Kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana nav neatkarīga slimība, bet komplikācija daudzas slimības, kuņģa-zarnu traktā. Palīdzība ar kuņģa-zarnu trakta asiņošana, būtu jāsniedz, cik drīz vien iespējams un pilnā apjomā, kā šī briesmīgā komplikācijas smagos gadījumos tas var izraisīt nāvi.

Izraisa kuņģa-zarnu trakta asiņošana

 Izraisa kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Iemesls kuņģa-zarnu trakta asiņošana ir bojāta sienas kuņģa-zarnu trakta, iesaistot mazos asinsvadus vai kapilāru jebkuru no tās daļām. Visbiežākais iemesls kuņģa-zarnu trakta asiņošana, ir šādas slimības:

 • Kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas čūlas;
 • Hemoroīdi;
 • Audzējs ir labdabīga (polipozes) vai ļaundabīgs (vēzis), jebkurā no kuņģa-zarnu trakta;
 • Varikozas vēnas no barības vads;
 • Plaisas esophageal gļotādā;
 • Plaisas tūpļa;

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana bērniem visbiežāk izraisa traumas barības vadā vai kuņģī, tostarp ķīmisku apdegumu, kā arī hemorāģiskā slimība jaundzimušo.

Veidi kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Atšķirt kuņģa un zarnu trakta asiņošana no augšējā gremošanas traktā, kas ietver barības vada un kuņģa, un apakšējo daļu, kas sastāv no zarnu.

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana ilgums var būt:

 • Single (sporādiska);
 • Recidīvs (atkārtojās);
 • Hroniska (noturīgas).

Veidā:

 • Sharp;
 • Hronisks.

Ar raksturu esamību:

 • Hidden;
 • Acīmredzams.

Simptomi kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Bieži simptomi kuņģa-zarnu trakta asiņošana līdzīgi simptomi asins zudumu visos. Tie ietver, bāla āda, vājums, troksnis ausīs, auksti sviedri, tahikardija, elpas trūkums, reiboņi, lido viņa acu priekšā, pazemina asinsspiedienu. Sāpes vai stiprināt esošās sāpes kuņģa-zarnu trakta asiņošana, nav savdabīgs.

Raksturs pats asinis piešķirti atkarīgs kādā daļa no kuņģa un zarnu trakta tika manipulācijas ar asinsvadā, un vai tā ir latenta vai acīmredzami asiņošana.

Pirmkārt, koncentrējieties uz acīmredzamo kuņģa un zarnu asiņošanu.

 Simptomi kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana no augšējā GI izpausties vemt asinis (hematemēze). Vemšana var saturēt nemodificētu asinis, kas ir raksturīga asiņošana no barības vada, vai izskatās kafijas biezumi, ja asiņošana kuņģī, tas dod atšķirīgu izskatu viņas asinis, Clotted saskaņā ar rīcības sālsskābes. Tomēr kuņģa arteriālā asiņošana ievērojams spēks var arī izpausties kā vemšana ar nemodificētu asinīm, jo ​​asinis nav laika, lai kārtīgi.

Kuņģa-zarnu trakta asiņošana no tievo zarnu un resnās var notikt gan kā vemšana "kafijas biezumiem", un kā melēna - asiņaina caureja, kam ir palikt konsekvenci un melna. Melēna var turpināties vairākas dienas pēc pārtraukšanas asiņošana augšējā gremošanas traktā, darvots izkārnījumi izceļas kā jūs pārvietot saturu zarnās.

Ja asiņošana ir noticis apakšējā kuņģa-zarnu traktā (resnās zarnas, taisnās zarnas, tūpļa), tad tas parādās kā asiņaina izkārnījumos (gematoheziya). Šajā gadījumā, ekskrementi satur piemaisījumu nemainīgs sarkano asins, dažkārt lielos daudzumos. Tomēr dažreiz asiņaina izkārnījumos var būt ievērojams spēks asiņošanas tievajās zarnās, kur sakarā ar lielu daudzumu asiņu satura tievajās zarnās virzās ļoti ātri.

Hidden kuņģa-zarnu trakta asiņošana atrasts laboratorijas pētījumos fekālijām un kuņģa sulu. Slēpa asiņošana no augšējā gremošanas trakta var parādīties kā piejaukumu melno pārslu vemšana, visos citos gadījumos, ar neapbruņotu aci tā klusi, un atklāj sev tikai vispārīgas pazīmes pieaugošo anēmija.

Nav būtiskas atšķirības manifestācijā gastrointestinālās asiņošanas bērniem un pieaugušajiem, deficīta anēmija bērniem attīstās daudz ātrāk, un sakarā ar mazāku jaudu organisma kompensācijas ietekme var būt vēl bīstamāka.

Pirmā palīdzība, ja kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Ja ir stipra asiņošana, pre-medicīniskā pirmā palīdzība, ja kuņģa-zarnu trakta asiņošana, ir šādi:

 • Cik drīz vien iespējams, lai izsauktu ātro palīdzību;
 • Nekavējoties nodot pacientam gultā;
 • Izslēgt piegāde tiek veikta kuņģa-zarnu trakta jebkura viela, tostarp ūdens, pārtikas un medikamentu;
 • Likts uz vēdera ledus iepakojuma;
 • Nodrošiniet svaigu gaisu telpā, kurā pacients atrodas;
 • Nodrošināt pastāvīgu uzraudzību pār tām pirms ierašanās ambulance, neatstājot nevienu.

Pirmā palīdzība kuņģa un zarnu trakta asiņošana bērniem nav atšķirīga no pieaugušajiem. Ir svarīgi nodrošināt bērnu klusums, kas ir nedaudz sarežģītāka nekā pieaugušo, īpaši, ja bērns ir mazs. Ja aizdomas par kuņģa-zarnu trakta asiņošana, ko izraisa traumas bērniem, ir nepieciešams, lai mēģinātu pēc iespējas precīzāk traumatisks faktors (ass priekšmets, ķīmisko) nosaka.

Neatliekamās medicīniskās aprūpes kuņģa-zarnu trakta asiņošana galvenokārt ir atkarīga no stiprumu viņa rakstura un asiņošanu, kā arī pacienta stāvokļa. Tādā gadījumā, ja asiņošana ir ievērojams spēks, koši (artēriju) asinis, un to nevar apturēt uz noteiktu laiku ar parastiem līdzekļiem, pacients tiek vērsta uz neatliekamās palīdzības nodaļu operācijas.

Ārstēšana kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Ārstēšana no kuņģa un zarnu trakta asiņošana, atkarībā no tās rakstura, tiek veikta, izmantojot ķirurģiska vai konservatīva.

 Diagnoze un ārstēšana kuņģa-zarnu trakta asiņošana

Kad asiņošana ievērojamu spēku, ja jūs nevarat pārtraukt asins zudumu, ķērās pie avārijas atdzīvināšanas paņēmieni un operācijas. Pirms operācijas ir vēlams vismaz daļēji kompensētu asiņu daudzuma zaudēto, kas infūzijas terapija tiek veikta ar intravenozu asins produktu vai aizstājēju. Gadījumā, ja ir apdraudēta dzīvības iespējams avārijas režīmā bez šādas apmācības. Operāciju var veikt kā klasika, atklātās metodes un endoskopiju (FGS, laparoskopijas sigmoidoscopy, kolonoskopija), atkarībā no pierādījumiem. Ķirurģiska ārstēšana kuņģa-zarnu trakta asiņošana ir ģērbtuve vēnu barības vadā un kuņģī, uzliekot sigmoidostoma, rezekcijas jomā kuņģa vai zarnu, bojāts kuģa koagulācija, uc

Konservatīvā ārstēšana kuņģa-zarnu trakta asiņošana sastāv no šādiem pasākumiem:

 • Ievads asiņošanu apturošs;
 • Asins no gremošanas trakta evakuācijai, ieviešot nazogastrālo caurulīti ieviešanu un tīrīšanas klizmas (ja asiņošana no apakšējā GI);
 • Atjauno asins zudums;
 • Atbalsts vitāli ķermeņa sistēmām;
 • Ārstēšana pamatslimību, izraisot asiņošanu.
Яндекс.Метрика