Vaniļa

 Meksika - dzimtene dabiskās vanilīna
 Mistress no visas pasaules, to izmantot, lai sniegtu īpašu garšu cepšanai. Turklāt, vanilīns pievieno smaržām un luksusa konjaku, jo tas palīdz atslābināties un mazināt stresu.

Apraksts

Vanilla ir kristālisks pulveris formā balti kristāli bez krāsu, aromātu un garšu vaniļas. Vanilīns ietverts augiem, piemēram, vaniļas, un daudzi citi augi, jo īpaši cukurniedrēm. Ir nedaudz vaniļas kartupeļu mizas, Peru balzams, jēlnaftas alkohola, vīraku un citu Rosny.

Pašlaik daži no vaniļas veidi ir viena no dārgākajām garšvielām pasaulē. Tas ir saistīts ar daudziem faktoriem, tai skaitā ne mazāk pieaugošo sarežģītību vaniļas. Iekārta ir nepieciešama mākslīgā apputeksnēšana un augļi nodrošina tikai pusi no ziediem. Turklāt process padarīt vanilīnu diezgan darbietilpīgs un sarežģīts. In nelielām summām (1-3%), vanilīns ietvertā vaniļas glikozīdu formā, tāpēc tas ir diezgan dārgi ražot. Šobrīd galvenokārt ražo sintētisko aizstājēju vaniļas, bet kā to neaizstājot, viņš nebija spējīgs pilnībā atkārtot pilnu smalks aromāts dabas vaniļas.

Homeland dabiskā vaniļas ir Meksika, kur vīnogulāju aug orhidejas ar augļiem Vanilla planifola, no kuriem, patiesībā sniedz vanilīnu. Pašlaik šis augs aug tropu mežos visā pasaulē. Galvenais ražotājs dabiskā vanilīna ir Madagaskara. Augļi, kas novākti vaniļu joprojām nav pilnībā attīstīta, ja tie nav raksturīgu aromātu vaniļas, vanilīnu un tajā paredzētos formā glikozīdu. Pēc ražas novākšanas augļus tiek turēti uz vairākiem mēnešiem, kamēr pastāv smarža vaniļas.

Pieprasījums pēc vaniļas pasaule ir tik liela, ka ražotāji nav spējīgi ražot pieprasīto summu vaniļas pākstīm. Saskaņā ar statistikas datiem, 2001. gadā pieprasījums pēc vaniļas bija 12 tūkstoši tonnu, bet dabisks veids, kā tas izgatavots tikai 1, 8 tūkstoši tonnu. Tātad, tas bija nepieciešams, lai uzzinātu, kā sintezēt vanilīnu mākslīgi. Pirmā mākslīgā vaniļas parādījās 19. gadsimtā.

Pašlaik tas ir plaši izmanto daudzās nozarēs: smaržu, ēdiena gatavošana farmācijas rūpniecībā, dzērienu un citās nozarēs.

Par vaniļas izmantošana kulinārijā

No vaniļas aromāts ir ļoti populāra un plaši izplatīta ražošanā dažādu pārtikas produktu un dzērienu. Mūsdienu pārtikas rūpniecības vanilīna galvenokārt izmanto aromatizētāju pārtikas produktiem, bet arī, lai slēptu vai mīkstināt nevēlamu garšu produkta.

Ir svarīgi izmantot pareizo proporciju vanilīna, kuri ir atkarīgi no konsekvenci pārtikas, laiku un izgatavošanas metodes. Paturiet prātā, ka pārmērīgs daudzums tā dod ēdienu rūgtu.

Kalorijas no vanilīna ir diezgan augsts, un produkts, kurā tas parasti tiek pievienota, nevar saukt par diētu. Bieži vien šis pulveris ir pievienota cepumi, cepumi, šokolādes, desertu un pudiņiem, želejas, siera pudiņiem, maizes izstrādājumiem. Turklāt, to bieži izmanto, lai uzlabotu garšu tējas, kokteiļi un citu alkoholisko vai bezalkoholisko dzērienu.

Populāri formas vanilīna

  • Kristāliska. Tas ir klasisks aromāts vaniļas, ir izturīgs pret termisko apstrādi un var būt ilgu laiku nezaudē savas īpašības, pat pie temperatūras 200-250 ° C. Ļoti populārs konditorejas un maizes izstrādājumu, ražošanā saldējuma. Spirts izšķīdina pie temperatūras 20 ° C, un ūdeni, - pie 75 ° C.
  • Pulveris. Būtībā, tas ir maisījums vanilīna ar dažādām piedevām pastiprinošas balstās dekstroze, laktoze, maltodekstrīnus un citi. Pulverī vaniļas, salīdzinot ar kristāla, neliela un labi piemērots, lai ražotu šokolādi. Pulveris istabas temperatūrā, ir atšķirīga garša, viegli šķīst ūdenī un tehnoloģisko.
  • Šķidrums vaniļas aromatizētājs. Šie veidi ir piemēroti, ja ir nepieciešams, lai noteiktu vanilīna šķidrā veidā. Šķidrums vanilīna ir kristāliska forma, izšķīdināta etanolā, triacetīns, propilēnglikolu. Galvenie parametri, izšķīdinot vanilīnu ir temperatūra no šķīdinātāja, un tās koncentrācija. Piemēram, propilēnglikols izšķīdina augstā temperatūrā - 180 ° C, tāpēc tas ir balstīts uz garšu arī ir augsta siltuma pretestību, un tos izmanto galvenokārt, lai sagatavotu piena produkti, konditorejas un dzērienu.

Sastāvu un kaloriju saturu vanilīna

100 g vanilīns ietverti 12, 65 g ogļhidrātu, 0 un 06: 0 g olbaltumvielu, 06 g tauku; vitamīns B2 (riboflavīns), B3 vai PP (niacīns), B5 (pantotēnskābe), B6 ​​(piridoksīna).

Kaloriju vanilīns ir 288 kcal uz 100 g produkta.  Kaloriju vanilīns - 288 kcal uz 100 g

Derīgās īpašības vanilīna

No vanilīna lietošana ir tās aromāts, salds un mīksts. Šis aromāts ir par cilvēkiem, relaksējoša un nomierinoša iedarbība, mazina kairinājumu, padotas dusmas, noņem trauksme, nemiers un bezmiegs. Turklāt, īpašības vanilīna ietver palīdzību, ārstējot konkrētu slimību, īpaši slimību, nervu sistēmas.

Ir svarīgi zināt, ka vaniļas, galvenā sastāvdaļa vaniļas, ir spēcīgs pretvēža, antioksidants un antidepresants. Šī iemesla dēļ, noderīga īpašība vanilīna ir tās spēja samazināt asinsspiedienu. Tas palīdz un alerģijas, drudzis, krampji, artrīts, histērija un iekaisums. Regulāra lietošana tā aktivizē smadzeņu darbību un jaunradi. Turklāt, izmantojot vanilīna ir normalizēt procesu hidrolīzes.

Kontrindikācijas

Kopā ar lietošanu vanilīnu un var dot kaitējumu cilvēka organismā. Visbiežāk alerģiskas reakcijas uz vanilīna. Jo īpaši tas attiecas uz cilvēkiem, kuri, ņemot vērā to darbības pastāvīgā kontaktā ar viņu, piemēram, šķirotāji un pakotāji pulveri.

Dažreiz, persona var piedzīvot idiosinkrāzija, kas izpaužas kā ādas kairinājumu, dažkārt pat ekzēmu vai dermatītu kontaktinformāciju.

Saskaņā ar dažiem ziņojumiem, vanilīns ir uzskaitīti sarakstā bīstamo vielu National Institutes of Health of America.

Яндекс.Метрика