Koma

Debates par dabu  Koma - stāvoklis apziņas traucējumiem
   apziņa notiek kopš seniem laikiem. Šis jēdziens attiecas uz dažādām jomām cilvēka zināšanu: zinātnes, filozofiju, reliģiju. No viedokļa medicīnā, apziņas ir produkts, augstākās nervu darbības. Apziņas saistīta ar galvas smadzeņu garozā darbību un dažu subkortikālo struktūru. Dažādās valstis izmainītā apziņas studējis psihiatriju un neiroloģija. Koma - stāvoklis apziņas traucējumu, ko izraisa smago sakāvi divpusējo pusložu no smadzeņu patoloģiju, vai augošā reticular veidošanās tiltu, aktivizējot smadzeņu garozā caur talāmu.

Koma apvieno bezsamaņa, trūkst aktīvas kustības, reakcijas uz ārējiem stimuliem, refleksu un jutīguma zudums, traucējumus vitālo ķermeņa funkcijām (sirds un elpošanas aktivitāte). Koma ir drauds dzīvībai un veselībai pacients. Šī valsts nav neatkarīga slimība. Šāds smags zaudējums var būt dažādi cēloņi.

Tas var izraisīt koma traumatisku smadzeņu vai cita trauma, insults, skābekļa trūkumu asinīs (žņaudz, noslīkšana), saindēšanās ar narkotikām, alkohola, vitamīnu trūkumu, encefalopātijas, smadzenīšu apjoms veidošanās, vitamīnu trūkumu, išēmiju smadzeņu stumbrā, psihogēnisko faktori, vielmaiņas vielas (nieru mazspēja, cukura diabēts).

No komas pakāpe var būt atšķirīga. Ir predkomatoznye valsts - un stupors stupors. Sākuma stadijā parasti tiek atzīmēta miegainību - stupors. Pacients reaģē uz balss, bet šķiet, visu laiku guļ. Jautājumiem atbildēja monosyllables, var veikt vienkāršus pasūtījumus. Seko stupors, kad pacients reaģē uz sāpju kairinājumu, bet neatbild uz balss. Ar pasliktināšanos koma. Tas raksturo trūkumu, reaģējot uz sāpīgu stimuliem un saskaras ar to. Pacients nerunā, neveic pat vienkāršākos rīkojumus, viņš atver acis, atbildot uz sāpīgu stimulu. GCS ir vērts aptuveni 8 punkti vai mazāk.

Ar smagumu, kas sadalīts trīs līmeņos: vieglas, vidēji smagas un smagas .  Kad koma vieglas, atbildot uz spēcīgas sāpes stimulācijas mehānisko reakcijas, cīpslu un zīlītes refleksi .  Traucējumi sirds darbību un elpošanu, ir vieglas .  Vidējā pakāpe koma izpaužas pastiprinās traucējumi: motora reakcija uz spēcīgu sāpju stimulāciju pazūd, cīpslu un zīlītes refleksi ir gandrīz izraisa .  Pārkāpis rīšanas funkcija iegurņa orgānu .  Izteiktākas elpceļu un sirds patoloģija .  Smagas komas pacienta stāvoklis ir ļoti nopietns: pilnīga muskuļu atonia, kritums ķermeņa temperatūra, neesamība refleksu .  Izteiktas traucējumi elpošanas un sirds darbību . Pie divpusējo prefrontal bojājumiem (frontālo) sadaļām smadzenēs (piemēram, išēmija, asiņošana, audzēju) pacientam saglabāja izskatu nomodā, bet viņš neatbildēja uz apkārtni un pat sāpīgi stimuliem .  Neirologs vajadzētu novērst dažus, piemēram, kas ir noteikts: histērisku reakcijas, normāls miegs, pārdozēšana sedatīvu, non-konvulsīvs epilepsija, pietūkums frontālās daivas sindroms "locked cilvēks" .

Diagnoze koma

Simptomi komā ietver trūkumu, reaģējot uz ārējiem stimuliem. Iekrist smagā komā, pacients zaudē spēju konsekventi reaģēt vispirms uz pasūtījumu, jautājumus, un pēc tam sāpes. Komā simptomi dažkārt var noteikt tās cēloni. Kad herniation no laika kaulu, un kompresijas smadzeņu stumbra tiek novērota paplašinātas skolēnu reakcija uz gaismu ir pazudis. Tas atbilst vienpusēja sakāvi traumas. Kad skābekļa bada skolēni tiks paplašināta no divām pusēm, reakcija uz gaismu nebūs. Ja koma bija rezultāts  Komas pakāpe var būt atšķirīgs
 pārdozēšana opiātu (morfija, heroīna) vai insults, skolēni tiks ievērojami sašaurināts. Elpošanas (ātri vai uryazhenie) ir traumas vai smadzeņu stumbra insulta.

Diagnoze balstās uz raksturīgiem simptomiem koma, laboratorijas un instrumentālo pētījumiem. Sākotnējās pārbaudes pacienta komā programma ietver urīna analīze, asinis uz toksisko vielu, bioķīmiskās asins analīzes, glikozi, kreatinīna, bilirubīns, aknu enzīmus, vairogdziedzera funkciju (tireoīdstimulējošais hormons), elektrokardiogramma, CT skenēšanas smadzenēs. Dažreiz pārbauda muguras šķidrumu. Lai novērstu kaitējumu no kakla mugurkaula rentgenogrāfijas mugurkaula. Lai izslēgtu epilepsijas elektroencefalogrāfija ieteicama.

Ārstēšana koma

Palīdziet pacients atrodas slimnīcā tūlīt . Ārstēšana koma ir atkarīga no tās cēloņa .  Kā līdzeklis steidzamus pasākumus piemērot, apriti un elpošanu, mazina vemšanu .  Ja pamats koma ir vielmaiņas traucējumi, prasa to korekcija .  Tā diabētiskā koma ar augstu cukura līmeni asinīs nepieciešams insulīns, ievadīts intravenozi .  Ja cukura līmenis asinīs ir zems, glikoze tiek injicēts .  Attiecībā uz urēmisko komas (nieru mazspēja) pacientiem veikta hemodialīze (asins attīrīšana mākslīgā niere) .  Ārstēšana bieži ir saistīta trauma operācija, apturētu asiņošanu un korekciju asins tilpuma .  Kad hematomām in smadzeņu plēves nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās šajā neiroķirurģijas nodaļas .  Ja pacientam ir krampji, koma, ko izmanto, lai ārstētu pretkrampju fenitoīna intravenozi .  Ja komā, ko izraisa reibumu, ieteicams diurez, dezintoksitsiruyuschie narkotiku, šķidrumu ieviešanas intravenozi .  Ja jums ir aizdomas par pārdozēšanu narkotiku izmanto Narcan vai naloksons .  Kad alkoholiķis koma vai gipovitaminoze intravenoza tiamīns .  Ja elpošanas traucējumi var būt nepieciešama intubācija un mehānisko ventilāciju .  Resuscitator izvēlas piemērots gāzu maisījums bieži preferred lielāku skābekļa saturu (piemēram, ārstēšanā komas, ko izraisa alkohols) .

Prognoze koma

Prognoze noteica cēloni komas stāvoklī un skatuves, visnopietnāko prognozi mērena līdz smaga koma. Vairumā gadījumu simptomi komai smagāks, ja tā pamatā ir bojājums stumbra struktūru, nevis garozā. Metabolisma labots vieglāk nekā traumas un audzēji, taču šajā gadījumā, koma ir nedaudz labāka prognoze. Visnopietnākais prognoze koma kad apopleksija (asiņošana smadzenēs struktūrās), urēmiskais (nieru), traumatisks un eclamptic (sekas toksiskums dzimšanas aborta) komah.

Яндекс.Метрика