Burn acu

 Acs apdegumus metināšana

Burn acu traumas ir priekšējā daļa no acs, kas notika sakarā ar pārmērīga temperatūras, ķīmijas vai staru iedarbības uz acīm. Visbiežāk termisks apdegums dedzināšana daļiņas, ķīmiskus apdegumus un metināšana. Ar apdegumiem acs cieš galvenokārt konjunktīvas un ādas plakstiņu, un tad radzeni, asaru ceļi un dziļākas struktūras acs līdz pat aizmugurē tās struktūrvienībās.

Grāds deg acis

Ir četras pakāpes apdegumus uz acīm.

  • Pirmā pakāpe. Ādas plakstiņi pietūkušas, hiperēmija, hyperemic konjunktīva, bojāt tikai virsējo slāni radzenes - pietūkums epitēlija slāņa vai eroziju.
  • Otrā pakāpe. Tulznas uz ādas plakstiņu, gļotādu bālgans jomās mirušo audu, radzenes duļķains. Tas bojātas vairākas virsmas slāņus radzenes uz nesēja.
  • Trešā pakāpe. Dziļā ādas bojājumi vecumu, neveidojas burbuļi, vietā bojājumiem, sausa tumši kraupi bojātu konjunktīvu un ir pelēcīgi dzeltenīga nokrāsa, radzene ir bojāts, lai dziļākos slāņus, tā zaudē savu pārredzamību un kļūst matēta (simptoms matēta stikla).
  • Ceturtā pakāpe. Nekroze audu un konjunktīvas gadsimtā. Radzene ir iznīcināta ar slāņu porcelāna dziļuma un atšķirīgu izskatu. Ceturtajā grādu apdegumi var pilnīga iznīcināšana radzenes un sakāvi dziļākas guļ struktūru acs - stiklveida, objektīvs, uc

Termiskus apdegumus acīm

Tas deg acis kopā ar stipras sāpes, asarošanu un pietūkumu konjunktīvas audu gadsimtā. Vision ir arī samazināts, bet, lai noteiktu, cik lielā mērā tās samazinājuma akūtajā fāzē nav iespējams, jo novērš asarošanu. Ar apdegumiem trešā un ceturtā pakāpe negants nedrīkst būt saistīts ar sabojāt ar asaru sistēmai.

Acs apdegumus metināšana

 Simptomi acs apdegumu

Medicīniskā nosaukums acu apdegumus metināšana - elektrooftalmiya. Bojāt faktors šajā gadījumā ir intensīva ultravioletais starojums. Līdzīga apdegums var būt kāpēji spilgtā saules gaismā atspoguļota no sniega vai medicīnas darbinieku pašlaik pie Kvartsevanie. Natural, saules ultravioleto starojumu, kas iet caur ozona slāni atmosfērā, zaudējot grūts spektra daļa, un tai nav kaitīgo ietekmi, izņemot kalnu apstākļos, kur slānis atmosfērā ir mazāk.

Galvenais simptoms acs apdegumus metināšanas un ar to saistītie apdegumi ir stipras sāpes acīs, nepastāvot vai vāja ekspresijas pazīmes apdegumus. Simptomi augt vairāk nekā 8 stundas. Šķiet, asarošana, fotofobija, plankumi pirms acīm, blefarospazmas. Tūskas un hyperemic konjunktīva, radzene ir bojāts.

Acu apdegumi metināšana izraisa atgriezenisku izmaiņas, kas notiek pēc dažām dienām. Ilgtermiņa sekas parasti nav izvēles.

Chemical acu apdegumi

Ķīmiskie acu apdegumi var rasties, ja tiek pakļauti skābi vai sārmu. Chemical acs apdegumus skābes ietekmē līdzīga termisko apdegumu acīm. No acu slimība, dziļums ir atkarīgs no koncentrācijas un laiku iedarbības skābes. Vietā radzenes trieciena ietekmēta, ir sadaļa par nekrozi. Sakarā ar intensīvu asarošana skābi ir izplatījusies visā acs, lai gan nedaudz atšķaidītu koncentrāciju. Nekroze notiek par koagulācijas, nekrotisko audu veidu norobežota no veselīgi.

Sārmu ķīmisko apdegumu acs notiek daudz grūtāk. Sārmu ir liquefactive nekrozi, kurā olbaltumvielas nav sarecināts, un izšķīdina, un izslēgšanas izplatīšanās gan platumu un dziļumu. Tomēr ietekme uz nerviem sārmu bojājumi tos, un sāpju intensitāte ir ievērojami mazāks nekā ar ķīmiskiem apdegumiem skābi. Tā rezultātā, dziļums un smagums sārmu ķīmijas apdegums acis neatbilst zemu sāpju reakciju, kas var būt mulsinoša un radīt pārāk zemu smaguma pakāpes apdegumu. Arī iedarbība kodīgais dziļi audos, kur tas ir grūti noņemt, var ievērojami garāks nekā skābes, kas ir norobežota sarecināts audus pēdējais. Chemical acu apdegumi var palielināt sārmu, iekļūstot dziļāk un dziļāk, un hitting vairāk un vairāk audu vairākas dienas pēc noņemšanas traumatiskas aģents.

Pirmā palīdzība apdegumus Eye

 Pirmā palīdzība acu skalošanas

Pirmā palīdzība apdegumu acīm ir ātri vien iespējams, atdalot kaitīgās vielas. Ja acs nāca dedzināšana daļiņas, neskatoties uz spazmas, jums vajadzētu mēģināt atvērt acis un izvelciet to ārā. Pirmā palīdzība apdegumiem acis ar ķimikāliju, skābi vai sārmu, ir tūlītēja un bagātīgs skalošana ar ūdeni. Pirms ierašanās ātro palīdzību, var tikt dota anestēziju.

Ārstēšana acu apdegumu

Ārstēšana tiek veikta apdegums acīs oftalmoloģijas palātā. Piemērots pretiekaisuma terapija, kā arī instrumenti, kas veicina audu reģenerāciju. Trešajā un ceturtajā grādu bojājumu ir nepieciešama ķirurģiska ārstēšana acu apdegumu, kuru laikā miruši audi tiek noņemts. Acu apdegumi pirmo un otro pakāpi, kā likums, nav izraisīt redzes zudumu. Trešās pakāpes apdegumi no acs, atkarībā no degšanas zonā var izraisīt zudumu vai samazinājumu, kas nepieciešama radzenes transplantācija. Ceturtajā grādu apdegumi parasti rodas redzes zudums, un ir sarežģī sarežģīts un iestudētas ķirurģisku ārstēšanu acu apdegumu un pēc deguma rētām, lai daļēji atjaunot redzi gadījumos, kad vismaz dziļi struktūras acs tiek glabāti.

Яндекс.Метрика