Corpus luteum cista

 Briesmas no olnīcu dzeltenā ķermeņa cista - vērpes vai plīsumu kājām kapsulu
 Ovulācijas laikā olnīcu folikulu plīsumiem un olu nāk ārā. Tajā vietā plīsušas folikula veido pagaidu endokrīno dziedzeru - corpus luteum, atbrīvojot progesteronu. Gadījumā, ja grūtniecība nenotiek, corpus luteum sāk pakāpeniski samazināties izmērs 11 - 12. diena pēc ovulācijas, tā pilnīgi pazūd, un tā vietā veidojas rēta - balts korpuss no olnīcā. Grūtniecības laikā, corpus luteum funkcijas līdz ap 12 - 15 nedēļas, un tad tas aizņem no funkcijas placentas, un tas rētas.

Ja corpus luteum kāda iemesla dēļ netiek samazināta izmēra un sāk aizpildīt ar šķidrumu (dažreiz ar saturu asinīs), tad runāt par veidošanās olnīcu dzeltenā ķermeņa cista. Šī patoloģija ir diezgan reti. Saskaņā ar statistikas datiem, slimība rodas 2 - 5% no sievietēm reproduktīvā vecumā.

Corpus luteum nepārsniedz 30 mm diametrā. Ja tas kļūst vairāk, tad tā ir zīme veidošanās cistas. Visbiežāk ir corpus luteum cista diametrs no 60 līdz 80 mm.

Corpus luteum cista: cēloņi

Šobrīd precīzi cēloņi corpus luteum cistas nav zināma. Tiek uzskatīts, ka rezultātā to veidošanos dažādiem pārkāpumiem limfas un asins cirkulāciju audos corpus luteum.

Cēloņi olnīcu dzeltenā ķermeņa cista var būt arī:

  • Ilgstoša hormonālo preparātu;
  • Smaga garīgā un fiziskā stresa;
  • Darbs bīstamu darbu;
  • Iegurņa iekaisuma slimība;
  • Poor uzturs, piemēram, ilgstošas ​​un biežas atbilstības monodiets.

Visi šie faktori izraisa sievietes ķermenis un dažādi hormonālie traucējumi, kā rezultātā var izraisīt veidošanos olnīcu dzeltenā ķermeņa cista.

Bieži vien, corpus luteum cista veidojas grūtniecēm. Tas nav negatīvas ietekmes uz grūtniecību un augļa attīstību.

Corpus luteum cista: simptomi

Par izskatu olnīcu dzeltenā ķermeņa cista ir labdabīgs neliels dobi veidošanos, kas satur šķidrumu. Par nelielu corpus luteum cistas parasti nav simptomu, un atrast nejauši ultraskaņas pētījumu par iegurņa orgānu laikā. Šīs cistas parasti izzūd paši no sevis dažu menstruālo ciklu. Šķīdumā, kas tiem, izšķīst, un sienas ir pakāpeniski izzūd, lai veidotu hem.

Corpus luteum cista liela diametra var stiept kapsulu olnīcu un izdarīt spiedienu uz tās auduma. Tādā gadījumā, pacientiem ir sūdzējušies, ka viņiem ir corpus luteum cista sāp. Šīs sāpes parasti zīmēšanas un sāpes raksturs, atrodas zemākā daļa no vēdera un bieži izstaro uz (dot) uz jostas vietas.

Šādu simptomu luteum cista cik augstu menstruāciju traucējumi (asiņošanas starpmenstruālās periodā, kavēšanās periods) notiek gadījumos, kad veidošanās ražo hormonus.

Komplikācijas no olnīcu dzeltenā ķermeņa cista

No olnīcu dzeltenā ķermeņa cista risks, ka tas var būt sarežģīti ar plīsuma vai vērpes kāju viņas kapsulas.

Kad jūs pauze cista sieviete sāk sūdzēties, ka viņa bija ļoti sāp corpus luteum cista. Tad, slikta dūša, reibonis, smaga vājums. Šī komplikācija nepieciešama neatliekamās ķirurģijas aprūpi. Operācijas laikā, veikt rezekcija vietni vai olnīcu cistas šūšanas gulta.  Corpus luteum cista ar plīsumu kapsulas

Kad vērpes kāju cistas par corpus luteum tajā pārkāpis asinsritē. Kā rezultātā nāves audu cistas sākas (nekroze), un tur ir iekaisums, kas var strauji izplatīties uz tuvējo orgāniem, tostarp vēderplēves, izraisot attīstību šādu bīstamu slimību, piemēram, peritonītu. Šī sieviete komplikācija ir vajadzīga arī ārkārtas operācija. Tātad, ja jums ir iekaisis olnīcu dzeltenais ķermenis cista, tad netērētu dārgo laiku uz pašpārbaudes, un nekavējoties sazinieties ar savu ginekologu!

Corpus luteum cista: Ārstēšana

Mazie cistas no olnīcu dzeltenā ķermeņa diametru līdz 40 mm, parasti nav nepieciešama ārstēšana un atrisināt pašu spēkiem dažu menstruālo ciklu. Konservatīvā ārstēšana cistas no corpus luteum ir paredzēta gadījumos, kad pacients sūdzas, ka tas sāp corpus luteum cista vai ir menstruāciju disfunkciju. Arī konservatīva ārstēšana tiek sniegta pacientiem ar periodisks dzeltenā ķermeņa cistu un tajos gadījumos, kad to diametrs pārsniedz 40 mm.

No konservatīvā ārstēšanā cistas par corpus luteum mērķi ir:

  • Maksājumu mikroelementu un vitamīnu trūkums;
  • Normalizācija vielmaiņas procesus, kā arī nieres, kuņģa-zarnu traktā, aknās;
  • Restaurācija normālas hormonālo līdzsvaru;
  • Ārstēšana hronisku ginekoloģisku slimību.

Ārstēšanas laikā, corpus luteum cista dzimumdzīvi nav aizliegta. Tomēr dzimumakts ir jābūt piesardzīgiem un uzmanīgiem, lai plīst cista vai vērpes viņas kājām. Bet izmantot saistītas pēkšņas izmaiņas ķermeņa stāvokli vai sasprindzinājums nav vēlama.

Ķirurģiska ārstēšana cistas no corpus luteum tiek darīts tikai tad, ja uz konservatīvās terapijas neveiksmes vai komplikāciju slimības.

Яндекс.Метрика