Virziņkāposti

 Kochan virziņkāposti
 Virziņkāposti pirmsākumi Vidusjūras savvaļas sugu kāposti, kas bija sevišķi izplatīta un populāra Rietumeiropā un ciltis Ziemeļāfrikā. Šī kāpostu veids Krievijā ir diezgan reti un aug galvenokārt piepilsētas zemē.

Atšķirībā no veida kāposti, virziņkāposti ir vairāk cirtaini un rievotas loksnes, bet arī satur daudz olbaltumvielu un vitamīnu. Šī kāpostu šķirnes ir patīkama garša un augstas derīgās īpašības, gan svaigas un sautētiem un vārītas.

Pārtikas patērē lapas un galvas virziņkāposti. Kochan satur aptuveni 4% olbaltumvielu, apmēram 3-5% cukura, 1% minerālsāļu, līdz 90 mg C vitamīna

Properties virziņkāposti

Virziņkāposti ir daudz noderīgu un ārstnieciskās īpašības. No kāpostu lapas satur slāpekli, sinepes un dažādas bioloģiski aktīvas vielas. Kopā ar minerālsāļiem, ogles un kālija, kas kāpostu 20% vairāk šķiedrvielu nekā cita veida kāpostiem.

Lielākā daļa labu virziņkāposti ir, ja to izmanto kā diētisks produkts, kas ir viegli šķeļ organismā un bagātina to ar barības vielām un vitamīniem. Tā sastāv no līdz pat 40 mg C vitamīna, E 5-8 mg, aptuveni 3 mg K vitamīna un kalcija, magnija, fosfora un karotīna vitamīnu.

Par virziņkāposti kaloriju (vidēji 100 gramiem - 40 kalorijas) lapas, un ir daļa no mannīta, viela ir dabisks saldinātājs.

Pakāpes virziņkāposti

 Salāti virziņkāposti
 Ir vairāki pamata šķirnes virziņkāposti ar Visvairāk derīgās īpašības un augstu saturu vitamīnu. Tie ir šādi:

  • Alaska - hibrīds dažādība vidū un beigās veidam. Vitamīni un C, riboflavīns, dzelzs un fosfora, karotīnu un tiamīns.
  • Tasmania - vidējā hibrīda tipa ar augstu saturu minerālelementu, vitamīnu E un fosfora.
  • Vīne - agrīna šķirne maza izmēra ar mazu lapām. Tas kāposti ir visvairāk sulīgs un viegli sagremojama. Laba uzturā.

Slimību profilakse

Ārstnieciskas īpašības virziņkāposti pierādīts ar dažādu starptautisku medicīnas pētījumiem. Saskaņā ar pētījumu rezultātiem tā ir atradusi unikālu profilaktiskās īpašības virziņkāposti, kas vērsta pret veidošanos vēža šūnas. Fosfors sastāv kāposti aptur negatīvas procesus DNS molekulām.

Ārsti iesaka lietot šo produktu, lai pacientiem ar traucējumiem gremošanas sistēmā, asinsrites sistēmas slimībām, hipertensiju. Arī Savoy lieto profilaksei un dažādu slimību ārstēšanai un patoloģiju, gremošanas sistēmas.

Virziņkāposti ir dabas diurētiķis un baktericīda vielas, antioksidanti un augu bagāts sastāvs vitamīniem.

Īpaši noderīgi šāda veida kāpostu bērniem un vecāka gadagājuma cilvēkiem, kuriem nepieciešama vitamīnus un minerālvielas komponentus. Virziņkāposti palielina apetīti, stiprina aizsargājošo funkciju organismā un atjauno imūnsistēmu, uzlabo tās darbību, nervu sistēmas, normalizē asinsspiedienu.

Kontrindikācijas

Kontrindikācijas Savojas kāposti ir idiosinkrāzija, jo operācijas gremošanas orgānu, aknu slimības, zarnu obstrukcijas, gastrīts un kolīts.

Tas nav ieteicams iekļaut uzturā Savojas kāpostu pie saasināšanos divpadsmitpirkstu zarnas čūlu un kuņģa hipertiroīdisma.

Яндекс.Метрика