Excess cinks

Cinks - svarīgs barības vielu  Excess cinka negatīva ietekme uz cilvēka veselību
 elements vienmēr ir klāt visās šūnās. Pieaugušo organismā ir vidēji 1, 5-3 g vielas. Cinks galvenokārt uzkrājas kaulu, ādas, matu, spermu. Tas nav iespējams pārvērtēt nozīmi šī elementa pareizai darbībai organismā, un lieko cinka trūkums ir negatīva ietekme uz cilvēka veselību. Ikdienas prasība cinka ir vidēji 8-25 mg dienā. Lieko cinka briesmas kā metāla, ūdeni un pārtiku cilvēkiem ir zema, jo tas neuzkrājas. Taču ilgtermiņa norīšana lielās devās šā mikroelementa var radīt pārmērīgu cinku organismā un attīstot vairāku nelabvēlīgu ietekmi. Par toksicitāti cinka slieksnis ir 600 mg / dienā (pēc prof Rocky) un letālā deva - 6 g

Cēloņi lieko cinka organismā

Pat pilnīgi nelīdzsvarots uzturs var radīt ievērojamu pārsniedz cinka organismā .  Lielākā daļa pārsniedz parasto koncentrācijas mikroelementa cilvēkiem izraisīja medikamentiem un uztura bagātinātājiem, kas satur pārmērīgi daudz cinka viņu sastāvā .  Tātad acīmredzamas pazīmes hronisku lieko cinka tika konstatētas pacientiem, kuri ārstēti ar 150 mg mikroelementu dienā .  Dažreiz tas var būt bīstama un dzērienu iepakojuma produktu, veicina veidošanos ļoti toksiskām cinka savienojumu (sulfātu, hlorīdu un oksīdi) .  Tādējādi reģistrēti atsevišķi gadījumi intoksikācijas dēļ izmantošanai cinka pārtikā glabājas cinkota vai cinka konteineros pilnīgi .  Saindēšanās ar cinku un tā savienojumi, kas ražošanā iespējamo .  Oksīds, hlorīdu un cinka sulfātu izmanto, lai ražotu stiklu ražošanā sintētisko šķiedru, cinka krāsu, keramikas, sērkociņi, zobu cementa, celulozes un papīra, koksnes konservēšanai, lai tinning un lodēšanai, uc .  d .  Cinka pārpalikums iedarbībai cietā veidā putekļiem un salīdzinoši nav bīstams .  Lielākā daļa bīstama akūta saindēšanās vai hroniska pārsniegums cinka ir tā savienojumi .

Simptomi lieko cinka

Akūta saindēšanās izraisa veicot tikai pietiekami lielu devu mikroelementu. Tādējādi simptomi lieko cinka organismā parādās salīdzinoši īsā laikā. Var būt slikta dūša, vemšana, elpošanas distress, eroziju kuņģa gļotādas, samazināta funkciju imūnsistēmu. Kad cinka oksīds saindēšanās caur elpceļiem notiek saldena garša mutē, tad slāpes, aizrīšanās, sauss klepus, nomācošs sāpes krūtīs, miegainība, drebuļi. Uzņemtā liekā cinka veidā metālu sāļi notiek  Krampji teļš muskuļos - simptoms lieko cinka
   garša, apdegums gļotādas gremošanas traktā, slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, krampji apakšstilbu muskuļos, asinsspiediena krišanās. Simptomātiska lieko cinka var kļūt saistaudu deģenerācija aizkuņģa dziedzeris. Bieži ir pārpalikumi no parastajām skaitu glikozes līmeni asinīs.

Hroniska toksicitāte cinka var novest pie naga, ādas, matu izkrišana pasliktināšanās, vājinot funkcija prostatas, aizkuņģa dziedzera, aknu, attīstību dažādām autoimūnām slimībām. Hroniskas pārsniedz cinka samazina vara uzsūkšanos, mangānu, dzelzi no pārtikas un to sekundāro deficītu notiek. Viens simptoms lieko cinka organismā var būt palēnināta kaulu augšanu, samazinot to mineralizāciju. No cīpslu refleksi un progresīvā vājums pavājināšanās var būt simptomi lieko cinka asinīs. Ir pierādījumi par kancerogēnu ietekmi cinka un tā savienojumu.

Tādu slimību ārstēšanai, kas saistīti ar pārmērīgu cinka organismā

Akūtu un hronisku pārsniedz cinka organismā nepieciešama medicīniska palīdzība. Ārstēšana galvenokārt vērsta novērst simptomus lieko cinka. Akūtas saindēšanās radās terapija ir nekustīgs. Kā pretlīdzeklis izmanto unitiol. Attiecībā hroniskas formas lieko cinka organismā līdz šim izšķirošo lomu uz profilaksi.

Яндекс.Метрика