Kā dyslalia bērnus
 Starp visiem zināmas problēmas runas ir visizplatītākais dyslalia. Visbiežāk tas notiek bērnībā, un ir dažādi defekti izruna skaņas dzimtās valodas - kropļojumiem, aizstāšanas, sajaucot līdz to pilnīgai prombūtnes ar runu. Tomēr ir diezgan plašs uzskats, ka dyslalia bērniem - pārejošas parādība, kas iet ar vecumu. Tomēr tas ir raksturīgs runas traucējumiem un pieaugušajiem. Vairumā gadījumu, galvenais "root" problēmas ir jāmeklē vēl bērns. Pēc tam bojāts zvukoproiznoshenija bieži vien ir ļoti negatīva ietekme uz pārējo viņa dzīvi.

Iemesli dyslalia

Visi dyslalia iespējamos cēloņus var iedalīt divās grupās:

  • Organic. Pārkāpums izruna ir saistīts ar jebkuru nenormālības struktūrā artikulācijas aparāta - zobu, žokļu, mēles, aukslējām. Tas var būt gan iedzimtās un iegūtās defekti: nav zobu, malocclusion, īsā hyoid saišu, augsts arch aukslējas. Jebkurš no šiem anomāliju var izraisīt runas defektiem raksturīga dyslalia;
  • Sociāli bioloģiskā. Šis bērns attīstās imitācija. Daudzi vecāki nesazinās ar savu mazuli, nepievērš uzmanību, lai attīstītu savas prasmes izrunas. Tas bieži izraisa dyslalia, jo šajā situācijā ir grūti gaidīt spontānu izskatu bērna labās runas. Aizkavēt veidošanos izrunas prasmēm piemītošo savā dzimtajā valodā, bieži vien noved pie attīstību un konsolidāciju bojāto zvukoproiznoshenija.

Atsevišķi izolēta vecuma dēļ dyslalia ar pirmsskolas vecuma bērniem. Šajā gadījumā runa defekts ir fizioloģiska norma, un neprasa korekciju. Tomēr, lai neveidotos patoloģisko izrunas prasmes, kas nepieciešamas, lai būtu uzmanīgs ar valodas attīstību maziem bērniem. Tas ir pirmsskolas gados ir pamats komunikācijas funkcijas, kas ir ļoti svarīgi, lai visu turpmāko dzīvi.

Veidlapas dyslalia

Atkarībā no iemesliem, kas veicina runas defektiem, var būt divas pamatformas dyslalia: mehāniskās un funkcionāla. Pirmais no tiem var rasties jebkurā vecumā klātbūtnē organisko izmaiņu runas vienībā. Tādējādi izrunas traucējumi bērniem bieži vien ir saistīta ar traucējumiem, piemēram valodu kā saīsināts iemaukti vai ar overbite, proti neparastajām žokļi novietots attiecībā pret otru. Cacology pieaugušajiem var būt saistīts ar vecumu saistītās izmaiņas, pirmkārt, nav zobu.

Funkcionālā forma dyslalia ir vairākas šķirnes. Šis dalījums ir saistīts ar atbrīvošanu nozīmīgākajām iezīmēm runas traucējumiem, runas terapija, kas ļauj jums veikt ietekmes vairāk vērsta. Pavisam ir trīs formas funkcionālās dyslalia:

  • Akustiskās phonemic. Pie sirds šīs neveiksmes ir pārkāpums runas noklausīšanās, tā, ka ir maisījums skaņas ar līdzīgām akustiskās iezīmes, piemēram, paužot, izteikšanās. Dažos gadījumos zemāka uztvere skaņu uz auss liek tiem iziet uz vārda brīvību;
  • Articulatory-phonemic. Šī veidlapa dyslalia rodas gadījumā nepietiekams asimilācijas pareizajās pozīcijās vokālās aparāta izruna noteiktu skaņu, tādējādi sajaucot tos;
  • Articulatory-fonētiskā. Par šāda veida dyslalia raksturo izkropļota izruna skaņas, ko rada nepareizas nodarbības stiprināšanas pozīcijām.

Izsmalcināta dyslalia

Kad dyslalia var neizdoties izruna izklausās atšķirīgas summas. Ja defekts ir attēlots viens vai vairāki, kas pieder pie tās pašas grupas, piemēram, tikai whistling defekts tiek uzskatīts par viegli. Ja traucēta izruna skaņām no dažādu grupu, norādīt uz sarežģītu dyslalia. Visbiežāk tas ir sekas atpalicība phonemic uztveres, tas ir, runas dzirdes.

Šo korekciju grūtības saistītas ne tik daudz ar vairākiem trūkumiem runā skaņu, bet ar pietiekami smags darbs nepieciešams, lai attīstītu savu klausīšanās. Kā likums, phonemic problēmas ir iemesls, ka likvidēšana kompleksa dyslalia prasa diezgan ilgu laiku. Tikpat svarīgi ir vecuma faktors.

 Pamatformas dyslalia
 Pieaugušajiem deficīts izrunas bieži vien ir saistīta ar veidošanos nepareizās stiprināšanas pozīcijām, bet dzirdes balss parasti ir izstrādāts pietiekami labi. Dyslalia bērniem, vairumā gadījumu tas izraisa mazattīstīts phonemic uztveri, kā rezultātā fiksētu nepareiza izruna daudzu skaņām.

Pretēji plaši izplatītam uzskatam, gan vienkārša un sarežģīta dyslalia var novērst neietekmējot gandrīz jebkurā vecumā. Ar savu mehānisko formā prasa, pirmkārt un galvenokārt, brīvība no defektiem artikulācijas aparāta. Ja tas ir diezgan grūti panākt, piemēram, malocclusion, korekcija runas defektu, tomēr, ir viegli pieejama. Normalizēts akustiskā skaņas efektu var iegūt dažādos veidos.

Nepareiza izruna notiek visu vecumu cilvēkiem. Vairumā gadījumu, avoti šai problēmai ir agrā bērnībā. Kids, jo labi saprot objektīvu iemeslu dēļ nevar izlemt par sevi, kā runāt ar viņiem visā viņa turpmākajā dzīvē. Šajā sakarā, tas bieži vien vecāki ir vainīgi rašanos un konsolidācijai bērniem šādu runas traucējumiem, kā dyslalia. Bet ar defektiem zvukoproiznoshenija diezgan pārvaldāma, tas ir pietiekams laiks, lai redzētu logopēds.

Яндекс.Метрика