Angiomyolipoma

Angiomyolipoma sauc labdabīgs audzējs, kas ir sarežģīta struktūra. Tā sastāv no taukaudu,  Labdabīgs audzējs sauc angiomyolipoma
 muskuļu šķiedras asinsvadu un jāpārveido. Šis audzējs ir parasti lokalizēti nierēs, bet var būt novietota uz aizkuņģa dziedzera.

Ir divu veidu nieru angiomyolipomas:

1. sporādiska vai izolācijā. Tas ir visizplatītākais no slimības. Tas ir novērota 90% gadījumu;

2. Iedzimta. Ar šāda veida nieru angiomyolipomas notikt fona ar iedzimtu veidā bumbuļveida sklerozes (slimību Burnevilya pieņemti). Šajā gadījumā, audzēji parasti atrodas abās nierēs un lielos daudzumos.

Atdzimšana angiomyolipomas vēža (ļaundabīgiem audzējiem) ir ļoti reti.

Nieru angiomyolipoma: cēloņi

Attīstīt angiomyolipomas nieres var novest pie dažādu iemeslu dēļ. Dažos gadījumos, tendence parādīšanās šo slimību ir iedzimta. Bieži cēlonis nieru angiomyolipomas dažādas slimības organismā. Turklāt šāda veida audzējiem ir receptori sieviešu dzimuma hormonu (estrogēna un progesterona). Tas izskaidro faktu, ka šī patoloģija ir vairākas reizes biežāk sievietēm nekā vīriešiem, kā arī straujo izaugsmi angiomyolipomas nierēm grūtniecības laikā.

Simptomi

Galvenie klīniskie simptomi nieru angiomyolipomas ir:

  • Zīmēšanas sāpes jostas reģionā un vēdera. Šīs sāpes bieži izraisa asiņošanu no asinsvadu audzējs modificēta. Kad nozīmīga asiņošana pacientam var attīstīties hemorāģisko šoku, peritonīts;
  • Attīstība hipertensija;
  • Ar lielu summu angiomyolipomas nieru audzējs palpācijas laikā var būt jūtama;
  • Izskats asinis urīnā (hematūrija).

Visbiežāk angiomyolipomas ir nelieli un nav nekādu klīnisku simptomu. Kā rezultātā šie audzēji tiek diagnosticēti pilnīgi nejauši ultraskaņas pārbaudi nieres, ko veic kāda cita iemesla dēļ laikā.

Diagnozes angiomyolipomas

Diagnostika  Atrašanās vieta angiomyolipomas nieres
 angiomyolipomas nieru pamatā balstoties uz simptomiem, fiziskās pārbaudes datiem, laboratorija (vispārējās analīzes asins un urīna analīzes, asins bioķīmisko) un instrumentālās izmeklēšanas (ultraskaņa, angiogrāfiju ar nierēm, datora vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanas). Gadījumos, kad pastāv aizdomas par ļaundabīgu audzēju angiomyolipomas, nieru biopsiju seko histoloģiskai un citoloģiska izskatīšanas audiem iegūts.

Angiomyolipoma: Ārstēšana

Gadījumos, ja audzējs ir neliels un nav izpausties ar klīniskiem simptomiem, un nav tendence palielināties - angiomyolipomas ārstēšana netiek veikta. Pacientam būtu jāseko urologs un jāveic regulāra nieru ultraskaņu.

Ar strauju izaugsmi angiomyolipomas vai ievērojamu audzēja izmēru, kad pastāv liela iespējamība, ka lūzums tiek parādīts ķirurģiska iejaukšanās. Ar nelielu daudzumu angiomyolipomas veikt enucleation audzēja un daļējas rezekcijas nierēm. Milzīgu angiomyolipomas un tās ļaundabīgo audzēju klātbūtne ir norāde par nephrectomy - noņemšana skarto nierēm.

Kad jūs pauze asinsvadi angiomyolipomas un attīstību iekšējās asiņošanas veikt ārkārtas operācijas. Savlaicīga īstenošana operācijas, lai novērstu bīstamu komplikāciju, piemēram, peritonīts un hemorāģisko šoku, kas var izraisīt pacienta nāvi.

Яндекс.Метрика