Dūņu terapija

Dubļi ir ārstēšanas metode, izmantojot dūņas ir ārstnieciskās īpašības. Mud - ārstēšanas metode ar dziedināšanas dubļiem

Vēsture procedūru

Dūņas izmanto kopš seniem laikiem Ēģiptē, Indijā, Grieķijā un Romā. Plīnijs Vecākais reģistrē lietošanu sadzīšana dubļiem uz Krimas pussalā ar dažādu slimību ārstēšanai. Populārākais dubļu ezers Chokrak Kerčas pussalā, un nogulumi dubļu no Nīlas, kas viņa darbos viņš rakstīja Claudius Galen gada 2. gadsimtā pirms mūsu ēras

Terapeitiskās šķidrumi ir organiski personas minerālu veidu un iedala kūdras, Knoll un aleirīta viedokli. Šīs vielas ir bagāti ar vitamīniem, sāļiem, fermenti, bioloģiski aktīvo vielu un gāzu.

Krievijā, dubļi sāka piemērot periodā norēķinu austrumu tautu, kad viņi tika atrasti ar noguldījumiem sāls dīķi. Dirt ietverti dzelzs sulfīdus, sāļus un dažādas organiskās vielas.

19. gadsimtā Krievijā un citās Eiropas valstīs dubļi bija galvenā terapeitiskā procedūra sanatorijās. Odessa, Ļipeckas, Anapa, Mineralnye Vody Kaukāzā un citās pilsētās atvēra sanatoriju par dubļu teritorijas stacijām.

Pašlaik dubļi kļūst populāra procedūra kosmētikas salonos un medicīnas centros.

Par dūņu terapijas indikācijas

Dubļu ārstēšanu šādām slimībām Parādīt:

 • muskuļu un skeleta sistēmas un kaulu struktūra - artrīts, reimatisms, poliartrīts dažāda veida, spondilīta, lūzumu, osteīts, miozīts, skoliozi, bursīts, muskuļu un locītavu traumām, osteomielītu, utt.;
 • nervu sistēma - radikulīts, neirīts, neurofibromatosis, traucējumus darbībai nervu sistēmu, muguras smadzenes un tās membrānas;
 • elpošanas sistēma - bronhīts, astma, infiltrācija, saaugumi krūšu rajonā, uc;.
 • gremošanas sistēma - gastrīts, kuņģa čūlas slimība, pēcoperācijas saaugumi, kolīts, hepatīts, holecistīts, uc;.
 • Uroģenitālās sistēmas - hormonālie traucējumi, endometritis, metrīta, prostatīts, orhīts, seksuāla disfunkcija;
 • sirds un asinsvadu sistēma - tromboflebīts, miokardīts, aritmija. Slimības elpošanas sistēmas - indikācijas, dūņu terapija

Pozitīvas atsauksmes ir dubļi kā efektīvu procedūru, kuras mērķis ir sadzīšana brūces, keloīdi, rētas un venozās čūlas.

Īpašības un ieguvumi dubļu

Dūņu sastāv no trim galvenajām sastāvdaļām:

 • dubļu skelets, kas sastāv no kalcija un magnija sāļiem, smilšu un māla daļiņām;
 • dubļu risinājums sastāv no organiskām skābēm, sāls sālījumā, izvērsumi grīvas floru un izdevīgas mikroorganismus;
 • sarežģītas koloīdi - organisks, humusa, uc

Dubļi ļauj mums nodrošināt ķermeņa temperatūru, ķīmisko un mehānisko iedarbību terapeitisko raksturs. Rezultāts ir dziļa iespiešanās un virziena ietekme uz patoloģisko centru slimības, kā arī tās visaptveroša ārstēšana.

Kad pārklāj netīrumus uz ādas un pēc tam ķermeņa daļā ietin ar speciālu filmu ķermeņa iet cauri divām fāzēm ārstēšanas - ķīmijas un neiro-refleksu. Nervu receptori ir jāstimulē, un veica uztraukums centrālo nervu sistēmu, pēc kuras normālu vielmaiņu.

Laba atsauksmes dubļi ir gan produktīvu terapeitiskas metodes, kuru mērķis ir uzlabot asinsriti, piesātina organismu ar skābekli un uzlabo miokarda kontraktilitāte.

Pēc ārstēšanas kursa normalizē asinsspiedienu, uzlabo urinēšana, stabilizē darbību veģetatīvo nervu sistēmu.

Kontrindikācijas

Dūņu terapija ir kontrindicēta vēzi, tuberkulozi, akūtu paasinājumu hronisku slimību, akūtas infekcijas un pakāpenisku iekaisums, hipertensija, ginekoloģisko slimību infekcijas rakstura, iekšējas asiņošanas, asins slimību un toksikoze.

Arī dūņu terapija ir kontrindicēta grūtniecības un zīdīšanas periodā.

Piesardzības dubļu indicēts smagas slimības, sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un aknu mazspēja, garīgiem traucējumiem.

Яндекс.Метрика