Sausās acs sindroms

 Simptomi sausās acs sindromu

Sausās acs sindroms - pārkāpums mitrināšanas radzenes, izraisot to izžūt un zaudēt savu funkciju. Jo normāls acs ir pastāvīgi mitra, tas ir viens no nosacījumiem, lai tā normālu funkcionēšanu. Ar mitruma trūkums attīstās tā saukto sausās acs sindroms, kas ir vairākas īpatnības, kā arī briesmīgas sekas.

Tā var attīstīties kā primāro, neatkarīgu slimības, bet var būt simptoms citu slimību, bet kāds iemesls sausa acs sindroma, tas var novest pie daļējas vai pilnīgas redzes zudums, un tādēļ prasa uzmanību.

Attīstības sausās acs sindroma mehānisms

Sausās acs ir saistīts ar esošo acī ar aizsargplēvi, kas aptver radzenes un asaru šķidrumu ražoto, kurā tā pastāvīgi mitra. Aizsargājošā plēve sastāv no trīs slāņiem:

 • Virsmas slānis - veido lipīdu, proti, tauki, kas aizsargā plēvi no mitruma iztvaikošanu.
 • Vidusslānis - sastāv no asaru šķidruma, viņa uzdevums uzturs, aizsardzība radzenes un redzes funkcijas definēta kā klātbūtni šī slāņa maina atstarošanas
 • Gļotains vai Mucin slānis - saspringts uz radzeni, aizsargājot to un kalpot par pamatu diviem citiem slāņiem aizsargplēvi.

Turklāt laba acs ir pastāvīgi satur nelielu daudzumu asaru šķidrumu, kas apskalo mirgo uz viņu. Asaru šķidrums ir sarežģīts sastāvs, ko ražo veselu grupu dziedzeri, 2 ml ikdienas kluss emocionālo stāvokli, jo, kā jūs zināt, ja emocionālo satricinājuma ražošanas asaru šķidruma palielinās dramatiski. Turklāt asaru šķidrums paaudzes sistēma, ir sistēma aizplūšanas lieko mitrumu no acs. Ar lieko asaru asaras nonāk deguna dobumā, tas kļūst ļoti manāms, kad cilvēks raud - viņš vienmēr parādās iesnas. Sistēma arī ļauj aizplūšana asaru šķidruma atjaunināta un funkciju īstenošanai spēku radzeni.

Cēloņi sausās acs sindromu

Nespēja jebkurā ražošanas stadijā vai aizplūšanu asaru šķidruma var izraisīt sausās acs sindromu. Tas var būt pārkāpums slezoobrazovaniya zemas kvalitātes veido filmu (piemēram, retināšanas lipīdu slānis, kas noved pie tā žāvēšanas), nav vienotu izplatīšanu par aizsargājošu plēvi uz radzeni.

Sausās acs sindroma cēlonis var būt dažādas apstākļiem un slimībām.

Visbiežāk cēloņi sausās acs sindroms, ir:

 • beri-beri, it īpaši, vielmaiņas taukos šķīstošo vitamīnu (A);
 • par endokrīno dziedzeru slimības, ti, endokrīnās slimības;
 • sistēmiska slimība, kas skar saistaudus;
 • hormonālo neveiksmes, piemēram, menopauzes laikā;
 • Nepareizi izvēlēta kontaktlēcas;
 • dažas zāles, ieskaitot antihipertensīvie preparāti;
 • pārkāpums datoru. Šajā gadījumā, sausas acs sindroms ir vairāki sinonīmi: biroja acs sindroms, datoru acs sindroms, utt
 • nabaga vides apstākļi.

Vecuma var kalpot arī, ja ne par cēloni sausās acs sindroms, tad kā faktors, kas veicina tās attīstību, kā arī vecāka gadagājuma grupā, jo vairāk slimības gadījumu. Vecumā no 40 pēc gadiem sausās acs sindroms ir pakļauti 30% iedzīvotāju. Tā rezultātā mazāk stabila hormonālo un ir tieši atkarīgas no ražošanas asaru šķidruma hormonu sievietēm simptomi sausās acs sindroms rodas biežāk nekā vīriešiem.

Simptomi sausās acs sindromu

Simptomi sausās acs sindroms ietver šādas funkcijas:

 • apsārtums acīs, it īpaši pēc klases, pieprasot savu stresa;
 • dedzināšanas sajūta acīs un krampji;
 • palielināta asarošana, kas no pirmā acu uzmetiena tas šķiet paradoksāli. Faktiski, tas ir kompensācijas mehānisms, ko izraisa organismā, lai novērstu sausumu radzenes;
 • sāpīga reakcija uz iepilināšanas acī pilienus jebkuras sastāvu, nav pat nekādu kairinātāju
 • slikta tolerance vēja, dūmu, kondicionē gaisu.

Saskaņā pakāpes simptomu sausās acs sindroms ir konstatēti vairāki klīnisko slimības formas: viegla, vidēja, smagu un ļoti smagu.

Diagnoze sausās acs sindromu

Diagnoze sausās acs sindroms tiek veikta vairākos virzienos: pārbaudi radzenes ar definīciju sausās perēkļi, uz kuriem attiecas īpašas krāsošanas risinājumiem. Tad apskata produktus asaru šķidrumu izmantojot īpašus zondes, un tās aizplūšanu. Veikt pilnīgu acu pārbaudi ieskaitot laboratorijas pētījumu par to, kā asaru šķidruma sastāvu. Ja Jums ir aizdomas, ka iemesls sausās acs sindroms var kalpot kā sistēmisku vai endokrīnās slimības, veic attiecīgi imunoloģisko un endokrinoloģiskiem pārbaudi.

Sausās acs sindroms ārstēšana

 Hilabak - narkotiku ārstēšanai sausās acs sindromu

Atkarībā no cēloņa sausa acs sindroma, ārstēšanu var veikt ar vienu no šādiem veidiem, vai to kombināciju:

 • stimulējot ražošanu asaru šķidruma;
 • aizsprostojums aizplūšanu asaru šķidruma;
 • mākslīga papildināšana asaru šķidruma;
 • samazināšana iztvaikošanas asaru šķidruma.

Visefektīvākais ārstēšanas sausās acs sindroms vidū, un tas ir smags obstrukcija no aizplūšanu asaru šķidruma. To var panākt divējādi - ķirurģiski, saskaņā ar kuru obturation asaru dziedzeri, gluži vienkārši, to krustojums, kas izraisa šķidruma nav iet uz deguna dobumā, un ortopēdisko - ražotāja īpaša aizsprostošanas, miniatūra "plug", kas bloķē asaru kanālu. Otrā metode ir daudz labāk tagad ārstēšanai sausās acs sindromu, jo pirmkārt, neizraisa neatgriezeniskus izmaiņas otrajā pašreizējās paaudzes silikonu, kas izmantota ražošanā aizsprostošanas, neizraisa alerģiskas reakcijas, un, treškārt, nav nepieciešama operācija .

Dažos gadījumos, kad jums nav atklāt nevienu patoloģija, un žāvēšana radzenes ir rezultāts nepareizi organizētu darbu ar datoru vai grāmatas, veica ārstēšanu sausās acs pilieni, tā saukto mākslīgās asaras. Šāds kritums sausās acs sindroms, ir ieteicams regulāri apglabāt darbu vidēji ik pēc 2-3 stundām laikā, kam seko piecu minūšu pārtraukumiem nodarbinātībā.

Jāatzīmē, ka pat Vieglākos gadījumos, šķietami nelielas, pārliecinieties, lai veiktu ārstēšanu sausās acs sindroms, jo pretējā gadījumā tas var novest pie nopietnām slimībām radzenes un konjunktīvas, un pēc tam ar redzes zudumu.

Яндекс.Метрика