Heilīts

 Simptomi heilīts uz lūpām

Gandrīz katrs cilvēks savā dzīvē vismaz reizi cieta tādas slimības kā heilīts.

Heilīts (tautas saimniecības nosaukums - "'ll pick") - slimība lūpām, kas izpaužas savā bālums, izskats atdalīšanas audu (macerācijas) veidā šķērsvirziena plaisas, spilgti sarkanu maliņu klātbūtne uz līnijas starp lūpām. Retos gadījumos, heilīts var pārvietoties lūpas uz ādas. Visbiežāk, heilīts rodas cilvēkiem, kas cieš no hypovitaminosis B2.

Patiesībā, definīcija "heilīts" netiek izmantots kā diagnozi, jo tas ir kolektīvs un vieno atsevišķā nagu sērgas, ko raksturo dažādu etioloģiju.

Noplukt, zvīņošanās, plaisas un grumbas rezultātā pastāvīgu ārējās ietekmes uz lūpām. Tas milti, temperatūra pazeminās, pastāvīga briesmas infekcijas, no nelabvēlīgiem ārējiem faktoriem ietekme (kaitīgas vielas gaisā), un, visbeidzot, brīvprātīga izmantošana lūpu krāsu.

Heilīts uz lūpām un var izraisīt vispārēju vides pasliktināšanos, visas alerģijas veidu, endokrīnās sistēmas dažādām slimībām un imunitāte organisma samazināšanās.

Klasifikācija visraksturīgākā heilīts

Medicīniskajā praksē, liels skaits zināms heilīts. Tomēr tām ir dažāda izcelsme, un tāpēc ir nepieciešama atbilstoša ārstēšana. Heilīts uz lūpām ir sadalīts:

Neatkarīgie (primārās) cheilites.

  • Heilīts glandularis (dziedzeru heilīts) - slimība, kas izraisa iedzimtas vai iegūtas infekcijas hipertrofiju un nelielas siekalu dziedzeri.

Ir veidi dziedzeru heilīts: primārās un sekundārās. Primārā heilīts lūpu nav saistīta ar citām slimībām. Sekundārā heilīts, parasti attīstās cilvēkiem bez iedzimtām anomālijām nelielas siekalu dziedzeri pret dažādām slimībām ar lokalizāciju uz lūpām.

Ar etioloģisko faktoru ietver iedzimtību, zobakmens, periodonta slimības, zobu samazinājuma un citām infekcijas slimībām. Raksturīgs jaunāki par 30 gadiem, ar visvairāk uzņēmīgi, lai sakautu apakšlūpu.

  • Sheilitis exfoliativa (eksfoliatīvs heilīts) - slimība sarkano daļu lūpām, kas ir kopā ar spēcīgu ādas lobīšanās. Visbiežāk novērots sievietēm. Galvenais etioloiskā faktors tiek uzskatīts par atšķirīgu izpausme psihopatoloģija, traucējumi nervu sistēmu. Par šāda veida slimības nav raksturīga heilīts izplatīšanās uz ādas un gļotādām.

Ir divi veidi eksfoliatīvs heilīts - sauss un eksudatīva. Otrā veidlapas cēlonis tiek uzskatīta palielināta kapilāru caurlaidību. Kad sausā forma izpaužas izskatu pārslas, sausās lūpas. Sausā forma var pārvērsties eksudatīvu. Par labvēlīgu attieksmi pret abu formu prognoze.

  • Sheilitis allergica contactis (alerģiskais kontaktdermatīts heilīts) - ir rezultāts alerģiskas reakcijas no organisma ar dažādiem stimuliem to kontaktu ar sarkanu robežas lūpām laikā. Diagnoze parasti ir sievietēm virs 20 gadiem. Viens no etiologic faktoriem ir izmantot lūpu krāsas, kas satur savā sastāvā dažādas ķimikālijas. Heilīts var būt pastāvīgs kontakts ar priekšmetiem (pildspalvas, zīmuļi, cigarešu turētāji, uc).

Heilīts attīstās, kad organisma jutība pret alerģiskām reakcijām pret ķīmiskām vielām. Klīniskā aina šīs veidlapas - dedzināšana, pietūkums, apsārtums lūpām. Saasināšanās notiek ar atkārtotas saskares ar kairinātājiem. Retos gadījumos tas attiecas uz gļotādu un ādu.

  • Sheilitis actinica (aktīniskās (meteoroloģiskais) heilīts - iekaisuma slimības mutes saistīta ar paaugstinātu jutību pret ārējās vides faktoriem.. Vēja, saules starojuma, auksts, radiācijas, pat pieļaujamajās robežās ir raksturīga vīriešiem līdz 60 gadiem, klīniskā aina slimības - un eksudatīvu sausā veidā. Ir pietūkums sarkanā robeža, ir erozijas vai mazi burbuļi. Dažreiz slimība pavada sāpes.

Simptomātiski (sekundārie) cheilites:

  • Atopiskais heilīts uz lūpām. Tiek uzskatīts, ka etioloģija šī slimība ir vairāk saistīta ar ģenētiskiem faktoriem, kas rada apstākļus alerģiskām reakcijām. Starp alergēni var ietvert zāles, kosmētika, pārtika uc Slimība raksturo apsārtums, nieze, pīlings sarkano robežu
  • Sheilitis eczematosa (Ekzēmas heilīts) - uztverta kā simptoms ekzēma. Tas var notikt akūtām un hroniskām formām. Kā dažādu alergēnu izbāzt stimuliem. Akūtā fāze slimības pauda lūpu pietūkums, no patoloģiskas izmaiņas ādā, nieze izplatību un dedzināšanas sajūta lūpām, sarkanas lūpas.

Ir akūts un hronisks forma. Bez iepriekš minētajiem simptomiem akūtā formā heilīts parādās pūslīši garoza. Raksturīgie bojājumi gan lūpām un pāreju uz ādas.

Ārstēšana heilīts

 Stick lūpu ārstēšanā heilīts

Ar visām dažādas sugas, kas ir heilīts, attieksmi pret slimību, papildus narkotiku lietošanu ietver daudz preventīvo pasākumu, kura galvenais uzdevums ir normalizēt stereotips slēgšana lūpām, likvidēšanu kaitīgiem ieradumiem, normalizēšanos pārtikas, sakodiena korekcija, tonizējoša apļveida muskuļus mutē, lai normalizētu elpa caur degunu, uc

Protams katrā gadījumā zobārsts pētīs vispārējo ķermeņa stāvokli, lai identificētu cēloņus slimības un papildus ārstēšana, konsultēt jūs par nepieciešamajām procedūrām veicinot novēršanu heilīts.

Яндекс.Метрика