Vistene

Vistene - augs virsāja atkāpšanās ģimeni.  Vistene - augs ģimenes ēriku dzimtas
 Citi nosaukumi vistene - Shiksha, vistene. Izaugsmei tas izvēlas gaišā vietā, to var atrast uz tundra, plaisām klintis, priežu meži un purvi. Tā labi aug skābās augsnēs vistene.

Latīņu vārds auga tulko kā "akmenī cirsts", kas adekvāti atspoguļo apstākļus viņa dzīvi. Saskaņā ar citu teoriju, vārds vistene bija sakarā ar to, ka tā ir diurētiķis īpašības. Ar spēju uzlabot veidošanos urīna tā iedarbība ir salīdzināma ar mīkstuma arbūzs.

Ārēji augs izskatās mazizmēra vistene krūms līstu garu kātu, kas dažkārt sasniedz 1 metrs. No nozarēm, uz kurām ar baltiem vai dzintara dot dziedzeri virsmas. Kāti ir tumši brūnas, ļoti sazarots un blīvi pārklāta ar sīkiem lapām. Bukleti šauras, garenas līdz 10 mm garumā, to malas ir savīti lejup kuru dēļ, piemēram, egļu skujām. Leves tiek turēti filiālē ir ne mazāk kā 5 gadi un dzīves ilgums auga līdz 100 gadiem.

Vistene ziedi neuzkrītošs, mazi, ar rozā vai sarkanu krāsojumu ziedlapiņām, tie parādīsies aprīlī - maijā. Growing tūska nelielas klīringa - courtines. Viņa dzīvo simbiozē ar sēnēm, saņemot no tām vairākas minerālvielu, un tā vietā, produktiem veidojas fotosintēzes procesā.

Augļu augustā vistene melnā un sarkanās ogas ar grūts ādu un sēklas. Ārpus tās ir pārklātas ar zilganu ziedu un nedaudz atgādina mellenes. Vistene sulu purpurā un ļoti ūdeņains. Sakarā ar zemo satura cukuru un skābju to svaigu uz aukslējām, kas arī atspoguļojas nosaukumā ogām. Augļi pārziemo uz zariem augiem un paliek līdz pavasarim dzinumiem.

Pieteikums vistene

Ziemeļos, vistene tiek plaši izmantots pārtikā, marinēti vai svaigi, pievienojot to pienu. Kulinārijā, tas ir piemērots, lai ražotu vīnu, dzērieni, ievārījumi, garšvielas zivju ēdieniem. Ogas vistene iekļauta sastāvdaļu sarakstā nepieciešamo tolokushi - tradicionālos ēdienus ziemeļu sasmalcinātu zivju un roņu eļļu. Par ziemas glabāšanas Vodyanik iemērc mucās, kur tas glabājas uz ilgu laiku, jo klātbūtni benzoskābes ogām. Tas ir arī auglis labi saglabā savas derīgās īpašības sasaldētā veidā.  Vistene - C vitamīna avots

Ogas Šā auga vecos laikos tika iegūta krāsu vilnas. Sula vistene satur pigmenta antociānu, kas dod pierādījums sarkanu audumu.

Miniatūras šķirnes atvasinātu vistene, kas tiek sekmīgi izmantotas, izstrādājot Alpu kalniem. Vistene melna gara civilizēt un auguši, lai ražotu augļus. Pavairo ar sēklām un spraudeņiem to.

Derīgās īpašības vistene

Kompozīcija vistene ir miecvielas, flavonoīdus, saponīnus, alkaloīdi, kumarīnu, sveķi, ēteriskās eļļas un taukskābju, vairāki vitamīni.

Vistene jau sen izmanto ārstnieciskiem nolūkiem, gan ogas un veģetatīvā dzinumi ar lapām. Tas uzlabo vielmaiņu, tiek izmantots vispārējai nogurums, galvassāpes. Sakarā ar augstu C vitamīna saturs stiprina imūnsistēmu vistene, tas palīdz cīnīties ar infekcijām un saaukstēšanos, novērš simptomus hypovitaminosis C.

Filiāļu infūzija ir brūču dzīšanas efektu gadījumā nobrāzumi, skrāpējumiem un samazināšanu. Īpaši populārs šis instruments tautu ziemeļos. Novārījums no saknēm vistene dažreiz tiek izmantoti ar acu slimību ārstēšanā.

Ārstnieciskās īpašības vistene tiek izmantots, lai ārstētu no aknu un nieru, nervu sistēmas (it īpaši, ar epilepsiju un paralīzi), kuņģa-zarnu trakta slimību. Vistene labi palīdz ar tūsku, kā tās ogas un garšaugi ir diurētisks līdzeklis.

Ar kosmētikas mērķis vistene novārījums lapas izmanto, lai stiprinātu matus. Vannas ar vistene zāli izmanto par perifērās nervu sistēmas slimībām.

Uzmanību Lietota ogas vistene nepieciešama tikai tad, ja individuālā nepanesība.

Яндекс.Метрика