Ādas izsitumi

 Ādas izsitumi, var būt no dažāda veida
 Gandrīz jebkurš dermatoloģisku slimību pavada uz ādas parādās izsitumi. Āda - lielākais orgāns cilvēka, un tādēļ pārkāpums iekšējā homeostāzes, nekā patiesībā ir slimība, kas novedīs to mainīt. Bieži vien šīs izmaiņas izpaužas izsitumi. Īpaši bieži ādas izsitumi bērniem.

Veidi ādas izsitumi

Ādas izsitumi var tikt attēlots ar dažādu sugu. Izsitumi, var būt atšķirīgs no otra, ne tikai pēc izskata, bet arī ātrums izskatu, atrašanās vietas, esamību vai neesamību, nieze, utt

Ir šādi galvenie primārie morfoloģiskie elementi ādas izsitumi:

1. Stain vai makula. Atrodas vienā līmenī ar ādu neskartu. Šķiet, pārkāpjot pigmenta vielmaiņu, asinsvadu izmaiņām, ar mākslīgo krāsvielu ieviešanas zem ādas (tetovējumiem, uc). Asinsvadu vietas parasti ir krāsu iespējas, sākot no tumši ķiršu līdz gaiši rozā. Nospiežot pazūd. Ātri atjauno krāsu. Šīs pazīmes norāda uz iekaisuma rakstura. Traipi izraisa paaugstinātu caurlaidību asinsvada sienas, ko sauc par hemorāģisku. Vienkāršākais piemērs ir zilumi. Asiņošana ādā veidā punkti vai plankumi dažāda formas un izmēriem, kas rodas sakarā ar iznīcināšanu kuģu ādas, ko sauc asiņošana (haemorrhagia). Petehijas (reteshia) - ir visvairāk mazo vai petehija hemorrhages. Daudzi hemorrhages noapaļota forma 2-5 mm diametrā, tiek aprakstīts kā hemorāģisko purpuru (rigriga haetogghagioe).

Asiņošana vairāk nekā 5 mm neregulāras formas sauc ehimoze (eshutoses).

Hemorāģisko izsitumi parādās izsitumu tīfs, sepsi, asiņošanu drudži. Par meningococcemia, sepse raksturo zvaigžĦveida hemorāģiskā ādas izsitumi. Ir arī asinsvadu traipi nav iekaisuma dzimumzīme, telangiectasias, dzimumzīmes, vitiligo (pigmentācijā teritorijas).

Fit izolētu punktveida izsitumi plankumu 5-10mm un 10-20 krupnopyatnistuyu. Melkotochechnye notiek, kad masaliņu krupnopyatnistaya var būt pazīme alerģijas, masalām.

Pie drūzma no galvenajām vietām veidojas eritēma - (. LAT) eritēma. Viņa parādās izplešanās trauki papillar dzīsleni pinumu ādas. No 20mm izmērs. Tipiska slimība ar eritēmu - roze. 1. pakāpes apdegumi ir arī skati eritēma. Visi non-iekaisuma plankumi izturīgs, spiediena jutīga izzūd.

2. Blister vai ultrica. Tas ir diezgan blīvs, stiprs virs ādas neskartu, apaļas vai ovālas izsitumi elementu. Tam nav dobumā. Niezi. Man ir tendence straujo rašanos. Tā pazūd bez pēdām. Viens no visbiežāk sastopamie simptomi ir ādas izsitumi veidā blisterī ir uz pēdām nātru. Bieži ādas izsitumi formā blisteriem atrasti alerģiskas reakcijas.

3. Papule, mezgliņš - papula. Tā pārstāv bespolosnoy, blīvs, stiprs virs nemainītu izsitumi uz ādas elementu. Lielums svārstās no 2 mm līdz 3 cm. Lielas papulas sauc plāksne.

Atkarībā no lieluma papulas var būt:

  •   miliary (prosa graudu);
  •   Lēcveidīgs papulas (ar lēcām, zirņiem);
  •   numulyarnye vai monētām līdzīgu, ko veido apvienošanās starp lielu plakanā papulas perifērās izaugsmi.

Ļoti bieži bērni ādas izsitumi formā papulas neatšķiras no roseolous.

Papulas rodas epidermas biezāka, jo ierobežoto šūnu slāņiem, ko sauc par epidermas dzīvoklis kārpas. Arī papulas var veidoties dermā, kā rezultātā attīstības audzējiem, iekaisums, nosēdumu organisko savienojumu (xanthoma, caur ādu papulas in sifilisu un citi.). Ir arī epidermālā - caur ādu papulas, kas izriet no diviem slāņiem ādas. Tur ir lichen planus, psoriāze, un citi. Papulas forma atkarīga no dziļuma un var būt plakana, daudzstūra, norādīja, puslodes.

Papulas krāsa ir atkarīga no cēloņa tās rašanās. Tādējādi, iekaisuma papulas ir sarkanā krāsā. Pelēki dzeltenā krāsā īpašība holesterīna plāksnes.

Šis izsitumi tipa pazūd bez pēdām.

4. tuberkula vai tuberkulum - ir blīvs, bespolostnoe ierobežotu izglītības, kas atrodas virs ādas virsmas neskartu. Izmērs 1-10 mm. Veidojas kā rezultātā uzkrāšanos dermā no iekaisuma iefiltrēties. Atšķirībā papulas ka palpācija izvirzījuma skaidri definētiem blīvu infiltrācija. Apgrieztā attīstības tuberkula iziet nekroze, bieži ar čūlas un veidošanos rētas aiz rētas vai ādas atrofija. Šis izsitumi tips notiek kā izpausme leišmaniozes, tuberkuloze ādas bojājumi, kā arī augstākās un vēlu iedzimtu sifilisu.

5. mezglpunkts vai NODUS - ir ierobežots, bespolostnoe atrodas dziļi ādas zīmogu. Stiprs pār ādu neskartu. Vienību sākot no lazdu riekstu ar izmēru vistu olu cenas. Veidojas šāda veida izsitumi uz ādas pie klastera šūnas iefiltrēties dermā vai zemādas audos. Vienības iekaisuma mīklveidīga konsistence vai mīksts, nav skaidras robežas, ar tieksmi uz straujo izzušanu un ir bieži sarkanīga nokrāsa ādas pār tiem. Knots veidojas pēc īpaša iekaisums blīvāka, tieksme čūlas un mazināties. To vietā nereti veidojas rētas.

6. flakons vai vesicula - šāda veida izsitumi uz ādas vēdera izmērs 1-5mm. Veidojas kā rezultātā atdalās epidermu. To var piepildīt ar asiņaino, duļķains vai skaidrā saturu. Sarūk uz caurspīdīgā vai brūna garoza. Kad spontāna preparēšana veidojas erozija no uzsūkšanās. Kad pievienojat infekcijas burbuli pārvēršas abscess vai Pustula (rustula). Tipisks skats no ādas izsitumi bērniem formā burbuļa ir vējbakām izsitumi. Tāpat, piemēram, var būt izsitumi, ja herpes simplex, enterovīrusa infekcija.

7. burbulis vai Bulla - šis dobums loceklis izmest augšējā slānī epidermā un zem. Diametrs ir 3-5 cm. Saturs var būt serozs, asiņaina vai strutaini. Var nokritis vai atvērt ar veidošanos erozijas. Tas atstāj aiz nestabila pigmentāciju. Tā notiek, kad herpetiformis dermatoze (elementiem, kas atrodas zem epidermas) un pemphigus vulgaris (pūslīši ietvaros epidermu).

Sekundārie suga izsitumi sauc elementi veidoti no primārā, proti, hiper vai depigmentācija, svari, erozijas, nobrāzumi, čūlas uc

Ārstēšana ādas izsitumi

 Ārstēšana ādas izsitumi ir iespējams, ja darbs par cēloni tās rašanās
 Neatkarīgi no tā, vai izsitumi dermatoloģijas izpausme slimības vai ne, ārstēšana ādas izsitumi var iedalīt divos veidos:

  • Ietekme uz cēloni izsitumiem, ti, tiešs ārstēšana pamatslimību. Ja Jums rodas kāds izsitumi ir jāvēršas pie speciālista, kurš izturēsies pret ādas izsitumus.
  •   Bieži pavada nieze, ādas izsitumi, elementus var atvērt, lai pūžņot. Tieši tāpēc, neatkarīgi no slimības ārstēšanā, ir nepieciešams higiēna, apstrādes izsitumi noteiktus medikamentus, dažos gadījumos, ādas apstrāde profilaktiski.
Яндекс.Метрика