Pārkāpšana galvaskausa nervu, kodols, kas atrodas serde oblongata, ko sauc par acs ābola sindromu. Galvenā īpašība slimības ir izplatīta valoda paralīze, muskuļi rīkles, mutes, uzgāmuris, balss saitēm, un mīkstās aukslējas. Bieži vien rezultāts acs ābola sindromu (paralīze) ir slimība, no vokālā aparāta, funkcijas rīšana, košļājamā un elpošana.

 Diagnoze un ārstēšana acs ābola sindromu
 Mazāk izteikta pakāpe paralīzi izpaužas gadījumā vienpusēju bojājumu kodolu IX, X, XI un XII (astes grupa) nervi, to stumbri un saknes, kas serde oblongata, bet biežāk smaga pakāpe acs ābola sindroms ar divpusējiem bojājumiem pašiem nerviem.

Pseudobulbar sindroms sauc divpusējā pārtraukšana kortikosteroīdiem-kodolenerģijas traktā, kā rezultātā neiroloģisko sindromu. Ar acs ābola sindroms, tā ir līdzīga klīniskā aina, tomēr ir vairākas īpatnības, un rodas sakarā ar iznīcināšanu citām struktūrvienībām un struktūrām galvas smadzenēs.

Būtiskā atšķirība starp acs ābola un pseudobulbar sindromu ir tā, ka, ja nav pārkāpumu otrā sirds ritma, atrofiju paralizētu muskuļus, kā arī pārtraukt elpošanu (apnoja). Bieži vien tas ir pievienota vardarbīgu nedabisks smiekli un raudāšana pacientu, kas izriet no ar attiecībām starp centrālo mezglu un subkortikālo smadzeņu garozā pārkāpumiem. Visbiežāk pseudobulbar trieka notiek izkliedētiem smadzeņu bojājumi ar traumatisku, asinsvadu, vai infekcijas izcelsmes reibumā.

Acs ābola sindroms: cēloņi

Iespējamo cēloņu paralīzes saraksts ir diezgan plašs, tas ietver ģenētisko, asinsvadu, deģeneratīvas un infekcijas faktorus. Tātad, par ģenētisko iemeslu dēļ ietver akūtu intermitējošs porfīrija un myasthenia amyotrophies Kennedy lai deģeneratīvu - siringobulbiyu, Laima slimība, poliomielīts un Gijēna-Barē sindroms. No acs ābola sindroma cēlonis var darboties arī medulla gājienu (išēmiska), kas biežāk nekā citām slimībām letāli.

Attīstība acs ābola sindromu notiek amiotrofo laterālo sklerozi, periodisku paralīzi, mugurkaula amyotrophy Fazio-Londe, difteriju, no post-paraneoplastic polineiropātijas, un arī tāpēc, hipertireoze.

Citas iespējamās cēloņi nagu pirkstu sindroms ranga šādu slimību un procesiem aizmugurējā Fossa, smadzenēs un kraniospinālu zonas:

 • Botulisms;
 • Šajā serde oblongata audzējs;
 • Kaulu bojājumi;
 • Siringobulbiya;
 • Granulomatozs slimība;
 • Meningīts;
 • Encefalīts.

Ņemot vērā periodiskās paralīze, myasthenia gravis, distrofiski miotoniju, okulofaringealnoy miopātija, Kearns-Sayre sindroms, psihogēnisko disfonija un rīšanas traucējumi var arī attīstīties paralīzi.

Simptomi acs ābola sindroms

Kad paralīze pacientiem ir problēmas ar patēriņu šķidro pārtiku, viņi bieži poperhivayutsya to, un dažreiz nevar reproducēt rīšanas kustības, kas ir iemesls, kāpēc no stūriem mutē siekalām var plūst.

Smagos gadījumos, acs ābola sindroms var rasties traucējumi sirds un asinsvadu darbību un elpošanas ātrumu, sakarā ar tuvumu kodolos kraniālo nervu astes grupā ar centriem elpošanas un sirds un asinsvadu sistēmu. Šī iesaistīšanās patoloģiskā procesa sirds un elpošanas sistēmas bieži ir letāla.

Zīme acs ābola sindromu ir zaudējums aukslēju un rīkles refleksi, kā arī atrofija muskuļiem mēles. Tas ir saistīts ar sakāvi kodolos nervu IX un X, kas ir daļa no refleksu lokiem virs refleksu.

Visbiežāk simptomi acs ābola sindroma, ir šādi:

 • Sejas izteiksmes trūkums pacientam, viņš nevar norīt, pilnībā košļāt pārtiku;
 • Pārkāpums phonation;
 • Sazinieties ar šķidro pārtikas produktu pēc ēšanas aizdegunes;
 • Pārkāpums sirds;
 • Deguna un neskaidra runa;
 • Gadījumā, ja vienpusēji nagu pirkstu sindroms novērota novirze valodas neietekmē sānu paralīze, viņa raustīšanās un noslīdēšana mīkstās aukslējas;
 • Elpošanas mazspēja;
 • No aukslēju un rīkles refleksa trūkums;
 • Aritmija pulss.

Simptomi paralīze katrā gadījumā var būt dažāda smaguma un sarežģītību.

Diagnoze acs ābola sindroms

Pirms uzsākt tūlītēju ārstēšanu, ārstam ir jāveic pārbaude pacientam, īpaši orofaringāls reģionā, identificēt visas slimības simptomus, lai veiktu elektromiogrāfija, saskaņā ar kuru ir iespējams noteikt smaguma paralīze.

Ārstēšana acs ābola sindroms

Dažos gadījumos, lai saglabātu pacienta dzīvība pie acs ābola sindromu nepieciešama iepriekšēja neatliekamo medicīnisko palīdzību. Galvenais mērķis šajā palīdzības ir novērst draudus pacienta dzīves, pirms to transportē uz medicīnas iestādē, kurā tiks izvēlēta, un piešķir atbilstošu ārstēšanu.

 Kā pseudobulbar trieka
 Ārsts, atkarībā no klīniskajiem simptomiem un rakstura patoloģijas, var prognozēt slimības iznākumu, un efektivitāti iespējamo attieksmi pret acs ābola sindroms, kas tiek veikta vairākos posmos, proti:

 • Atdzīvināt, atbalsta funkcijas organismā, kas ir sadalīti, jo paralīze - ventilāciju, lai atjaunotu elpošanu, izmantošanu neostigmīnu, adenozīna trifosfātu un vitamīnus, lai sāktu rīšanas reflekss, iecelšanu atropīns samazināšanai siekalošanās;
 • Seko simptomātiska terapija, kuras mērķis ir mazināt pacienta stāvokli;
 • Ārstēšana slimības, pret kuru tur bija attīstība acs ābola sindromu.

Barošanas pacientiem ar paralīzi enterally veic pārtikas zondi.

Acs ābola sindroms ir slimība, kas rodas sakarā ar traucējumiem galvaskausa nerviem. Bieži vien, pat piemērojot atbilstošu ārstēšanu, lai sasniegtu 100% reģenerācijas pacients iegūst tikai dažos gadījumos tomēr ievērojami uzlabot pacients jūtas diezgan reāli.

Яндекс.Метрика