The ķīļveida defekts zobi

 The ķīļveida defekts zobi

Ķīļveida defekts - V-veida bojājums cietās zobu audus no ārpuses, kas ir visbiežāk sastopama gados vecākiem cilvēkiem un pusmūža. Slimības patoloģija notiek gan vienā un plurālistisku izpausmi, parasti priekšpusē simetrisko zobiem (fangs) vai premolars (divviru). Lokalizēts ķīļveida defektu uz vaigā un lūpu virsmām zobiem kakla zonā, un formā tas izskatās kā trijstūris norādot virsotne uz dobumā zobu.

Diagnostikai ķīļveida defektu

Defekts iespējams ķīļveida diagnosticēt divos veidos:

  • ar ārējo displeju, kad bojājums ir izteiktas dzemdes kakla emalju zoba veidā soļiem V-veida (ķīlis). Bieži atspoguļojot ķīļveida defekts, pēc tam pakļauti kakla zoba periodonta bojājumiem (periodonta audu). Atšķirībā no ķīļveida defektu zobu samazinājuma ir pulēta, gludu ādas virsmu
  • kad sāpes cilvēkam pret mehānisku, ķīmisku vai termisku iedarbību. Šī diagnozes metodi izmanto retos gadījumos, kā ķīlis defekts, kas parasti nav pievienots sāpes pie sākotnējā stadijā.

Konusveida defekts jādiferencē ne tikai no dobumiem, bet arī no zobu eroziju.

Etioloģija parādīšanās ķīļveida defektu

Pundits zobārstniecības joprojām ir "cross zobenus" patiesais iemesls, kas provocē ķīļveida defektus zobiem. Mēs centīsimies ņemt vērā trīs galvenās teorijas V - formas maiņu. Jebkurā gadījumā, katra no šīm teorijām ir tiesības pastāvēt, un visinteresantākais - katra no tām var izraisīt defektu.

  • Erozijas (ķīmiskā teorija). Tiek uzskatīts, ka ietekme uz zobu emalju agresīvu ķīmisko skābā vidē (kā šķidra vai gāzveida) - dažādiem citrusaugļiem, sodas, sulas uc - Noved pie izskatu un progresēšanu ķīļveida defektu.
  • Abrāzija (mehāniska teorija). Tā ietver sistemātisku mehānisku ietekmi uz zobiem cietu svešķermeņu, kas noved pie rašanos defekta. Šī slimība var izraisīt izmantošanu cieta zobu suka. Šīs tiesības handers slimība ir izteiktāka kreisajā pusē, bet ar kreiso roku - labo.
  • Slodze (fizikāli-mehāniskās teorija). Arvien vairāk ārstu gnathology sliecas uzskatīt, ka ķīļveida defekti zobu - ir rezultāts oklūzijas traucējumiem, vienkāršiem vārdiem, kodiena. Īsāk sakot, katrs zobs ir pienākums uzņemties zināmu spiedienu, kas, ja pareizi oklūzijas ir vienota. Ja kodums ir bojāta, lielākā daļa intensitātes pārtikas pārstrādē aizņem viens no zobiem. Kā rezultātā amortizācijas horizontālā locīšana zoba jomā dzemdes kakla, kas, starp citu, emalja ir plānāka, plaisāšana notiek vispirms, un tad veidojas ķīļveida defektu.

Klīniskā aina

Ķīļveida defekts raksturo spīdīgu, gludām sienām. Caur audiem, var parādīt, izmantojot masas, kas nekad netiek atklāts. In sākumposmos tas izskatās kā plaisas vai nobrāzumi, kas izplešas un sāk līdzināties ķīli. Ciets dibens un pulētas gluda apakša siena - raksturīgas slimības. Tajā pašā laikā ir iedarbība uz zobu kakla. Konusveida defekts parasti nav saistīts ar sāpēm, jo process plūsmas diezgan lēni un nogulsnēšanās aizstāšana dentin laiks, lai novērstu sāpīgu efektu. Ar uzlabotas slimības formas pastāv risks zobu kroņu nolauž. Pacienti bieži jāmeklē ārsta palīdzība, jo estētisko problēmu, kas ir redzama, kad smaida.

Ārstēšana ķīļveida defekts

 Ārstēšana ķīļveida defekts zuyuov

Ārstēšana ķīļveida defekts, kas ir agrīnā stadijā, kas saistītas ar likvidēšanu traumatisku faktoriem. Lai to izdarītu, izņēmums ir abrazīvo pastas un pulveri un cieto otas. Pieredzējuši zobārsti lielāko daļu tā masas jau ir noteikts attiecībā uz to, ka pirms ārstēšanas ķīļveida defekts sākot, kas nepieciešama pilnīgu analīzi par oklūziju. Medicīnas gnathology pēc atklāšanas traumatisku faktori būs optimizēt oklūziju, tādējādi novēršot būtisku faktoru slimības.

Apstrādes metodes ķīļveida defektu

  • Konservatīvā metode agrīnās slimības stadijās. Tas ietver piemērošanu remineralizing aģentu, proti, risinājumi kalcija glikonāts, nātrija fluorīds, izmantojot dažādas krāsas un ziedēm. Šī apstrāde tiek veikta kopā ar zobu pastās, kas pazemina jutību. Remineralizing terapija tiek izmantota, kā likums, līdz divām reizēm gadā.
  • Ārstēšana ķīļveida defekts spēcīgākās posmi prasa vairāk radikālas ārstēšanas, kas ietver pildījumi ar JRC (stikla jonomēru) vai modernus kompozītmateriālus. Tas nav iespējams, nemaz nerunājot par to, ka uzpildes ne vienmēr atrisināt problēmu, lai gan tas ir viens no visbiežāk ārstēšanas iespējas.
  • Instalēšana finieri dažos gadījumos, tas palīdz nodrošināt, ka slimības cēlonis ir likvidēts, un ievērojami uzlabo estētiku zobu stāvokli.
  • Uzstādot metāla-metāla-free vainagus un ir efektīvs problēmas risinājums ķīļveida defektu. Lai gan pastāv iespēja, ka defekts kronis turpinās progresē

Nobeigumā ir nepieciešams vērst uzmanību uz to, ka visas metodes un ārstēšana ķīlis defekti uzskaitīti iepriekš izmanto katrā gadījumā pēc rūpīgas pētījumu par šo problēmu ar savu zobārstu. Ārstēšana ķīļveida defekts - diezgan individuāls, ilgtermiņa un laikietilpīgs process. Šajā gadījumā, izpratni par daļu no pacienta, un tikai profesionāla zobārsta darīs visu iespējamo, lai dotu jums atpakaļ prieku atvērtu un gaišu smaidu.

Яндекс.Метрика