ķermeņa uzbūvi, piemērots pastāvīgu kustību. Patērētās enerģijas tunzivju kustību, padarot to asinis pāris grādiem virs temperatūras apkārtējo ūdens.

Veidi Tuna

Visbiežāk sešu veidu tunzivju:

  • Svītrainā, kas ir arī dažkārt sauc garspuru tunzivis. Parastā šāda veida gandrīz visu ūdeņos okeāna. Vienīgie izņēmumi ir polārie reģioni. Par garspuru garums var sasniegt 1, 5 metrus un, pateicoties ļoti augstas kvalitātes gaļu, tas ir vērtīgs objekts komerciālo zveju. Speciāli gaļa svītrainā izplatīta Amerikā.
  • Lielacu tunzivs, kas var sasniegt garumu 2 līdz 5 metriem, un tas sver 400 kg. Īpatnība šīs sugas ir fin, kas ir līdz 14 muguras muguriņas. Migrācijas laikā, lielacu tunzivs iekrīt aukstā dziļā ūdenī, ka cita veida neparasts. Tur viņš baro bagātīgi, un viņa sirds darbojas aktīvāk. Bet dzīvot aukstā ūdenī tunzivju var un reizēm tas ir nepieciešams peldēt, uz virsmas, lai sasildītos.
  • Blacktip tunzivis, ir mazākais ģimenes loceklis, ne garāks par vienu metru, un sver parasti ne vairāk kā 20 kg. Dzīvo zivis tikai pie Brazīlijas krasta, uz rietumiem no Atlantijas okeāna. Atšķirībā no citām sugām, blacktip tunzivju plūsmas kalmāru un krabju, garneļu un mazo kāpuriem. Dažreiz, protams, baro un mazās zivis, bet daudz mazākā apjomā. Šī suga ir īss mūžs, 5 gadus vecs zivs jau ir uzskatāma vecs.
  • Blue tunzivs - viens no ātrākajiem un lielākajiem zivju ģimenē. Tā barojas ar zivju galvenokārt skumbriju, reņģes un kalmāru, kas ir cita veida tunzivju parasti nevar noķert.
  • Atlantijas zilo tunzivju, kas dzīvo Atlantijas okeānā. Iepriekš, Zilās, un dzīvoja Melnajā jūrā, bet pēdējos gados Melnās jūras populācijas pazuda. Vizuāli tas izskatās zila tihookeanicheskogo, tāpēc tos var viegli sajaukt. Starp citu veidu zilo tunzivju ir visvērtīgākā. Ir gadījumi, kad karkass nopirka vairāk nekā 100 tūkstoši dolāru. Būtībā, nauda par doto japāņu zivis, kas to izmanto, lai sagatavotu nacionālo ēdienu.
  • Dienvidu tunzivs, ko var atrast ūdeņos dienvidu puslodē. Šī suga ir šobrīd draud izmiršana, jo 50s, viņš ir pamats zveju, apvienojot tās iedzīvotāju skaits ir samazinājies par 90%. Tāpēc tagad ir iespējama tikai nozvejas šīs sugas ietvaros skaidri noteiktā kvota.

Pieteikums tuncis

 Kaloriju tuncis - 145 kcal uz 100 g produkta
 Kopumā, tuncis ir liela komerciāla vērtība, un daudzas īpašības tunzivju ļāva viņam ieņemt otro vietu starp pasaules populārākajiem jūras veltes (garneles pieder pirmais). Lielākais patērētājs tunzivju ir Japāna, kas patērē apmēram 43 miljoni tonnu.

No tunzivju gaļas garša ir ļoti maiga un garšīgi. Turklāt, ņemot vērā relatīvi augsto kaloriju tunzivis, un tas satur lielu daudzumu olbaltumvielu un hemoglobīna, tas tiek uzskatīts par uztura produkts. Francijā, jo, piemēram, izmantošanas tunzivju un neraksturīgu garšu zivīm, tas ir, salīdzinot ar pāris gaļas.

Tuncis ir plaši izmanto kulinārijā dažādus ēdienus: salātus, zupas, karstie dārzeņu ēdienus. Viņa ceptas, ceptas, marinētas, tvaicēti, kūpināti, sautētas. Tā tunzivs japāņu izvēlas gatavot savu slaveno suši, jo tiek uzskatīts, ka šī zivs nav pakļauts invāzijas.

Worldwide milzīgs popularitāti konservētu tunzivju. Tās konservi savā sulā vai jebkurā augu eļļu. Šīs kārbas ir self-starteri, kas, iespējams, jūs varat pievienot pilienu citronu sulas un dekorē ar zaļumiem, dārzeņiem un olīvām. Turklāt tie var pievienot konservu dažādiem salātiem vai izmanto picu vai kūkas.

Sastāvu un kaloriju saturu tunzivju

100g tunzivju 68. iekļauti 09 grami ūdens, 23, 33 g olbaltumvielu, 4, 9 gramus tauku, 1, 18 g pelnu; vitamīnus, B1, B2, B3, B6, B9, B12, B4, E, D; makroelementiem: fosfors, nātrijs, magnijs, kalcija un kālija; mikroelementi: selēnu, cinku, varu, mangānu un dzelzi.

Kaloriju tuncis 100 g produkta ir aptuveni 145 kcal.

Derīgās īpašības tuncis

Holandiešu zinātnieki veica virkni eksperimentu, kura rezultātā pierādīts, ka ikdienas patēriņš 30 g tunzivju pusi samazina risku sirds un asinsvadu slimībām. Galvenais, bet ne tikai, izmantošana tunzivju ir augsts tauku Omega-3 kompleksa.

Ar derīgās īpašības tunzivju arī nodrošina augstu saturu mikroelementiem, kas nepieciešami organismam, vitamīnu un ēteriskās skābes. Regulāra patēriņu tunci samazina alerģisku reakciju risku, veicina antivielu veidošanos, lai cīnītos iekaisuma slimībām, tas ir lietderīgi, lai novērstu vēzi, mazina depresiju, mazina sāpes artrīta un artrīta.

Ieguvumi tunču stimulē vielmaiņu un normalizāciju cukura līmeni asinīs. Turklāt, tas stimulē noņemšanu holesterīna, tāpēc ārsti, neskatoties uz lielo kaloriju saturu tunzivju, ieteicams lietot cilvēkiem, kas cieš no aptaukošanās un hipertensija. Īpaši noderīgi, lai uzlabotu tunzivju un reģenerācijas īpašības ādas un gļotādām cilvēks, jo īpaši attiecībā uz ekzēmu.

Kontrindikācijas

Neskatoties uz milzīgo ieguvumiem, tuncis ir kontrindicēta, ja Jums ir paaugstināta jutība un nieru mazspēja. Tas arī nav ieteicams lietot grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā un maziem bērniem, jo ​​gaļa tunzivju tendence uzkrāties dzīvsudrabu. Dzīvsudraba saturs gaļā nevar radīt kaitējumu pieaugušo, bet varētu negatīvi ietekmēt attīstību nervu funkcijas maziem bērniem.

Яндекс.Метрика