Vēzis

Vēzis - bezmugurkaulnieku vēžveidīgie no klases. Ķermenis sastāv no Galvkrūtis vēzi un plakanu vēderu. Galvkrūtis sadalīta  Vēzis - bezmugurkaulnieks
 divās daļās - galvas (priekšējie) un mugurējās (krūtīs), kas sakausē kopā. Galva daļa ir asa smaile. Sānos stud ir novietoti izvirzītās acis, un priekšā - četri plānas ūsām, divi īstermiņa un divām garām. Spīles vēzis izmanto, lai uzbruktu un aizstāvēšana.

Dzīvoklis garumā vēži vēders sastāv no septiņiem segmentiem. No vēdera Brigandine saldūdens atkāpties piecus pārus kājām, no kuriem katrs sastāv no divām daļām. Vēzis izmanto ekstremitāšu peldēt, un lielākā, pirmais pāris kājām, veidojot spīles. Spīles vēzis izmanto, lai uzbruktu un aizstāvēšana. Lost vēža spīles, antenas, kājas var atkal pieaugt. Astes viņš izveidoja sesto un septīto pāriem vēdera kājām. Tēviņi ir daudz lielāki nekā mātītes vēzi.

Vēzis var mainīt savu krāsu, atkarībā no biotopu un ūdens īpašībām. Parasti, to krāsa ir brūngani zaļa, zila, brūna vai zaļgani brūna.

Saldūdens vēži ir atrodami dīķos. Tie ir atrodami ezeriem, upēm, dīķiem, strautiem, svaigu ūdeni (līdz dziļumā pieciem metriem, c siles divpadsmit metri). Happy krabji paslēpt patversmēs apakšā - alās, zem visu veidu saknēm, akmeņiem. Viņi rakt caurumi 30-35 centimetru garumu. Nojumes pasargāt no vēža, citas saldūdens. Ziemā krabji dzīvot dziļumā smilšainās vai māla augsnēs, un vasarā virzās seklā ūdenī.

Gaļas vēzi balts, ar dažiem rozā svītrām. It īpaši sulīga un garda vēži maijā, jūnijā un augustā. Jūlijā viņi sāks molting - procesu kopā ar svaigu sāpīgi šīm parādībām. Vēzi laikā molting kļūt anēmisks un garšas.

Trīs visbiežāk vēža tips - biezumu, atgūtā un shirokopaly. Atgūtā vēzis notiek visbiežāk citas sugas, jo tas ir mazāk prasīga vides apstākļus.

Pārtikas vērtība un kaloriju saturu vēža

Simts vēžu gaļas grami ietverti 83 g ūdens, 16 g olbaltumvielu, 1 g tauku, 0, 2 g piesātinātu taukskābju, 1, 34 g osis, 135 mg holesterīna un 16 mg A vitamīna, 0, 07 mg B1 vitamīna 0, 032 mg B2 vitamīna, 2 mg no PP vitamīna, 0, 5 mg vitamīns B5, 0, 108 mg B6 vitamīna, 37 mikrogrami folijskābes, 2 mg B12 vitamīnu, 1 mg C vitamīna, 3 mg E vitamīna, 5 mg vitamīns D, 0, 1 mcg K vitamīna un 81 mg holīna.

Tās gaļa satur 302 mg kālija, 27 mg kalcija, 27 mg magnija, 58 mg nātrija, 256 mg fosfora, 0, 84 mg dzelzs, 226 mg mangāna, 419 mg vara, 1, 3 un 31 mg cinka, 6 MCG selēna.

Kaloriju vēzi - 80 kcal uz 100 g gaļas.

Derīgās īpašības vēža

Derīgās īpašības vēžu sakarā ar to saturu viegli sagremojamo lielu daudzumu olbaltumvielu un izdevīga ķermeņa sastāvdaļām. Lielākais uzturvielas atrodamas gaļas bezmugurkaulnieku vēderā. Neliels daudzums izmantojamās mīkstumā ir arī tās spīlēm.

Kaloriju vēzi ir zema, tāpēc to gaļa tiek uzskatīta par augstas kvalitātes diētisks produkts.

Tas ir lietderīgi izmantot vājumu asinsvadu vēža un sirds mazspēju, jo no aizkuņģa dziedzera un nieru, staru slimības slimībām, un pēc staru terapijas. Viņu miesa palīdz attīrīt aknas un žults putey.Regulyarnoe ēd gaļu vēžiem stimulē gremošanas sistēmu, stiprina imūnsistēmu, uzlabo garastāvokli un novērš stresu.

Hitīns vāks  Cooking vēži
 bezmugurkaulnieki satur bioloģiski aktīvas vielas, kuru rīcībā lieliskas antiseptiskas un ārstnieciskās īpašības. Šīs vielas var izraisīt audu reģenerāciju cilvēka organismā. Pat senos laikos, ārsti izmantoja čaumalas un žāvēti un sagatavoti no pulvera. Šie pulveri pārkaisa brūces dažādā dziļumā, pēc tam tie tiek ātri sadzijusi. Alkohols tinktūra pamatojoties uz šo pulvera palīdz piesātina organismu ar kalciju, un ievērojami paātrina audu reģenerāciju pēc operācijas, lai izņemtu ļaundabīgu audzēju. Turklāt, vēzis ir spējīgs, lai izšķīdinātu sacietējušu audzējs, ja tas ir piemērots, lai to.

Celulozes vēzi atrasti simts reizes vairāk organiskā joda nekā liellopu gaļu. Tieši tāpēc regulāri izmanto šo bezmugurkaulnieku celulozes samazina risku vairogdziedzera slimību.

Laikā, kad Avicenna šie dzīvnieki tika izmantoti, lai ārstētu no liesas slimību. Jaukta pulveris tika sajaukts ar žāvētiem vēzis viena sestā daļa balzāma naftas vai opija un izmanto kā slīpēšanai.

Veidi, kā izmantot vēži

Rakov būtu vāra sālsūdenī, pievienojot tai svaigus vai žāvētus garšaugus un garšvielas. Pēc gatavošanas viņa gaļu ir noslēgta un viegli aiz čaumalu. Gatavošanas ilgums svārstās no 15 minūtēm līdz stundai, atkarībā no lieluma bezmugurkaulnieku. Ready vēži maina krāsu un kļūst sarkana, kā savienojums tiek iznīcināti, kad tiek sasildīta karotinoīdu olbaltumvielu apvalks. Aknu šie bezmugurkaulnieki var arī ēst.

Dažādās valstīs tīkamības šo dzīvnieku atkarīgs no pagatavošanas metodes. Francijā, ūdenī ar gatavu add vēžu glāzi sarkanvīna, un Zviedrijā ūdens pievieno cukuru, nevis sāls.

Tā kā vēzis bieži vārīti zupa, kā arī izmantot tos kā pamatu sagatavošanas dažādas uzkodas, salātus.

Uzglabāšanas nosacījumi vēži

Dzīvi krabji jāuzglabā ledusskapī uz trim dienām. Vārīti vēži jāuzglabā ūdenī, kurā tie tiek vārītas, ne vairāk kā trīs dienas.

Frozen vēži veikals mazāk nekā mēnesi.

Vēžu - kaitējums un kontrindikācijas

Kaitējuma vēzi var izraisīt cilvēka veselībai gadījumā, ja ir alerģija pret zivju produktiem. Arī gaļa šo bezmugurkaulnieku ir kontrindicēta, ja Jums ir paaugstināta jutība.

Lai neradītu kaitējumu, vēzi, nedrīkst uzglabāt metāla konteinerā. Sakarā ar lielu daudzumu sēra var nomelnot savu gaļu un strauji pasliktināties. Uzglabāšanas vēzi būtu jāizmanto tikai stikla traukus.

Яндекс.Метрика