Vermuts

Vermuts - balstīta alkoholisks dzēriens stiprinātais vīns, pievienojot alkohola ekstraktiem pikantu augiem.

 Vermuts White
 Vermuts pirmo reizi parādījās laikā Hipokrāts, kurš, saskaņā ar dažiem avotiem, tika iesaistīta attīstībā ātrāk receptes šī dzēriena. Rūpnieciskā mērogā ražot vermutu sākās XVIII gadsimtā Itālijā.

Ražošanas vermuta

Pirmie vermuti tika ražoti tikai no baltvīna, bet vēlāk citi vīnogu šķirnes tika izmantoti ražošanā alkoholisko dzērienu. Paturot prātā, ka vermuts ir pazīstama ar savu īpašo pīrāgu garšu un aromātu, liela loma, formulējot aromātisko sastāvdaļu tiek noņemts. Galvenais aromātiskais komponents vermuta gandrīz vienmēr rīkojas Alpu vērmeles, saturu, kas attiecībā uz citām dārzeņu garšas dzērienu var sasniegt 50%. Starp citu komponentu populārākajiem vermuta muskatrieksta, pelašķi, kanēlis, piparmētra, melna plūškoka augļiem, un daudziem citiem augiem ar pikantu garšu.

Tehnoloģiski, sagatavošana vermuta var iedalīt trīs posmos:

  • Pavārmāksla vīnu;
  • Sagatavošana augu ekstraktu;
  • Jaukšana.

Vīns ir sagatavots atbilstoši klasiskās receptes, un visus īpašos tehnoloģijas vermuta šajā posmā neattiecas.

Lai sagatavotu augu ekstraktu tiek izmantots nedaudz žāvētas izejmateriāls, kas ir uz zemes un ievieto ūdens un spirta šķīdumu. Augi ir rotējošo konteineros apmēram trīs nedēļas. Tiek uzskatīts, ka šis laiks ir pietiekami, ka viss extractives laiks doties kādā izšķīdušā stāvoklī.

Pēc tam, oriģināls vīnu un ekstraktus filtrē, un tie ir dažādi. Izvēloties augus, lai garšas šķirņu vīnu, kā arī sajaukšanas attiecība nosaka unikālo garšu, kas iegūta vermuts. Arī vīna ekstrakts papildus cukurs un alkohols ir pievienots.

Pēc samaisīšanas dzēriens tiek atdzesēts līdz -5 grādiem pēc Celsija, un pakļauj pēdējo un beigu filtrācijas. Pēc tam, pakāpeniski, nedēļas laikā, vermuts atpakaļ līdz istabas temperatūrai un ielej stikla pudeles.

Atkarībā no vārīšanas vermuta procesa veidam var ilgt līdz pat gadam.

Kā cukura koncentrāciju un vīnogas ir piecas grupas šim vīnam:

  • Dry vermuts (līdz 4% cukura);
  • White vermuts (10-15% cukura, baltās vīnogas);
  • Red vermuts (vairāk nekā 15% no cukura, sarkanās vīnogas);
  • Pink vermuts (10-20% cukura, rozā vīnogas);
  • Rūgta vermuts (zems cukura līmenis asinīs, augsts piesātināto augu ekstrakti).

Slavenākajiem vermutu izgatavoti Itālijā un Francijā.  Red vermuts

Kaloriju vermuts

Kaloriju vermuts mainās atkarībā no dzēriena veida. Noteicošais faktors ir vermuta kaloriju cukura daudzums un procentuālā alkohola. Lielākā daļa spēcīgi un saldie vermutu būs augstākais energoefektivitāti. Skaitliski kaloriju vermuts svārstās vidēji no 110-160 kcal uz 100 ml dzēriena on.

Dzeramais vermuts

Vermuts tiek izmantots kā atsevišķu dzērienu, un kā daļa no dažādiem kokteiļiem. Balts, sarkans un rozā vermutu ir vislabāk piemērotas lietošanai neatšķaidītā veidā, jo tie ir jauka salda garša un mīksto notis garšaugiem.

Dry vermuts maz rūgti, tāpēc bieži izmanto kokteiļos. Bet reālā gardēži un dod dzert tīrā veidā. Bitter vermuts dzēriens kā digestif beigās miltu, tīrā veidā. Tas nav ieteicams dzert vairāk nekā 100 ml

Яндекс.Метрика