Jaw cistas

Jaw cistas - audu dobumā piepildīta ar šķidrumu un izklāta ar epitēlija.  Radicular cista žokļa - visbiežāk
 Cistas par augšējo un apakšējo žokļu bieži notiek cistiskās atliekas vai attīstīt zobu izcēlās. Ārējā slāņa, cistu sastāv no saistaudi un iekšējais slānis tiek izklāta ar stratificēto plakanšūnu epitēlijā. Jaw cistas rasties pacientiem visās vecuma grupās. Cista no augšžokļa veido trīs reizes biežāk nekā cista par apakšžokli.

Klasifikācija žokļa cistas

Ir trīs galvenie veidi žokļa cistas - keratokistu (pirmatnējs), folikulu un radicular cistas. Keratokista - cista par apakšžokli ar plānas šķiedru sienām. Tā veidojas vietā, kur ir tā saucamā gudrības zobs. Keratokista var būt gan vienotu un multi-kameru. Tās dobumā satur vielu parasti cholesteatoma. Pēc izņemšanas no cista par apakšžokli var atjaunot, jo žokļa audos pārkāpumiem.

Folikulu cista veidojas un attīstās no emaljas zobus, ko nevarēja samazināt. Cista veidojas vietās augšējo un apakšējo suņu zobiem (otro un trešo premolars). No iekšpuses folikulu cistas ir bruģēts ar plakanu stratificēto epitēlijā. Inside cista žokļa var organizēt veidošanas vai neizveidotā zobi.

Radicular cista - ir visbiežāk cista, tas ir atrodams 80% gadījumu, parasti tā ir izveidota pie zoba saknē. Radicular cista attīstās ilgstošas ​​periodontīts. No radicular cistas šķiedraina, plānas plēves sienām. No cistas virsma ir bruģēts stratificētu epitēlijs. Tās sienas sastāv no limfocītu un plazmas šūnām. Kad iekaisums cista plazmas šūnām augt, giperplaziruyutsya un nosūtīja sienā, izraisot sāpīgu iekaisumu. Ar ievērojamu dīgšana cista var iekļūt augšžokļa sinusa, izraisot attīstību hronisku sinusīts.

Simptomi žokļa cistas

Dažāda veida cistas parasti ilgi neparādās. Tikai pie salīdzinoši lielā apmērā ārsienas no žokļa cistas var kļūt plānāki priekšējā siena augšžokļa, un dažreiz var parādīties sāpīgu noapaļota izvirzījumu. Simptomi žokļa cistas ir līdzīgi simptomi osteomielīta, kas izpaužas attīstībā strutaina infekcija slimību.

Apstrādes metodes žokļa cistas

 Cistektomija - noņemšana cista žokļa
 Ir divas galvenās apstrādes metodes žokļa cistas - cystotomy un cistektomija .  Cistektomija - noņemšana cista žokļa un pēc tam Iesiešanas brūci .  Cistektomija ir parakstītas cista, kura kroplību epitēlijā, ar mazo izmēru cista atrodas zonā žokļa zubosoderzhaschey laikā vienas-divu neskartu zobiem .  Cistektomija ir parakstītas lielu cistu no apakšžokļa, augšžokļa cista kopumā .  Procedūra tiek veikta cistektomija ja zoba sakne jāiegremdē cistisko dobumā, ir ne vairāk kā trešdaļa no tā garuma .  Pie dziļāku iegremdēšana zobiem vairs pildīt savu funkciju, un krist diezgan agri .  Galvenais trūkums Metodes cistektomija, ka samazināt mikrotubuļu bieži pakļautas atkārtotas inficēšanās .  Tagad aizpildīt kaulu dobumos, izmantojot biocomposite materiālus .  Biocomposite materiāli paātrināt atjaunošanos, palīdzot atjaunot formu un funkciju žokļa .

Cystotomy - noņemšana priekšējā sienā žokļa cista un tā saistību ar mutes dobumā. Operācija samazina līdzināšanas un slimo ar cistisko dobumos. Cystotomy parasti viegli panes pacienti, bet pēcoperācijas defekts saglabājas ilgu laiku.

Metode oronazalnoy cistektomija un oronazalnoy cystoma izmanto, lai noņemtu cistas no žokļa, kas iekļūst augšžokļa sinusa, un nospiež viņas hronisku sinusīts. Operācijas laikā, augšžokļa sinusa dobums ir savienots ar cistu un ziņo veido vienu dobumu ar zemāku deguna gaitā. Oronazalnuyu cistektomija izmanto, ja nav zobu suka jomā vai kad vienas-divu zobiem savā jomā. Oronazalnaya cystotomy lieto pacientiem ar blakus slimībām, kā arī daudzās zobu saskaras ar cistisko dobumā.

Ja cystotomy cistektomija un pavadīt laiku, tas ir iespējams izdarīt, neatverot cista un darbību. Bet vairāk par visu ir nepieciešama sekciju, kas novērš šķidruma un abscess, cista žokļa ir notīrīta. Cystotomy cistektomija un ļauj ietaupīt cista atrodas jomā zobus un atjaunot zaudētos funkcijas.

Plastmasas cistektomija laikā nāk pilnībā atcelt ar cistisko apvalkā. Pēc izņemšanas no cista žokļa brūces netiek šūtas, un tamponiruyut germicidal risinājums.

Ar plašām cistas dažreiz izmantot abas ķirurģiskas ārstēšanas žokļu cistas veidu - cistektomija un cystotomy. Pirmajā posmā, dekompresijas operācija - ražo ziņojumu ar mutvārdu cystotomy veidu, un pēc viena vai diviem gadiem ar cistektomija.

Яндекс.Метрика